in ,

росія здійснює гібридні атаки на союзників України у формі атак на інфраструктуру, насильства, збройної міграції та втручання у вибори

Всім привіт!

Два дні тому Том окреслив «суть проблем України/ЗСУ», і, як зазвичай, давайте ближче поглянемо на конкретні дії на передовій війни в Україні.

***

Курськ

36-та бригада морської піхоти (або, точніше, один батальйон бригади) використовує мінно-безпілотну комбінацію , щоб зупинити російський штурм поблизу Даріно. Співробітник цього підрозділу каже, що ПТУР відіграв велику роль у зупинці бронетехніки. Вони дорожчі, але значно ефективніші, і це гарна новина, що вони доступні. Його підрозділ зупиняв безпілотниками 10-15% транспортних засобів, що рухалися, а потім безпілотниками добивав пошкоджені машини. Вони також зупиняють наступ, що рухався на південь від Новоіванівки , і багато неброньованої техніки та піхоти було знищено безпілотниками.

Вночі та в снігову бурю 225-й батальйон зафіксував розгортання понтонного мосту та підготовку до руху бронетехніки на Даріно. Вони були готові до них, коли росіяни напали . 1- ша танкова бригада (більшість підрозділів якої дислокується на Покровському напрямку) використовує безпілотники для знищення техніки поблизу Дариного. 80-та бригада діє ближче до Черкаського Поріччя на східній стороні виступу, але їхні безпілотники допомагали морським піхотинцям у Даріно на західному боці виступу. Гнучке націлювання за межами організацій демонструє ефективні комунікації між кількома підрозділами – і має бути стандартом по всій Україні.

Росіяни побудували понтонний міст через річку Снахість, щоб полегшити рух автотранспорту. Це було знищено українським авіаударом.

47-ма бригада продовжує битися з росіянами під Новоіванівкою . На дорозі до села безпілотники зняли М1 . Майже на тому ж місці російський БТР був знищений безпілотником, тому можливість підняти танк невідома.

8- й полк спеціального призначення нарахував кілька вбивств за допомогою безпілотників.

ГРАФІКА : Magyar’s Birds турбують БТР та його пасажирів, поки всі, крім одного, не загинуть, а той, хто вижив, подбає про себе.

Десь у північно-східній частині Курської дуги російська 11-та повітряно-десантна бригада наступає з піхотою в снігу .

Україна вже два місяці знищує російську техніку і піхоту перед Плеховим і всередині села . Цього тижня Росія взяла під контроль село.

За 3 кілометри на північ від Плехова росіяни знову намагаються перетнути річку Псел . Хто не здався – відступив.

Є повідомлення , що північнокорейці в хорошій фізичній формі брали участь у великій атаці на Малу Локню і зазнали великих втрат. Вони ігнорували вогонь власних поранених та українських оборонців, декому вдалося зайняти українські окопи на одному з ділянок, але контратаками їх ліквідували. Повідомлень про полонених немає (приватно обидві сторони кажуть, що «полонених не беруть»). Оборонялися 82-га та 95-а десантно-штурмові бригади.

Підрозділи, укомплектовані як північнокорейськими, так і російськими військами, наразі зазнали втрат 200 із приблизно 11 000 присутніх. Проблемою є мовний бар’єр, і це призвело до того, що північнокорейські війська обстріляли підрозділ «Ахмат», убивши вісьмох. Будь-хто, хто в’їжджає на територію, де розташовані війська Північної Кореї, повинен бути схвалений контрольно-пропускними пунктами ФСБ, а потім вилучаються телефони та інші пристрої.

Член 36-ї морської піхоти, здається, каже , що північнокорейці приєднані до 810-ї бригади та 22-го полку та брали участь у нападах, але станом на 14 грудня він ще не бачив жодного північнокорейця.

Цю карту втрат у бойовій бронетехніці опублікував 7 грудня оператор безпілотника 36-ї морської піхоти . Часові рамки для втрат не вказано, але це хороший орієнтир щодо інтенсивності та тенденцій бойових дій.

***

Харків

Західніше Вовчанська, поблизу Стариці, 101-ша бригада за допомогою дистанційного мінування та безпілотників зупиняє штурм.

