in

Процедура in absentia в правовій системі України: голова ККС ВС та судді ВС взяли участь в експертному обговоренні

Інститут спеціального досудового розслідування і судового розгляду in absentia, тобто за відсутності обвинуваченого, запроваджено у 2014 році. З того часу відповідна правозастосовна практика змінювалася.

Під час застосування вказаного інституту суди враховують Європейську конвенцію про міжнародну дійсність кримінальних вироків, а також резолюцію Комітету міністрів Ради Європи (75)11 від 19 січня 1973 року «Про критерії, які регламентують розгляд, що проводиться у відсутність обвинуваченого». При розгляді кримінальних проваджень за процедурою in absentia потрібно дотримуватися найвищих стандартів судочинства.

Про це сказав голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Олександр Марчук під час експертного обговорення щодо проваджень in absentia в правовій системі України.

Олександр Марчук наголосив, що в умовах війни кількість кримінальних проваджень, які розглядаються за процедурою in absentia, збільшилася. Тож, на переконання голови ККС ВС, правовий аналіз, здійснений міжнародним консультантом Ради Європи Джеремі МакБрайдом, а також порівняльні дослідження щодо кримінальних проваджень (in absentia) в окремих державах – членах РЄ, підготовлені міжнародними експертами, дадуть можливість перейняти найкращі практики і вдосконалити процедуру in absentia в національному законодавстві та правозастосуванні.

До обговорення долучилися судді Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Сергій ФомінІгор Іваненко та Вячеслав Наставний.

Захід організовано проєктом Ради Європи «Сприяння дотриманню прав людини в системі кримінальної юстиції України» у співпраці з Верховним Судом та Офісом Генерального прокурора.

Джерело:

https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1708504/

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Верховному Суді відбулася зустріч з експертами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)

Суддя ВС розповів про особливості валютного оподаткування та публічної фінансової політики