Українців закликають не переходити за сумнівними посиланнями під приводом «підтримай мою дитину», які надсилають у соцмережі.
Про нову схему шахрайства у соцмережах розповів начальник відділення поліції №2 селища Ратне Ковельського районного управління поліції Олег Бончак.
За словами правоохоронця потерпілим у додатку Telegram надходили повідомлення від їхніх родичів чи знайомих із проханням підтримати їхню дитину у конкурсі. Така пропозиція вела на посилання, яке дає можливість шахраям заволодіти вашою особистою інформацією та контактами телефону.
«Після переходу за посиланням, месенджер Telegram у вас блокується та уже від вашого імені йде розсилка з проханням терміново позичити гроші й скинути на картку. Якщо шахраєм вдалось отримати ваші паролі, то вони легко починають замість вас користуватись онлайн-банкінгом, розпоряджатись коштами на ваших банківських рахунках», – зауважив Олег Бончак.
Шахрайське повідомлення
Якщо вам надійшло повідомлення типу «підтримай мою дитину у конкурсі, то вам слід перевіряти дане прохання. Зокрема, зателефонувати на мобільний до абонента, який надіслав це без використання Telegram, WhatsApp, Viber чи будь-яких інших месенджерів.
«Як свідчить практика, Telegram вашого знайомого для нього остаточно заблокований, і він зауважить, що нічого подібного не надсилав», – додав керівник відділення.
Як зауважує Олег Бончак, коли шахраям таки вдалося заволодіти вашим акаунтом у Telegram, вам слід якнайшвидше поінформувати знайомих про це. До прикладу, ви можете опублікувати повідомлення про це у Facebook. Після вам потрібно видалити Telegram з телефону повністю з усіма налаштуваннями, а потім заново завантажити додаток та встановити нові паролі високої складності (великі та малі літери, цифри).
Також, для попередження злому вашого акаунту, ви можете встановити двофакторну аутентифікацію, яка додає додатковий рівень безпеки вашому обліковому запису. ЇЇ можна увімкнути у налаштуваннях додатка.
Коментарі
Loading…