in ,

Сенс війни – це відчуття колосальних втрат …

Всім привіт!

Так, минулого тижня я був зайнятий спостереженням за метеоритичними подіями в Сирії. Звісно, ​​я стежу й за цими в Україні: «єдина проблема» — це все це досліджувати, писати й публікувати — а також виконувати свою «звичайну роботу». Є обмеження, і я не можу робити більше одночасно. На моє та ваше щастя, Дональд люб’язно продовжує збирати всі новини та готувати щотижневі підсумки.

***

Курськ

Після катастрофічних провалів двох контрнаступів за стільки ж місяців Путін змінив Курського губернатора . Вказані причини такі, як неефективні укріплення, масові протести та невдоволення переміщених мешканців, а також сутички з місцевими муніципальними лідерами. Українська оборона вистояла: фактично ЗСУ наступали на Новоіванівку та Дарино.

1A) Скупчення російських військ було вражено на північ від Карижа, а 1B) понтонні операції на північ від Званного були вражені, обидва з GMRLS .

2) Між Званним і Глушковим атакують російську передову техніку .

3) Біля Нового Путу безпілотник пошкодив Бредлі .

4) У лісах навколо Даріно морські піхотинці 36-ї бригади вбивають і беруть у полон росіян. Перед снігопадом український Т-64 пошкодив безпілотник після обстрілу позицій росіян посеред села . Танк «Леопард», що діє на південній околиці села, втрачає двигун через атаки безпілотників. Обидва танки були з 17-ї танкової бригади. Російська БМД була знищена, не долетівши до Дарино. По російській піхоті в районі села також вирушили безпілотники 225-го батальйону . 7 грудня були знищені БТР, Т-72 і 10 БМД .

5) Безпілотники 47-ї бригади знищують російську техніку до того, як вона долетить до бою під Новоіванівкою.

6) Російські безпілотники полюють на українську піхоту в Погребках .

7) Російське просування до Черкаської Конопельки зустріло український авіаудар .

Старе відео : коли росіяни розпочали атаку на Погребки місяць тому, було опубліковано багато відеофрагментів, але ось їх компіляція у 4-хвилинному сегменті.

***

Харків

Лінія фронту не змінилася, але все ще була активність. На схід від Вовчанська російська БМП знешкоджена міною , а згодом знищена безпілотником полку міліції Лют.

***

Куп’янськ

На північ від Дворічного Україна тримала оборону вздовж річки Оскіл, сектору, де майже не було активності, а по обидва боки річки було не так багато військ. Росіяни переправилися через невелику річку і витіснили місцеві війська з позицій. Ефективна оборона мала б місцеві резервні сили, які б здійснили негайну контратаку, перш ніж росіяни зможуть консолідувати свої позиції: зрештою, досвід ще з часів Другої світової війни свідчить про те, що кожного разу, коли Радянський Союз, а тепер і росіяни, мають плацдарм, вони негайно зосереджуються на цій точці, а потім кидаються всіма наявними активами, щоб використати цю можливість.

Обмежена робоча сила – це проблема для України, а управління цією обмеженою робочою силою – ще одна проблема. Місцевого заповідника не було, а поблизу – оперативного. Тому Генштаб України вчинив так, як завжди в таких ситуаціях (навіщо вчитися?) і виділив батальйон зі складу 10-ї гірсько-штурмової бригади, що дислокується в районі Сіверська, для відправки його на місце переправи.

Військовослужбовці 10-ї бригади зайняли позиції, ознайомилися з місцевістю та за допомогою безпілотників визначили чисельність російських військ, наявну техніку та їх поведінку. І планували.

Як і очікувалося, росіяни почали штурм з плацдарму, щоб перевірити українську оборону, знайти тріщину, а потім надіслати війська, щоб заповнити цю тріщину та відкинути українців. Проте 10-та гірсько-штурмова – одна з «тих» бригад ЗСУ, де командири дбають про комплектування, навчання та добробут своїх військ. І де їхні команди високоефективні. Таким чином росіяни виявили, що батальйон 10-ї бригади мав достатньо військ для території, яку вони захищали. Є повідомлення, що загинули 3 БМП і 20 росіян. Але війська 10-ї бригади вели не просто пасивну оборону. Вони відразу за планом контратакували, а вийшовши на російські позиції, підкотили їх і ліквідували плацдарм. Враховуючи ефективну оборону 10-ї бригади на Сіверському напрямку, це не стало несподіванкою.

