in , ,

На саміті НАТО в Мадриді в середу, 29 червня, затвердили нову стратегічну концепцію Північноатлантичного альянсу, в якій Росію визначили як найбільш серйозну і пряму загрозу безпеці союзників.

На саміті НАТО в Мадриді в середу, 29 червня, затвердили нову стратегічну концепцію Північноатлантичного альянсу, в якій Росію визначили як найбільш серйозну і пряму загрозу безпеці союзників. Про це повідомляє прес-служба НАТО.

У стратегічній концепції перелічені пріоритети, основні завдання та підходи НАТО на наступне десятиліття, описані безпекова ситуація, цінності та ключова мета НАТО щодо забезпечення колективної оборони союзників.

Альянс вперше розглянув у концепції виклики, які Китай ставить перед “безпекою, інтересами та цінностями союзників”, а також назвав зміну клімату “головним викликом нашого часу”.

Путін не був готовий до такої ситуації. Постає питання: як Росія змінить військову стратегію?
Жорстока агресивна війна Росії проти України радикально змінила безпекову обстановку, а неодноразові порушення нею міжнародного гуманітарного права та звірства принесли невимовні страждання та руйнування. У НАТО визнали, що «сильна, незалежна Україна життєво потрібна для стабільності євроатлантичного регіону».

У концепції наголошується, що Росія «прагне встановити сфери впливу та прямий контроль за допомогою примусу, підривної діяльності, агресії та анексії, використовуючи звичайні, кібер- та гібридні засоби», і підриває міжнародний порядок.
Водночас у НАТО наголосили, що не становлять загрози для Росії, не прагнуть конфронтації і, хоча не можуть вважати РФ своїм партнером через її агресивну політику та дії, «готові підтримувати канали зв’язку з Москвою для зниження ризиків і запобігання ескалації. ».

У НАТО також заявили, що стратегічні ядерні сили Альянсу є найвищою гарантією безпеки союзників і, поки у світі існує ядерна зброя, НАТО залишиться ядерним союзом.

Попередню версію стратегічної концепції ухвалили на саміті НАТО в Лісабоні у 2010 році. Тоді Альянс називав Росію партнером.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

про трансфертне ціноутворення та доказування у податкових спорах.

Нормальна тривалість робочого часу у період військового стану