Крюківський вагонзавод про звинувачення у “виведенні коштів у РФ”: заява прокуратури шкодить іміджу України
Крюківський вагонобудівний завод – це одно із могутніх підприємств, що є великим українським платником податків. запевняє, про свою законослухняність та виступає за суверенітет та цілісність України. Адміністрація закликає не робити безпідставних висновків щодо його зв’язків із Росією.
На підприємстві запевняють, що колектив бється з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Зокрема, як йдеться у заяві підприємства, “ніякої сенсації чи новини” немає в тому, що серед його власників є російський бізнесмен Станіслав Гамзалов, який купив свою частку ще 2012 року.
“При цьому він не мав і не впливає на роботу підприємства. Усі у нашій державі знають, що основним власником підприємства є громадянин України”, – наголошують на КВСЗ.
“Сьогодні ми живемо і працюємо в умовах воєнного стану. Приймаються нові закони, і ми вирішимо це питання згідно з ними, тому що самі стурбовані таким станом справ. З подібною проблемою зіштовхнулися в Україні 17 тисяч підприємств”, – заявляють на заводі.
КВСЗ запевняє, що веде прозорий бізнес, є сумлінним платником податків та зборів до бюджетів усіх рівнів, і жодних “схем виведення коштів”, “збиткових зовнішньоекономічних контрактів за завищеною вартістю в той час, коли були національні аналоги” або “фінансування насильницького захоплення державної влади”. ніколи в історії підприємства не було і бути не може.
“Чого ж тоді такий поспіх зі звинуваченнями? Ми працюємо в Україні та для народу України. Чи варто поширювати неперевірену інформацію та звинувачувати ПАТ “КВСЗ” передчасно, до завершення слідчих дій? Чи на користь це іміджу підприємства та України загалом? Чи це служить це?” справі підтримки вітчизняного виробника та збереження економіки держави в такий надскладний період? Звичайно, ні”, – йдеться у заяві.
Нагадаємо, що напередодні Київська міська прокуратура поширила повідомлення про обшуки на Крюківському вагонзаводі в рамках розслідування справи про заволодіння грошима підприємства шляхом зловживання службовим становищем та фінансування насильницького захоплення державної влади або зміни кордонів України.
У відомстві заявили, що викрито схему виведення грошей заводу саме на рахунки російських підприємств через систематичну закупівлю деталей для будівництва вагонів у підприємств у РФ за завищеними цінами за наявності аналогів українського виробництва нижчої вартості.
Правоохоронці повідомили, що частка 25% підприємства, якою володіє Гамзалов, була заарештована.
Зазначимо, що ще півтора роки тому з’ясувалося, що КВСЗ взявся імпортувати російські колеса виробництва “Євраз Нижньотагільського металургійного комбінату” (Свердловська область), а також залізничні осі із заводу “Уральська кузня” (Челябінська область), при тому, що в Україні є свій виробник такої продукції – компанія “Інтерпайп” (Дніпро).
На Крюківському заводі тоді заявили, що російська продукція дешевша, а комплектуючих для вагонів, вироблених Україною, насправді недостатньо для ринку.
За публікаціями у ЗМІ.
Коментарі
Loading…