in

Російським військовим і добровільцям повернуть посвідчення водіїв… Що це означає

Російським військовим і добровільцям повернуть посвідчення водіїв
Військовим і добровольцям хочуть тимчасово повернути посвідчення водія
До Держдуми рф внесено законопроект, що дозволяє громадянам, які були мобілізовані, уклали контракт з Міноборони або беруть участь у війні у складі добровольчих формувань, користуватися правами водія, навіть якщо вони раніше були позбавлені посвідчення, зокрема, за п’яне водіння, ДТП з постраждалими або виїзді на зустрічку. Після повернення зі служби права потрібно буде здати і чекати, доки закінчиться раніше призначений судом термін.

Запропонований урядом законопроект вносить поправки до КпАП, загальний зміст яких зводиться до наступного. Громадяни, позбавлені судом прав за грубі порушення правил дорожнього руху, покликані на військову службу з мобілізації; уклали контракт про проходження служби; ті, що уклали контракт про перебування у добровільному формуванні та залучаються до участі у бойових діях зможуть повернути посвідчення та користуватися автомобілем на період мобілізації, воєнного стану або у воєнний час.

Наприклад, громадянина було покарано за п’яне водіння позбавленням прав на 1,5 роки. За місяць він укладає контакт про проходження служби. З цієї миті посвідчення йому повертається, де-юре можна законно їздити автомобілем. Це означає, що якщо контакт річний, то через рік водій зобов’язаний посвідчення здати в ДІБДР і чотири місяці, що залишилися, на машині не їздити. Права він зможе повернути за стандартною для «позбавників» процедурою — після іспиту на знання правил дорожнього руху та пред’явлення медичної довідки. Якщо ж термін позбавлення закінчився прямо під час служби, то права повертати не треба, але обов’язок скласти іспит та пред’явити медичну довідку зберігається.

Якщо військовослужбовець чи доброволець отримав під час служби державну нагороду, права повертаються без перевірки знань правил дорожнього руху та медичної довідки.

Таке ж право дадуть звільненим зі служби щодо досягнення граничного віку перебування на ній, за станом здоров’я, а також у зв’язку із закінченням контракту перебування у добровільному формуванні.

Громадяни, задіяні у виконанні завдань у ході війни на території України, на нових територіях, або які беруть участь у «віддзеркаленні збройного вторгнення» на територію рф, зможуть, виходячи із законопроекту, розраховувати на припинення розпочатого проти них адміністративного провадження, матеріали за яким ще не передані у суд. Крім того, учасники війни виводяться з-під дії норми, згідно з якою позбавлені прав громадяни протягом року після повернення посвідчення вважаються підданими адміністративному покаранню (це означає можливість більш жорстких санкцій при новому порушенні).

Голова комітету Ради федерації з економічної політики Андрій Кутепов у травні 2024 року вже пропонував уряду законопроект аналогічного змісту, заявляючи, що в зоні бойових дій з боку росії не вистачає громадян із посвідченнями водія різних категорій.

Володимир Путін заявив, що цього року контракти для участі у спецоперації підписали 160 тис. осіб, минулого — понад 300 тис. осіб.

Раніше в рф прийнято низку пільг та винятків для автомобілістів, які беруть участь у війні або постраждали від військових дій. У 2022-2023 роках багато регіонів, наприклад, звільнили (або частково звільнили) від сплати транспортного податку учасників війни. У червні 2023 року ДІБДР скасувала штрафи з камер за перевищення швидкості, які отримали водії, які вивозили людей із Щебекіно до Білгородської області під час обстрілу з боку супротивника. У травні 2023 року набули чинності поправки до Податкового кодексу, які дозволяють військовослужбовцям та учасникам добровольчих формувань, що беруть участь у СВО, не сплачувати держмито під час заміни прав.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВИКОРИСТОВУВАТИ ОДНАКОВІ ПАРОЛІ ДЛЯ РІЗНИХ АКАУНТІВ НЕБЕЗПЕЧНО

Для українського бізнесу запустили сайт про інтеграцію сервісів «Дії»