Більша частина північного Вовчанська – безплідна пустеля, засипана щебенем. Невеликий російський загін подолав 500 метрів, щоб зайняти будівлю, яка була майже неушкодженою. У нього влучила українська артилерія, і один снаряд, який впав у будівлю, почав задимлюватися . Російський плакат звинуватив Україну у застосуванні хімічної зброї. Безумовно, Росія вже кілька років використовує сльозогінний газ під час бомбардувань.

Неважливо, які погодні умови . Хтось все ще має бути на передовій, а хтось ще має бути на сторожі чергової атаки. Більшість дронів не можуть працювати за сильного вітру, тому це можливість атакувати, коли дрони не можуть спостерігати та вражати цілі.

***

Куп’янськ

На північ від Куп’янська та на південь від Дворічної росіяни все ще переходять Оскіл у другій переправі та розширили плацдарм до 800 метрів.

На південь від Куп’янська Росія просунулася на чотири кілометри в одному місці, і тепер село Лозова оточене з трьох сторін.

На схід від Колісниківки завмер український танк. Другий танк був на місці, щоб підняти його, але буксирний трос обірвався . Під артилерійським вогнем справний танк негайно виїжджає. Екіпаж знерухомленого танка вибирається і біжить у безпечне місце. Потім їхній танк знищується.

92-га бригада за допомогою безпілотників 77-ї бригади зупинила штурм росіян на північ від Піщаного .

Коротке відео з моменту, коли 3-я десантно-штурмова бригада зачищала Копанки, три тижні тому .

***

Терні

3-тя десантно-штурмова бригада використовує безпілотники для знищення піхоти та техніки, включно з реактивною системою залпового вогню TOS .

***

Сіверськ

Росіяни нещодавно змінили свого командира на цій ділянці – за брехню начальству. Минулого тижня 400 військових, 30 броньованих машин, 60 мотоциклів і підтримка артилерії та безпілотників були частиною однієї з найбільших і добре організованих атак з 2022 року . Оборону України становили 54-та механізована, 10-та гірська, 81-ша десантно-штурмова та 4-та бригади Національної гвардії. Росіяни почали втрачати людей ще до того, як вийшли на лінію фронту, але не зважали на втрати. Після важких боїв російські загони відбулися деякі проникнення, але в ході операцій, які тривають, утримані лінії, а російська піхота очищається.

Такі оборонні операції можуть і повинні бути стандартом.

***

Бахмут

Росіяни припаркували вантажівку в будівлі, але її виявили.

Не всі дії знімаються на відео і не всі відео оприлюднюються, але відео російських авіаударів дуже мало. Ось відео удару української авіації по будівлі в Бахмуті .

Торецьк

Це вже робилося раніше: спецназ «Омега» під’їжджає до будівлі на броньованому автомобілі. Деякі члени групи ведуть придушувальний вогонь, а інші розміщують навколо будівлі вибуховий заряд із двох протитанкових мін і запалу. Один із зарядів вибухає до того, як команда покине будівлю. На цьому відео вони руйнують іншу будівлю. Власне, це була б ідеальна робота для українських ВПС, але тоді…

Один із багатьох розрізнених батальйонів Президентської бригади (у нього є батальйони на Курському напрямку, на Покровському напрямку та на Великій Новоселівці, тоді як Зеленський навіть не може подбати про них, щоб отримати всю необхідну техніку підтримки) атакує. кілька цілей у місті з дронами. Музика, яка супроводжує відео, – це попурі з різдвяних мелодій, але перша написана в Україні . Мінометний підрозділ того ж батальйону використовує іранський 120-мм міномет, перехоплений у Червоному морі, і вони обговорюють свій досвід .

***

Покровська

Російські зондові атаки на Покровськ ніколи не закінчуються. Можливо, єдині успіхи Росії за останній тиждень були на південь від Покровська, але там вони просунулися на 12 км за останні шість тижнів. 68-ма бригада знаходиться в середині цього бою і знищила частину росіян, але їхнє просування не зупинено. Сирський зазначив, що «виключно жорстка» битва вимагає «нестандартних рішень». Наразі вживаються заходи щодо відновлення позицій».

