Щотижнева загальнонаціональна правова газета. ON-LINE ВЕРСІЯ

Щотижнева загальнонаціональна правова газета. ON-LINE ВЕРСІЯ

in , , ,

Державні кошти на книжки використовуються не ефективно…

Міністерство культури та інформаційної політики у 2022-2023 роках витратило понад 24 млн грн на книжки за програмою “Книга для зміцнення національної єдності”. Втім, більшість профінансованих у таких спосіб книжок лежить на складах.

КИЇВ24
Полиця з книгами. Фото: Getty Images

Про це йдеться в розслідуванні видання NGL.media.

Окрім проблеми з розповсюдженням, журналісти видання відзначають непрозорість конкурсу та розподіл переважної більшості цих державних витрат лише між двома видавництвами – харківським “Фоліо” (а також кілька організацій, дотичних до Фоліо та до дружини власника видавництва – Красовицького) та київським “САМІТ-Книгою” Ігоря Степуріна та його родичам.

Маючи у своєму відомстві Інститут книги, міністерство доручило виконання цієї програми іншому Державному підприємству – “Центр захисту інформаційного простору України”.

Загалом за два роки цей заклад уклав 59 угод з видавництвами на загальну суму 24,2 млн грн та провели провели відкриті торги на друк додаткового накладу книжок “Рашизм – це…” та “Геноцид”. В обидвох закупівлях перемогло ТзОВ “Саміт-Книга”, з ним уклали угоди майже на 630 тис. грн.

Київське “Саміт-Книга”, йдеться в розслідуванні, – одне з двох видавництв, яке отримало найбільше державних коштів за програмою “Книга для зміцнення національної єдності”. Безпосередньо воно отримало 5,3 млн грн, ще 5,5 млн грн – пов’язані з “Саміт-Книгою” видавці. Тож загалом це видавництво випустило на замовлення Мінкульту 26 книжок на загальну суму 10,8 млн грн.

Інший фаворит програми – харківське “Фоліо”. Воно отримало 19 замовлень на загальну суму 6,2 млн грн.

Таким чином, 45 книжок із 59 замовлених було видано двома видавництвами. За це сплачено 17 млн грн з виділених програмою 24,2 млн грн. Решту суми розділили ще між кількома видавцями.

NGL.media опитали інші видавництва щодо участі в цій програмі: з’ясувалося вони навіть і не чули про зазначену програму.

Нещодавно проведений у  Центрі захисту інформаційного простору України  аудит виявив проблеми не лише зі змістом виданих державним коштом книжок, але й з їхнім розповсюдженням. Виявилось, що значна частина накладів  у переважній більшості залишається на складах.

У звіті Держаудитслужби вказано, що впродовж 2022-2023 рр. з тисячі примірників книжки “Одна Україна, один народ. Розмови з Леонідом Кравчуком” вдалося розповсюдити лише 459 примірники, з яких 168 примірників отримав сам Мінкульт. 48-сторінковий буклет для підлітків “Слава Україні!” та “Казки маленьких патріотів”, передані ЦЗІПУ в кінці 2023 року, станом на серпень 2024 року зберігалися на складі. За цю послугу ЦЗІПУ також сплачує державними грошима.

25 жовтня 2024 року у  Центрі захисту інформаційного простору України  змінилося керівництво – його очолила Ольга Дудченко. Отримавши запит журналістів, попросила дати кілька тижнів на відповідь, та за два тижні вона так і не надала.

Джереро: https://ngl.media./

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0
Back to Top
закрити

Авторизація

Забули пароль?

Введіть дані свого облікового запису, і ми надішлемо вам посилання для скидання пароля.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Щоб використовувати вхід через соціальні мережі, ви повинні погодитися на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті. %privacy_policy%

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.