Україна увійшла в ТОП-5 найбільш нещасних країн світу згідно з міжнародним опитуванням «Індексу щастя» Gallup International. Україна опинилася на п’ятому місці в рейтингу найбільш нещасних країн світу, а список найщасливіших очолив Киргизстан.
Про це повідомляє Фонд Демократичні ініціативи та Київський міжнародний інститут соціології. За результатами найдовшого в світі глобального опитування 54% опитаних повідомили що вважають себе щасливими, лише 14% вважають себе нещасними і близько третини (31%) не відносять себе ні до щасливих, ні до нещасних. Відповідно індекс щастя в світі складає 40%.
В Україні ж він набагато нижчий, ніж у світі – всього 14%. Найнещасніші нашої країни тільки жителі Північної Македонії (-3%), Гани (0%), Гонконгу (7%) і Вірменії (12%). Наша країна продемонструвала різке падіння рейтингу – з 33% в минулому році до 14% в цьому. Однак показник 2020 року всі одно вище, ніж показник 2018 року, коли індекс щастя в Україні становив усього лише 8%. При цьому кількість людей, які відчувають себе щасливими, більше ніж число нещасних, і майже не змінилося – падіння рейтингу відзначено за рахунок збільшення числа нещасних людей.
При цьому найщасливішими країнами виявилися Киргизстан, Казахстан, Еквадор і Колумбія, Азербайджан і Нігерія.
Фонд підкреслює, що згідно з розподілом індексу по різних регіонах світу ні ступінь економічного розвитку, ні регіон не впливають безпосередньо на рівень відчуття щастя, що визначають також не є ні матеріальний стан, ні війна.
Згідно з даними за 2018 рік, коли наша країна показувала мінімальний рейтинг щастя, найбільше незадоволені українці були соціальним забезпеченням.
16 грудня з’явилися результати опитування, згідно з якими Зеленського 42% українців вважає розчаруванням року, політиком року же його вважає лише 20%, однак він все ще залишається лідером електоральних симпатій. Стало менше тих, хто оптимістично дивиться в майбутнє, більше 70% респондентів вважають, що за поточний рік ситуація в країні погіршилася, але повернутися в Україну до 2014 року більшість наших співвітчизників не хотіли б.
Коментарі
Loading…