Я б стверджував, що стандартні звичайні практики з повністю укомплектованими підрозділами та місцевими резервами в поєднанні з інтегрованою та згуртованою структурою командування значно підвищать бойову міць України. Ці резерви забезпечили б здатність контратакувати будь-яке проникнення Росії, стандартну оперативну відповідь у будь-якій обороні. Однак в українській армії таких стандартів немає: в результаті нещодавні контратаки під Курськом, Часовим Яром, Куп’янськом і Великою Новосілкою продовжили тривалість цих оборонних рубежів невідомо на скільки. Я не знаю, які наміри у Сирського, але відновлення позицій звучить як якась контратака. На жаль, його метод створення резервів полягає у виділенні батальйону з бригади та зниженні згуртованості підрозділів.

Навесні минулого року в Україні почали формувати десять нових бригад, незважаючи на те, що існуючі бригади некомплектні. Чотири були механізованими бригадами, оснащеними будь-якою доступною технікою, п’ять були піхотними бригадами, зазвичай оснащеними невеликою кількістю допоміжного озброєння, і одна була бригадою єгерів, призначеною для боротьби в лісах і болотах. З цих підрозділів 151-й механізований, 152-й егерський, 154-й механізований, 155-й механізований (також згаданий у наступному розділі «Керівництво та організація») і 157-й механізований були розгорнуті навколо російського проникнення на південь від Покровська.

Успішно дійшовши до Новотроїцького, росіяни повернули на північ у бік Покровська і направили велику кількість піхоти, щоб атакувати села Шевченки та Лисівку та всю місцевість між ними. Міни, артилерія, безпілотники та оборонний вогонь вбили та поранили багатьох росіян, але вони все ж змогли пробитися до Шевченка, всього за 3000 метрів на південь від Покровська.

Прориви захисних сил трапляються, і найкращий засіб – негайна контратака. Через відсутність узгодженого командування (напівофіційно це пояснюється «нестачею військ») цей потенціал був відсутній в українських операціях протягом кількох місяців у кількох секторах. Останнім часом Україна проводить значно більше локальних контратак, що є позитивною тенденцією.

Підрозділи 155-ї бригади, 425-го десантно-штурмового батальйону (Скала), а можливо, і 33-го десантно-штурмового батальйону вели контрудар по селу Шевченко . Тут українська машина обстрілює окуповану росіянами школу на західній околиці села, і українська піхота змогла відновити контроль над частиною села. Один Бредлі 425-го батальйону «Скала» був вибитий за 300 метрів на захід від школи, але потім вони взяли бій за 300 метрів на південь від школи.

Тим не менш, щільність військ незначна, а в оборонному вогні є прогалини, про що свідчить те, що окремий росіянин міг пройти вулицею, не потрапивши під обстріл, перш ніж випустити ракету по будівлі.

На північ від Новотроїцького діє 15-та карадазька бригада. Вони перевірені бійці, і на цьому відео вони ведуть ближній бій із гранатами, які кидають обидві сторони, але я не схвалюю стріляти прямо по вашому дружньому солдату без гарантії, що він раптово не поворухнеться. За три кілометри на захід від Новотроїцького українську бронетехніку атакують численні безпілотники. За 300 метрів на північ від села безпілотники Кара-Даг бомбили смугу дерев . Переїхали і в саме село . На північній околиці Новотроїцького також зафіксовано елементи 425-го батальйону «Скала» . Також повідомляється, що 33-й десантно-штурмовий батальйон діє на захід від Новотроїцького .

***

Курахове

На першому відео видно, як атакують російські БМП під час штурму Успенівки. Відео було відредаговано, щоб виключити тіла з невдалого штурму. На другому відео український танк веде вогонь по російських позиціях у Романівці, що за 4 км на схід і під загрозою бути відрізаним. Зрештою росіяни підняли прапор у селі, відрізавши батальйон 79-ї бригади. Вони змогли пробитися, але ми не знаємо, якою була ціна вбитих, поранених і полонених.

Штурмовий фургон, який атакує на захід від Новоолексіївки, потрапляє під удар одного з безпілотників Маджара, і для тих, хто вижив, це початок поганого дня. ГРАФІКА .

У центрі Курахового (47.99022680559867, 37.283037694141484) росіяни використовують протитанкові міни для проникнення та захоплення будівлі.

Це десять днів обстрілів 37-ї окремої бригади морської піхоти російської техніки під Трудовим. Все одно Україні доведеться звідти вийти.