Вдала контратака, звичайно, була чудовою новиною. З іншого боку, за відсутності місцевого резерву, за відсутності регіонального резерву та за відсутності загального резерву батальйон доводилося відокремлювати від бригади, що ще більше сприяло фрагментації згуртованого підрозділу.

Південніше Дворічної (інше село) росіяни зробили таку ж переправу шириною близько 2 км. Фронт там нерухомий тиждень. Наразі невідомо, чи батальйон 10-ї бригади залишиться та захищатиме свої позиції у Дворічному, чи піде на південь, щоб витіснити росіян із Дворічної, чи врешті-решт він об’єднається з рештою своєї бригади.

На решті району Куп’янська Росія продовжувала атакувати район Синьківки . Єдиною зміною на лінії фронту було повільне розширення позицій Росії на південь від Піщаного.

***

Сіверськ

Лінія була стабільною, але українські безпілотники знищували матеріально-технічну техніку, піхоту, артилерію та бронетехніку. Інший дрон бореться через втрату сигналу, щоб знищити танк. Російська артилерія вдарила по українських позиціях.

***

Часів Яр

На початку цього тижня були критичні моменти, коли росіяни розпочали атаку на центр Часиф Яру. Тим часом Україна змогла відкинути росіян – як з центру, так і з південних підступів до міста.

Російський безпілотник атакував українські позиції в Часовому Яру. 5-та десантно-штурмова бригада атакує багато російських цілей за допомогою безпілотників і деякі з них знищує .

Копати позиції – це завжди важка робота. Важче, коли земля промерзла, але глибша земля ще не промерзла. Бойові позиції, які ви бачите в цих відео, вказують на дисципліновані підрозділи з гарною майстерністю. Двоє українських захисників протистоять черговому російському штурму . Якщо вони це зупинять, після цього прийде інший. Цю українську позицію підкріплює танк .

***

Торецьк

Майже вся активність минулого тижня була на південь від Торецька, де Росія зміцнювала свої позиції. Безпілотники бригади міліції Лют були використані для захисту від нападу на сусідній підрозділ. Один із розрізнених батальйонів Президентської бригади використовує безпілотники по російській піхоті . 100-та бригада також використовує безпілотники. 17-та танкова бригада мала елементи і в Курську, і в Торецьку, а її батальйон у Торецьку знищував позиції росіян в упор . Росіяни в будівлі придушені вогнем, щоб українська піхота могла підкласти вибухівку, яка зруйнувала будівлю .

Куркахове

Враховуючи, які штурми росіяни проводять у цьому районі щодня – і це протягом місяців – справді дивно зробити висновок, що лінії фактично майже не рухалися з середини листопада.

Південніше Лісівки російська колона наривається на міни . Безпілотники 46-ї бригади завдають удару по російських підрозділах навколо Куркахового . ГРАФІКА: На півдні 79-та бригада також знищує російську техніку та особовий склад . У свою чергу HMMWV був знищений у Кураховому російським безпілотником.

Звичайно, незважаючи на те, наскільки повільно просуваються росіяни та наскільки великі їхні втрати, 79-й ВДВ тим часом відходить у західному напрямку, щоб не потрапити в інший котел.

15-та бригада Нацгвардії «Кара-Даг» — це хороший, добре підготовлений підрозділ. Просто їх не вистачає . В одному випадку підрозділ безпілотників захищав село з незначною підтримкою піхоти, і вони запустили безпілотник, щоб атакувати російську піхоту всього за 30 метрів.

Багато говорять про брак особового складу Збройних Сил України. Справа в тому, що Генеральний штаб України системно не справляється з ефективним управлінням наявними кадрами. Перед війною Селидове було містом з 21 000 мешканців, і 15-й міг виділити лише 60 чоловік, щоб його захистити. Вони потрапили в оточення і були змушені відступити з втратами. Безпосередньо перед битвою за Селидове до них відправили 300 новобранців без будь-якої підготовки: генерали в Києві, очевидно, розраховували, що війська, про які йде мова, «навчаться на практиці» під час бою в окопах.

Українські безпілотники завдають величезних втрат росіянам, але якщо вони не знищать всю штурмову групу, то не вистачить піхоти, щоб знищити тих, хто вижив. Саме це дало змогу росіянам наступати: поки хтось із їхніх штурмових груп живий, вони негайно починають посилення, і той самий цикл починається знову.

