У Житомирі пройшов заключний етап ХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства
На різних етапах олімпіади в ній взяли участь близько 140 тисяч учнів. Щодо житомирського етапу, то він відбувався на базі комунального закладу «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської облради, директор якого Людмила Корінна гостинно зустрічала учасників.
Організатором цього ювілейного 25го форуму, як і в попередні роки, виступило МОН України. Раїса Євтушенко, провідний спеціаліст МОНУ, каже, що досвід накопичений чималий, і посміхається — можемо навіть поділитися. При тому вона зауважує, що чисельність учасників є достатньо великою, хоча й дещо зменшилася.
Важливу частину олімпіад складають завдання, що є квінтесенцією змагання. Від того, як вони складені і як у них відображається правова догматика, поняття та принципи права, залежить виявлення знань учасників, їхнє правове «озброєння». Завдання включали різнорівневі тести з одиничним варіантом відповідей та завдання теоретичного характеру, де учні мали відповісти на запитання, розкрити зміст дефініцій, виправити помилки в тексті та заповнити пропущені місця. До зав-дань також входили юридичні задачі із конституційного, цивільного, адміністративного, сімейного, трудового та кримінального права, в деяких учасники повинні були вирішити ситуацію по суті та надати практичні коментарі.
Варто відзначити, що окрім завдань на відтворююче мислення, обов’язковими були питання, які передбачали вміння аналізувати, співставляти та узагальнювати юридичні факти, давати правову оцінку ситуаціям, розв’язувати завдання по змісту тощо. Журі, до складу якого увійшли відомі вчені та вчителі-практики з різних регіонів України, в тому числі юристи, історики, а також педагоги, представники депутатського корпусу, Управління Служби безпеки України в Житомирській області та досвідчені юристи (Олег Муза, Наталія Бляшенко, Наталія Степанова та інші.), відмітило достатньо високий рівень знань учнів, у першу чергу, з цивільного та кримінального права. У той же час спостерігалися певні проблеми із застосуванням норм адміністративного та сімейного законодавства.
Загалом же в організації олімпіади були задіяні спеціалісти Міносвіти, управлінь освіти і науки Житомирської облдержадміністрації та юстиції, викладачі й методисти Житомирського облінституту післядипломної педагогічної освіти, директори навчальних закладів області, національні менеджери проектів у сфері верховенства права і прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Із метою розгляду апеляційних завдань була створена апеляційна комісія під головуванням професора Донецького юридичного інституту МВС України, доктора юридичних наук С. Пєткова. На основі аналізу виконання завдань учасниками олімпіади, роботи апеляційної комісії оргкомітет та журі визначили переможців змагань. Їх нагородження відбулося в святковій обстановці у присутності численної аудиторії з кращих учнів та викладачів шкіл Житомирщини. У своїх промовах переможці говорили про бажання вчитися в юридичних ВНЗ, вивчати право й влитися в коло кращих юристів країни.
Ще б пак! Адже багато з членів оргкомітету, журі – відомі юристи, що сприяли проведенню цього важливого національного заходу, самі колись були учасниками цього руху. Так, заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов, який спеціально прибув привітати переможців, пригадував події початку 2000-х років, коли він сам став переможцем олімпіади в Одесі, а Олег Муза, керівник відділу Інституту законодавства, перемогав у Запоріжжі в 2001 році. Волинянка Ольга Гутовська, засновник відомої юридичної фірми «Гутовська і партнери» привезла подарунки для земляків команди з Луцька. Додамо й те, що багато переможців попередніх олімпіад на сьогодні працюють на керівних посадах у державних установах, в закладах освіти.
Цього року переможцям й учасникам олімпіади були вручені призи від видавництва правової літератури «Юрінком Інтер», житомирської фірми «Рудь», управлінь юстиції та СБУ в Житомирської області, а також від Координатора проектів ОБСЕ.
Назвемо й пепереможців – за підсумками виконання завдань кращі результати показали представники Вінницької, Івано-Франківської, Полтавської та Харківської областей. При тому більшості учасників запам’яталися слова Назара Болотова, члена Донецької команди, який схвильовано сказав, що юні донеччани не мріють про щось інше, аніж бути разом з усіма своїми друзями в Україні.
Повний склад переможців олімпіади буде надруковано в наступному номері ЮВУ.
Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ,
голова журі, доктор юридичних наук, професор
Коментарі
Loading…