Кілька відео дій 3-4 тижневої давнини , коли Росія взяла Берестки, Роздольне та школу в центрі Курахового.

Ймовірно, це відео місячної давності. На ньому видно удар безпілотника по українських позиціях за 8 км на південний схід від Курахового, а потім штурм росіян .

***

Велика Новосілка

31-ша бригада була передислокована з району Роботине для оборони від російського штурму з Рівнополя. Ось відео їхніх безпілотників, артилерії та навіть кількох атак DPICM.

Росіяни просунулися на три кілометри на схід від Рівнополя і зайняли Благодатне зі сходу. Усіх українців, які залишилися в Макарівці, потрібно вже виводити, інакше вони теж ризикують потрапити в пастку.

Росіяни направили 9 БМП і танк і знову зайшли в Новий Комар. Понад 50 піхотинців пішилися. Батальйон із 128-ї гірської та батальйон із 151-ї мехбригад були направлені туди, щоб вибити їх, але інформації про їхній прогрес поки немає.

***

Запоріжжя

Російські потяги працюють в радіусі дії GMLRS, але важко визначити час прибуття ракети в певне місце одночасно з локомотивом. Також немає сенсу витрачати дорогу ракету на пошкодження рейок, щоб зупинити потяг. Тож СБУ дочекалася прибуття потяга та наземною операцією саботувала колії за 40 км від лінії фронту. Це був потяг із 40 вагонів, який перевозив нафту , і деякі з вагонів почали горіти після детонації на колії. Незабаром після цього ракети GMLRS влучили в локомотив і кінцевий вагон, щоб завадити росіянам врятувати деякі з вагонів. Щоб розчистити уламки та пошкоджену колію, знадобиться деякий час, але навколо місця є альтернативний маршрут.

Росія продовжує перекидати техніку до Запоріжжя .

Біля Роботиного Зеленський розповідає про покращення підготовки нових солдатів. Він також згадує про проведення базової підготовки в бригадах . Метою має бути якісне та стандартизоване навчання. Це не проблема для кращих бригад. Навчання на національному рівні стане можливістю підвищити якість бригад, що борються.

***

Херсон

В Антоніївці російські безпілотники атакували пожежну машину, яка рятувалася від пожежі.

Росіяни все ще пишаються тим, що публікують відео нападів на мирних жителів, але тепер вони розмивають зображення своїх жертв. Ви все ще можете побачити тут достатньо , щоб уявити, що це може бути жінка, яка несе сумку та тягне візок.

***

Окупована Україна

Поруч із Азовським морем і Росією під Маркине було влучено по російському складу боєприпасів . Його вдарили о другій годині ночі, детонації тривали дві години.

***

Чорне море

Російський купець Волгонефть-212 під сильним вітром і хвилями розламався навпіл і затонув за 8 км від Керченської протоки. Він перевозив 4300 тонн нафти та 13 членів екіпажу. Нещодавно в Санкт-Петербурзі вирізали центр корабля, а потім зварили передню і задню частини. Зварний шов вийшов з ладу.

Поруч також затонув « Волгонефть -239» з 400 тоннами пального. Нафта з двох кораблів ще більше зашкодить навколишньому середовищу, в якому з 2022 року було вбито тисячу дельфінів і морських свиней.

Росія

У Ростові вогнем постраждав поїзд . Причини пожежі не пояснили.

Сильний вибух у Грозному викликав невелику пожежу в казармі чеченської поліції.

Екскурсія будівлею на авіабазі в Таганрозі, яка постраждала від ATACMS, один загинув і 41 був поранений після удару по казармі та ремонтному заводу.

У Новосибірську загорівся склад, який охопив 7 тис. кв .

В Орлі після атаки безпілотників горить нафтобаза . Через кілька годин воно все ще горіло .

Оскільки Новатек не сплачує податки на видобуток природного газу, він стверджує, що це не сприяє військовим зусиллям Росії і що санкції проти неї повинні бути скасовані. Він не очікує жодних змін з адміністрацією Байдена, але сподівається на адміністрацію Трампа.