І коли солдатів не підтримують загони ліворуч і праворуч, вони швидше відступають, щоб не потрапити в оточення. 60 чоловіків під Селидовим стояли, билися і заплатили ціну. Тому створювати додаткові бригади, коли не вистачає особового складу для підсилення існуючих, немає сенсу. Крім того, відправлення непідготовленого персоналу на передову не тільки невиправдане, але й безсумнівно призведе до великих втрат.

Насправді це дуже базові концепції та фактори, які знаходяться під контролем GenStab-U. «Навіть» командири повстанського командування військовими операціями в Ідлібі, в Сирії, засвоїли такі уроки, зробили відповідні висновки, переформували свої підрозділи та навчили всі свої війська за тим самим стандартом, перш ніж відправити їх у бій. Тільки українські генерали «стоїчно» відмовляються вчитися будь-яких уроків (і то вже майже три роки).

***

Велика Новосілка

Росіяни зайняли Новий Комар, відрізавши Велику Новосілку від північних шляхів. Через три дні 48-й окремий штурмовий батальйон атакував і повернув село , а вціліла російська піхота відступила .

***

Херсон

Артилерією та безпілотниками Росія продовжує цілеспрямоване полювання на мирних жителів на Херсонщині. З кінця червня було вбито 38 осіб і понад 500 поранено – і Україна не має рішення.

***

Окупована Україна

У Маріуполі російська поліція обшукала 850 будинків і встановила блокпости, зупинивши 48 автомобілів з українськими номерами. Мешканцям сказали негайно отримати російські паспорти та російські номерні знаки, інакше це загрожує невизначеним наслідкам. Головною метою було знайти учасників опору.

***

Україна

Зеленський каже , що наразі на війні загинуло 43 тисячі українців, 370 тисяч отримали поранення.

З серпня в Україні значно зросла кількість безпілотників Shahed (червоний) . Плануючих бомб (жовтий) зменшилося з середини листопада. Періодично використовуються крилаті ракети (сині). Крім того , Росія випускає лише 1,5 артилерійських снаряда на кожен снаряд, випущений Україною.

123-тя бригада територіальної оборони три роки воювала без жодної ротації на відпочинок і ремонт. Як повідомлялося кілька разів з серпня, коли росіяни наближалися до Вугледара, Генштаб-У направив їх у цьому напрямку з надією уповільнити ворога. Вони мали автомати і казали, що їм обіцяли 150 танків для підтримки, але насправді їх було лише 20. Відчувши себе зрадженими, сотні піхотинців покинули свої позиції та повернулися до своїх домівок у Миколаїв. Вони провели публічну акцію протесту з вимогою зброї та навчання. Речник ЗСУ повідомив, що частина повністю укомплектована озброєнням. Відтоді хтось повернувся на фронт, хтось переховується, а хтось у СІЗО.

Вони були не єдиними, хто дезертирував. З січня по жовтень 2024 року дезертирували 60 000 військовослужбовців , що майже вдвічі більше, ніж у 2022 і 2023 роках разом узятих. Деякі дезертують під час навчання в країнах-союзниках. (12 виїжджають щомісяця з польських баз). Майже всі дезертири виснажені боями на передовій, 20% з них повертаються до своїх частин. Український парламент прийняв закон, який знімає звинувачення в дезертирстві з осіб, які вперше порушили злочин, якщо вони повертаються до бойових дій.

16-річна українка знімала радари та системи протиповітряної оборони під час поїздки в таксі в районі Чернігова. Коли вона повернулася додому, вона підготувала звіти для керівника ГРУ, який завербував її через анонімний чат у додатку для обміну повідомленнями. Її заарештували, їй загрожує довічне ув’язнення.

***

Дипломатія

Після зустрічі з Трампом і Макроном у Парижі Зеленський сказав : «Президент Трамп, як завжди, рішучий… ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася якомога швидше і справедливим шляхом. Мир силою можливий». Байден надіслав два пакети допомоги на 725 мільйонів доларів і 988 мільйонів доларів в останню хвилину, щоб надіслати якомога більше допомоги до того, як Трамп вступить на посаду.

