in

Про відповідальність за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

19 травня 2024 року набув чинності Закон №3696-IX “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

За порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку – тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (3 400-5 100 грн). Повторне протягом року вчинення цього порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – штраф від трьохсот до п’ятисот НМДГ (3 400-8 500 грн). В особливий період – штраф від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот НМДГ (17 000-25 500 грн).

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію – тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п’ятисот НМДГ (5 100-8 500 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот НМДГ (17 000-25 500 грн).

Повторне протягом року порушення – штраф на громадян від п’ятисот до семисот НМДГ (8 500-11 900 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від однієї тисячі п’ятисот до двох тисяч НМДГ (25 500-34 000 грн).

Вчинення таких дій в особливий період – штраф на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот НМДГ (17 000-25 500 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від двох тисяч до трьох тисяч п’ятисот НМДГ (34 000-42 500).

Відповідні норми не застосовуються у випадках можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

З 4 травня діє оновлене Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Серед іншого, наказом викладено в новій редакції додаток 1 до Положення «Розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві».

Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період порушень правил військового обліку та мобілізації, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Джерело: https://www.rada.gov.ua/

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про порядок створення військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів

На спільній нараді в Офісі Генпрокурора керівники правоохоронних органів обговорили протидію незаконному обігу зброї та боєприпасів