Через фіксовані ціни та зростання собівартості виробництва соляний розчин можна виробляти лише в збиток у Росії. Виробництво було скорочено на 40-50% із січня по вересень, їм не вистачає 20 мільйонів одиниць по всій Росії з часом очікування на крапельниці два місяці. Інші недоліки включають імуноглобулін, інсулін, антибіотики та ліки від хвороб серця. Уряд підвищить фіксовану ціну на фізіологічні розчини та інші ліки, щоб їх було вигідно виробляти. Очікується, що дефіцит сольового розчину буде вирішено не раніше лютого-березня 2025 року.

Росія використовує понад 200 суден, щоб обійти санкції та отримати мільярди доларів доходу від нафти.

У 2022 році Оленівська тюрма була зруйнована «ракетою», яка вбила 50 українських військових, які перебували в ув’язненні. 50 загиблих, і Росія звинуватила в цьому український ракетний обстріл. Російський начальник колонії щойно загинув від вибуху замінованого автомобіля в місті Донецьк. Повернувшись у Росію, в лісі був застрелений вчений, який займався розробкою високоточних керованих ракет і безпілотників Х-59.

***

Україна

Було три дні без дронів Shahed і тенденція до зменшення їх кількості з листопада.

Піщанське вугільне підприємство , що на південь від Покровська, було остаточно закрито 12 грудня через інтенсивний обстріл. Це було всього 1500 метрів від місця бойових дій. Він забезпечував половину вугілля найбільшому в Україні виробнику сталі. Майже немає потреби пояснювати, які негативні наслідки матиме ця втрата для української здатності продовжувати виробництво сталі.

….і ось як ви знімаєте боєголовку з крилатої ракети .

***

Українське керівництво та організація. Знову.

Полковник Дмитро Рюмшин був командиром успішної 33-ї механізованої бригади до того, як приступив до командування 47-ю бригадою під час оборони під Авдіївкою. Його було звільнено від командування через два місяці, у березні, через занепокоєння генштабу щодо ефективності бригади, хоча Сирський щойно похвалив роботу 47-ї у боях під Орлівкою та Бердичами. У травні було визнано існування новоствореної 155-ї бригади, і Рюмшина було призначено її командиром. Це була одна з десяти, які були сформовані, незважаючи на те, що багато існуючих бригад були малокомплектними. Названа на честь Анни Київської (вийшла заміж за французького короля Генріха I), ця бригада була повністю підготовлена ​​у Франції. За винятком екіпажів танків: вони були оснащені Leopard 2A4 і проходили навчання в Польщі. Інші непіхотні частини залишилися в Україні.

Незважаючи на те, що не всі підрозділи 155-ї бригади були присутні у Франції, французи намагалися підготувати бригаду як інтегрований загальновійськовий підрозділ . Однак, як це є «стандартом», коли підрозділи ЗСУ навчаються НАТО, 155-та ніколи не була забезпечена безпілотниками та засобами захисту від безпілотників РЕБ , ключовими засобами, які потрібні кожній бригаді. Член французького парламенту мав запит на поставку безпілотників до підрозділу, але через те, що весь французький уряд пішов у відставку, усі відповідні запити були призупинені.

Знову ж таки, немає потреби забезпечувати бригаду безпілотниками та засобами РЕБ, якщо ви просто збираєтеся розбити їх і використовувати їхні батальйони для посилення інших бригад – що саме Сирський зробив, коли підрозділ повернувся в Україну. Член бригади сказав, що все існування бригади було лише шоу для Франції, щоб отримати від них зброю, і що, щойно вони повернулися в Україну, їх використовували як «донорів органів» для посилення існуючих бригад.

Рюмшина було звільнено від командування , ймовірно, ще в листопаді, ймовірно, за критичне ставлення до цих питань. Виконувачем обов’язків командира призначено заступника командира частини матеріального забезпечення до заміни командира артилерії 14-ї бригади. Зміна командування безпосередньо перед введенням бригади в бій додає нестабільності. Принаймні так само ймовірно, що Сирський ніколи не збирався розгортати всі елементи бригади разом – тому цей аспект для нього «не має особливого значення». Солдат з іншої бригади припускає, що в історії є ще щось.

Найбільшою слабкістю української армії є відсутність інтегрованих скоординованих операцій, які спираються на ефективний зв’язок. Рішення Генерального штабу про постійне виділення батальйонів зі складу бригад і відправлення їх у бій ad hoc або підпорядкування іншим бригадам систематично руйнує згуртованість частин. Він продовжує послаблювати армію, значно знижуючи боєздатність її підрозділів – і призводячи до нових проблем як зараз, так і в майбутньому.

