Як повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України, детективами цього відомства завершено розслідування кримінального провадження про фінансові махінації у Бердянській філії державного підприємства «Адміністрації морських портів України».
В даній справі налічується четверо підозрюваних, яким пред’явлене обвинувачення у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні (статті 364, 366 Кримінального кодексу України). В числі зловмисників начальник згаданої вище філії, його заступник, інженер цього підприємства, а також колишній керівник однієї з комерційних компаній, через яку проходили виведені з підприємства кошти.
В ході розслідування, яке велося детективами НАБУ під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з лютого 2019 року, було встановлено, що вказані особи протягом 2018–2019 рр. організували схему, за якою державне підприємство перерахувало комерційній компанії кошти за не поставлене обладнання. У результаті інтересам держави завдано збитків на 2,49 млн грн, що підтверджено висновком судової економічної експертизи.
19-20 лютого 2020 року задіяним у корупційній схемі зловмисникам було повідомлено про підозру, а 10 квітня 2020 підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали справи для ознайомлення перед скеруванням її до суду.
Як можна зрозуміти з офіційного повідомлення НАБУ, справа бердянських портовиків є одним з численних епізодів так званої «Справи АМПУ» – кримінального провадження, відкритого за фактами заволодіння у 2015–2016 роках коштами державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в результаті закупівель за завищеними цінами послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. Внаслідок вчинення злочинів державі в особі ДП «АМПУ» завдано збитків у розмірі 247 млн грн.
До того як було створено і запущено в роботу НАБУ оперативною розробкою вказаної схеми займалися Служба безпеки України та Національна поліція. В травні-жовтні 2016 року зібрані ними матеріали були передані до НАБУ, де в листопаді 2016 року всі кримінальні провадження були об’єднані в одне.
В ході розслідування, завершеного в квітні 2018 року, що голова ДП «АМПУ», його перший заступник, начальник відділу закупівель, інші посадові особи підприємства та члени його комітету конкурсних торгів цілеспрямовано сприяли тому, щоб на конкурсах із закупівлі робіт перемагало товариство з обмеженою відповідальністю «Техморгідрострой Миколаїв», яке надавало свої послуги за завищеними цінами.
19-20 квітня 2018 року — семи підозрюваним у заволодінні коштами ДП «АМПУ» повідомлено про завершення досудовою розслідування та відкрито матеріали справи, проте обвинувальний вирок було ухвалено лише одному з них, а саме представнику однієї з фіктивних компаній, через яку приводилися виведені з підприємства кошти. 22 червня 2018 року Приморський районний суд визнав його винним у підробленні документів (ст. 358 КК України) і обрав за його вчинення покарання, не пов’язане з позбавленням волі.
Коментарі
Loading…