in ,

Чи приходитимуть штрафи за порушення військового обліку у “Дію”: пояснення Мінцифри

В Україні поки що не запровадили механізм сплати штрафів за порушення військового обліку онлайн через Дію. Така можливість може з’явитися лише після запровадження окремого регулювання на рівні Кабінету міністрів, а цього поки що не сталося.

Про це повідомили OBOZ.UA в пресслужбі Міністерства цифрової трансформації. Справа в тому, що раніше юрексперти звертали увагу, що до постанови Кабміну від 13 червня №693 нібито внесено відповідні зміни.

“Наразі в прийнятій Кабміном постанові № 693 не йдеться про те, що штрафи за порушення військового обліку надходитимуть до застосунку Дія… Для цього має бути окреме регулювання, а його немає”, – заявили в Мінцифри.

Аналітики в свою чергу зазначали, що зміни дозволять інтегрувати в систему держпослуг банківські системи для сплати штрафів за адміністративні правопорушеннявключаючи порушення військового обліку. Якщо це станеться, процес сплати штрафів спроститься, адже відпаде потреба відвідувати суди та банки.

Раніше Кабмін після ухвалення законопроєкту про заочні штрафи № 10379, спростив процедуру притягнення до адміністративної відповідальності порушення військового обліку. Це дозволяє запровадити заочні штрафи, відкриття виконавчих проваджень та блокування рахунків порушників.

В Україні відбулося підвищення штрафів за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку (зокрема за те, що не став вчасно на облік). Це передбачено законопроєктом № 10379 вже набрав чинності.

Розміри штрафів під час воєнного стану вищі, ніж у мирний час. Так, штраф за порушення правил військового обліку (ст. 210 КУпАП) встановлено на таких рівнях:

  • у мирний час – від 3400 до 5100 грн.;
  • у особливий період (у тому числі під час воєнного стану) – від 17 000 до 25 500 грн.

Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210-1 КУпАП) також змінився. Для громадян:

  • у мирний час – від 5100 до 8500 грн.;
  • у особливий період (включаючи воєнний стан) – від 17 000 до 25 500 грн.

Для юридичних осіб та посадових осіб органів влади, підприємств, установ, організацій штрафи будуть вищими. Так:

  • у мирний час – від 17000 до 34000 грн;
  • у особливий період (зокрема, під час воєнного стану) – від 34 000 до 59 500 грн.

Крім того, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) тепер можуть виписувати штрафи за порушення законодавства про військовий обов’язок, оборону та мобілізацію без складання протоколу – виносити постанову про це. Оскаржити штраф можна буде вже у судовому порядку.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні можуть оштрафувати за використання генератора

Перемогти росію: у Білому домі назвали неодмінну умову вступу України до НАТО