Замість того, щоб створювати інтегровані, злагоджені підрозділи зі стабільною та компетентною командною структурою, український генеральний штаб продовжує міняти лідерів, особовий склад, бригади та підрозділи, виділені з бригад, щоб закрити діри в останній кризі, яка виникає. Ці дії часто не вирішують наявної кризи: натомість вони створюють додаткові кризи — якщо ніде більше, то в місці, звідки було видалено підрозділ. Приклад останнього – заміна 24-ї бригади в Торецьку на 41-у бригаду в Часовому Яру. Це забезпечувало міцнішу оборону в Часовому Яру, але невдовзі росіяни прорвали раніше стабільний напрямок Торецька.

Нещодавно розгорнуті підрозділи та окремі підрозділи не інтегровані в існуючу командну структуру, яка зосереджена на вузькому фронті. Вони розгортаються широким фронтом і керуються генеральним штабом, який має бути на три ешелони вище. Цей генеральний штаб будь-якої країни не може бути в курсі всіх деталей кожного вузького фронту, необхідних для прийняття компетентних рішень щодо матеріально-технічного забезпечення, замін, розташування та поведінки противника, а також скоординованих оборонних і наступальних операцій.

Якщо сектору пощастить, є ветеран і успішна бригада, яка може забезпечити стабільність, якщо вона отримує заміну та боєприпаси. Це не було у випадку 72-ї бригади, оскільки вона була виснажена втратами та перевантажена протягом кількох місяців. Вони не розвалилися за одну ніч. Дефіцит особового складу та боєприпасів був відомий та проігнорований. Подібні проблеми були і в 15-й бригаді. Їм не тільки не вистачало особового складу, але їх постійно обганяла неефективна оборона на флангах.

Якщо сектору справді пощастить, там є кілька ветеранів та успішних бригад, які координують операції між собою та здебільшого ігнорують мікроуправління генерального штабу. Ось що відбувається в Курську.

Успішна армія має працювати на системах. Існують контрольні списки для кожного виду діяльності на рівні особи, відділення, взводу та роти. Існують стандартні організаційні процедури на рівні батальйону і вище для стрільби, пересування та спілкування. Існує визначена організаційна ієрархія, яка полегшує комунікації як по вертикалі, так і по горизонталі, а також забезпечує оперативні цілі. Вертикальна комунікація йде не тільки зверху вниз, але і знизу вгору. Ці системи в поєднанні з індивідуальною ініціативою примножують бойову міць армії.

Українська армія – це не армія систем. Це армія, яка взагалі пригнічує ініціативу та зворотній зв’язок. Є острівці успіху, в яких деякі бригади мають можливість певною мірою ізолюватися від хаосу генерального штабу. У цих бригадах є система, ініціатива, двосторонній зв’язок.

Найбільша перевага України в тому, що російська армія також не є армією систем і також пригнічує ініціативу та зворотний зв’язок. Російський рівень хаосу дещо перевищує українську дезорганізацію. Це не ефективно примножує його бойову міць. Будучи меншою армією, Україна має максимально збільшити свою боєздатність. Якби так, то з тими особовим складом, зброєю та боєприпасами, які були в наявності, не було б проривів під Піщаним, Бахмутом, Торецьком, Авдіївкою чи Вугледарем.

«Головною причиною поразок наших військ на Покровському напрямку командир 108-го батальйону «Вовки Да Вінчі» назвав невміле управління військами . Так, не чисельна перевага противника, не брак у нас людей, а управління і організація військ в першу чергу, це те, що турбує військових в першу чергу. Переважна більшість командирів частин і підрозділів під Покровськом говорять те ж саме».

Немає доказів існування Єдиного інтегрованого оперативного плану протиповітряної оборони чи стратегічних повітряних атак. Немає доказів існування такого плану для сухопутних військ і немає часу його розробляти через мікроуправління окремими бригадами та батальйонами з боку Генерального штабу України. Генштаб реагує на дії росіян хаотично. Його реакція на одну кризу створює нові проблеми, які призводять до нових криз, які призводять до нових реакцій, які створюють нові проблеми.

