Із середини липня зареєструвати громадське формування можна не лише в обласних управліннях юстиції, а й у будьякому зі 100 центрів надання безоплатної правової допомоги по всій Україні. Про це під час прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомив міністр юстиції Павло Петренко.
«Нині, згідно із законодавством, функції з легалізації громадських організацій здійснюють виключно органи юстиції. Разом із партнерами ми напрацювали механізм, який дає можливість нашим громадським формуванням отримати більш доступні умови легалізації. Мною був підписаний наказ про надання повноважень щодо прийняття відповідних документів у 100 центрах безоплатної правової допомоги, які функціонують по всій Україні», – зазначив очільник Мін’юсту.
При цьому він наголосив, що робота з покращення доступу громадськості до реєстрації об’єднань на цьому не зупиниться. «Ми плануємо до кінця цього року провести всі підготовчі заходи й із 2017-го максимально підключити центри надання адміністративних послуг до процесу легалізації громадських формувань. Таких центрів по всій країні понад 700», – додав міністр юстиції.
Павло Петренко також поінформував, що наразі разом із представниками громадськості триває робота зі створення єдиної прозорої системи реєстрації громадських формувань.
«Нині триває робота над уніфікованою технологічною картою легалізації громадських формувань, яка дасть можливість прибрати зловживання з боку реєстраторів через те, що в кожному регіоні були власні вимоги до тієї чи іншої громадської організації під час її реєстрації», – заявив він.
При цьому міністр зауважив, що громадські формування – це один з рушіїв демократії в країні. Тому завдання держави й Мін’юсту максимально забезпечити прозору процедуру їхньої реєстрації і функціонування.
«Наша мета – наряду з максимально простою й прозорою процедурою реєстрації підприємств, створити максимально просту, доступну й прозору процедуру легалізації громадських формувань», – наголосив Павло Петренко.
За словами керівника програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максима Лациби, нині реєстрація громадських формувань здійснюється головними територіальними управліннями юстиції й громадянам дуже незручно їхати до обласного центру, аби подати документи. «Ми дуже вдячні міністру юстиції, який оперативно відреагував на цю ситуацію й підписав наказ, за яким із середини липня 100 центрів правової допомоги мають приймати відповідні документи як фронт-офіси», – сказав він.
За словами експерта, завдяки розробленим новаціям зареєструвати громадську організацію стало набагато легше. «Для цього потрібно всього 2 людини, 4 документи, нуль гривень і лише 3 робочі дні. Спрощення й децентралізація діють і ми вдячні за цю реформу», – зазначив Максим Лациба.
Коментарі
Loading…