in

Нотаріат назустріч військовослужбовцям

24 жовтня 2024 року за спільної ініціативи Центрального управління захисту прав військовослужбовців та Нотаріальної палати України відбувся новий захід з серії “Нотаріат назустріч військовослужбовцям”. Захід проведений в Центрі інновацій Національного університету оборони України, спрямований на методичну та правову допомогу з шлюбно-сімейних та інших питань військовослужбовцям від НПУ.

Під час урочистої частини було вручено подяки від Центрального управління захисту прав військовослужбовців Міністерства оборони України Першому віце-президенту НПУ Олені Кирилюк та віце-президенту НПУ Інні Бернацькій «За допомогу у боротьбі за Незалежність, плідне співробітництво спрямоване на процвітання нашої Держави».

Також Олена Кирилюк та Інна Бернацька провели лекції для військовослужбовців.

Олена Кирилюк зупинилася на особливостях посвідчення довіреностей та заповітів військовослужбовців в умовах воєнного стану командирами військових частин. Зокрема, розібрали основні правила посвідчення довіреностей та заповітів; документи для встановлення особи; реєстрацію в реєстрі для реєстрації довіреностей і заповітів, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, також процедуру реєстрації в Спадковому реєстрі та Єдиному реєстрі довіреностей.

Звернули увагу на посвідчення заповітів військовослужбовців у присутності двох свідків. Спікер також розповіла про осіб, які мають право на обовʼязкову частку у спадщині та спадковий договір. Обговорили нотаріальну таємницю, розібрали примірні зразки найбільш поширених документів.

Серед іншого, Олена Кирилюк розповіла загальні положення спадкування, порядок подачі заяв про прийняття спадщини, відмови від прийняття спадщини, строки прийняття спадщини.

Інна Бернацька доповіла про найбільш поширені проблемні питання, з якими звертаються військовослужбовці та члени їх родин, та напрямки, де найбільше потрібна допомога. Це дуже широкий спектр цивільних, сімейних, господарських правовідносин, щоб зберегти здобутки до війни, та забезпечити родини.

Важливим питанням є забезпечення належної реалізації прав військовослужбовців та членів його сім’ї на одноразову грошову допомогу – гарантовану державою виплату, що здійснюється особам, які згідно з Законом № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» мають право на її отримання, а також новацію – особисте розпорядження військовослужбовця.

Випадки, умови для призначення допомоги, розмір, підстави, допомога за законом, довгоочікуваний та оновлений перелік членів сім’ї військовослужбовця, яким законом надано право на таку допомогу, особисте розпорядження військових на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за його вибором, з визначенням розміру частки таких осіб у відсотках, справжність підпису на якому засвідчується командиром або нотаріусом, порядок та процедуру оформлення та передачі розпорядження за належністю, скасування тощо.

Правильне складання та оформлення особистих розпоряджень, дотримання принципів цивільного законодавства таких як: справедливість, добросовісність та розумність при цьому, попередження порушення прав військових та членів їх сімей, судових спорів тощо.

Представники нотаріату в рамках співпраці з Міністерством оборони та командирами військових частин поділилися своїми контактами та контактами голів відділень (за їх погодженням) прифронтових територій та деяких прикордонних територій для максимального сприяння військовим до доступі до нотаріату.

Проблемні питання за результатами заходу зібрано для їх нормативного врегулювання. Робота з підготовки методичних матеріалів на допомогу військовим буде продовжуватися.

Джерело:

https://npu.ua/news/minoboron241024/

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Тетяна Рачкова взяла участь у заходах РНЄС щодо цифрової спадщини та Європейської нотаріальної мережі

ВРП внесе Президентові України подання про призначення трьох суддів до місцевих судів