Українській армії потрібна стандартна організація дивізій і корпусів. Обіцяли організацію корпусу, але поки що доказів цього немає.

Бригади повинні залишатися цілими. Потрібні резервні формування на (теоретичному) дивізійному, корпусному та армійському рівнях. Ці резерви не обов’язково мають бути великими, але вони були важливими протягом усієї історії бойових дій. Повинна існувати стандартна доктрина негайної контратаки на будь-яке проникнення, і цей потенціал має бути створений і збережений. І ініціативі підлеглих потрібно довіряти і заохочувати. Якщо Україні якось вдасться з цим впоратися, їхня петля OODA може різко скоротитися, а армія стане значно потужнішою. Це все в межах їхніх можливостей.

Успішні командири бригад нещодавно отримали впливові посади . Поки нічого не змінилося, але новий командувач Сухопутних військ говорить правильно, тож сподіватися є:

• Військова підготовка: це передбачає реформування навчальних програм і центрів, а також використання найсучасніших тренажерів та інших передових технологій у навчанні. Підготовка солдата має бути максимально адаптована до потреб фронту.

• Набір та соціальний супровід: у Сухопутних військах буде запроваджено прозору модель набору з нульовою толерантністю до корупції. Водночас зміниться підхід до соціального супроводу військовослужбовця. Він повинен відчувати постійну турботу про себе: з першого дня служби до працевлаштування в цивільне життя після звільнення.

• Технології: український піхотинець повинен мати технологічну перевагу над ворогом на полі бою.

• Оптимізація процесів управління: «Маневреність та ефективність» необхідні в апараті управління, основою для цього будуть організаційні зміни та цифровізація.

Нам потрібно буде побачити, чи зможуть вони щось змінити, чи вони будуть пригнічені інерцією статус-кво.

***

Дипломатія

Україна проводила диверсії та вбивства всередині Росії. Росія здійснила майже 150 гібридних атак на союзників України у формі атак на інфраструктуру, кампаній насильства, збройної міграції та втручання у вибори та інформаційних кампаній.

США надали Україні кредит на 20 мільярдів доларів , який буде погашений за рахунок відсотків із заморожених російських активів. Це частина позики в розмірі 50 мільярдів доларів із російських активів, про яку група G7 домовилася на початку цього року. США надсилають пакет допомоги на 500 мільйонів доларів, включаючи боєприпаси для HIMARS/MLRS і високошвидкісних протирадіаційних ракет (HARMs). І Трамп «категорично не погоджується» з рішенням Байдена використовувати всі ракети американського виробництва в Росії.

Контрольована республіканцями палата прийняла законопроект про оборону, який відмовляється визнавати суверенітет Росії над окупованими українськими територіями, вимагає працювати над розробкою зброї штучного інтелекту та співпрацювати з союзниками та повідомляти про фінансований Росією тероризм. Але ленд-лізу України немає .

Росія відправить до Північної Кореї невідому кількість МіГ-29 і Су-27 в обмін на війська, які Північна Корея направила в Росію. Це на додаток до зенітних ракет, які Росія надіслала минулого місяця.

Після другого голосування Південна Корея оголосила імпічмент своєму президенту , на радість багатьох . Прем’єр-міністр виконуватиме свої обов’язки, поки він відсторонений. Конституційний суд має 180 днів, щоб вирішити, чи звільнити президента чи поновити його на посаді. У разі його звільнення вибори мають відбутися протягом 60 днів. Південна Корея стурбована російсько-північнокорейським альянсом, але навіть після розв’язання конституційної кризи, громадськість чинить опір надсиланню зброї країнам, які воюють, і існує закон, який це забороняє.

Протягом десяти років Росія відправлятиме в Індію по 500 тис. барелів нафти на день. Це повинно приносити Росії 12-13 мільярдів доларів на рік .

Росія припинила постачання пшениці до Сирії. Україна заявила, що постачатиме пшеницю.

Твердження про те, що грузини зазвичай лягають спати о сьомій ранку, а тут вони протестують .

Кандидат на посаду глави ФБР не вірить повідомленням про задокументовану допомогу США Україні.

***

Обладнання

Тим часом дрони регулярно використовуються для доставки їжі та води.

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про розрахунок є-бальної пенсії:

Демограф розповів, коли в Україні збільшиться народжуваність