Кілька грузинських послів подали у відставку на знак протесту проти рішення призупинити вступ до ЄС . Сотні державних службовців і понад 3000 вчителів підписали листи із засудженням цього рішення. О 5 ранку протести тривають . Поліція побила журналістів і протестувальників. Грузинський протестувальник пускає феєрверки в поліцію, а протести поширилися на інші міста. Тоді влада заарештувала лідерів опозиції і заявила, що це не репресії, а запобігання революції.

У відповідь на російський саботаж ще в травні російським дипломатам у Польщі обмежили пересування. Саботаж і шпигунство тривали, поки Польща не закрила консульство в Познані . У відповідь Росія закрила польське консульство в Санкт-Петербурзі, а Польща розглядає можливість закриття двох інших російських консульств у Кракові та Гданську.

Після того, як дані розвідки показали, що російський вплив вплинув на вибори в Румунії, Конституційний суд скасував результати , і виборчий процес розпочнеться знову.

Російський вантажний корабель випустив сигнальні ракети по німецькому вертольоту в Балтійському морі. Німеччина заявила, що нічого не постраждало і нікому не загрожує. Країни НАТО реагують на повторювані інциденти «заходами деескалації».

Три місяці тому Китай припинив експорт комплектуючих для безпілотників в Україну та заявив, що виступає проти використання компонентів своїх безпілотників у немирних цілях. Тоді ж була виявлена ​​документація, яка свідчить про те, що китайська компанія розробляла і виробляла безпілотник дальнього радіусу дії і відправляла його в Росію. ЄС зараз визначає, чи знав про це китайський уряд і які санкції він може накласти.

Іранський чиновник заявив, що Україна повинна припинити підтримку терористичних угруповань у Сирії, і що Іран завжди був проти війни в Україні і ніколи не брав участі в конфлікті.

У жовтні 72% жителів Південної Кореї вважали, що північнокорейсько-російський альянс становить загрозу , але 66% сказали, що вони повинні надавати Україні лише несмертельну підтримку, а 16% сказали, що допомога не повинна надаватися взагалі. У 2022 році 72% заявили, що підтримують нелетальну допомогу, а 6% сказали, що ніякої допомоги не надаватиметься взагалі. Уряд дійсно відправив до США 600 000 155-мм снарядів, що дозволило США відправити 600 000 власних снарядів в Україну.

Південна Корея є демократією лише 34 роки, менше половини свого існування, і має історію диктатури, державних переворотів і воєнного стану. Вкрай непопулярний президент оголосив воєнний стан, щоб перешкодити «антидержавним силам», таким як ЗМІ та політична опозиція. Воєнний стан можна скасувати більшістю голосів у парламенті. Сили безпеки були спрямовані до будівлі Національних зборів, щоб не допустити депутатів. Швидко утворився натовп, щоб запобігти військовим захопленням будівлі та допомогти членам парламенту пройти туди, перелізши через паркани. Достатня кількість членів увійшла, щоб провести голосування, і вони одноголосно погодилися скасувати воєнний стан. Серед них були члени його власної партії. Тепер вони сказали йому піти у відставку або оголосити імпічмент.

Незважаючи на одностайне голосування за скасування воєнного стану, усі члени правлячої партії, крім трьох, не витримали першого голосування щодо імпічменту. Підтримка восьми членів правлячої партії потрібна, щоб досягти двох третин голосів, необхідних для імпічменту президента. Десятки тисяч протестувальників стояли біля Національних зборів у морозну температуру, вимагаючи його імпічменту. Коли це не вдалося , о 21:00 натовп почав розходитися, і менший натовп прихильників президента аплодував в іншому місці міста.

Враховуючи останні події воєнного стану, імпічменту та введення північнокорейських військ в Україну, невідомо, чи змінить це громадську позицію щодо надсилання чи продажу зброї в Україну. Спершу мають змінитися громадська думка та закон, тому навряд чи це станеться найближчим часом.

Росія

Рівень особового складу та матеріальних втрат Сухопутних військ РФ продовжує зростати.

Швидкість знищення російських автомобілів, вантажівок і паливних баків значно зросла за останні дев’ять місяців. Сюди не входять транспортні засоби, які більше не працюють через брак запасних частин (див. нижче). Цими транспортними засобами Росія доставляє постачання до лінії фронту. Через безпілотники деякі російські водії вантажівок не хочуть їздити поблизу лінії фронту та скидати вантаж із продовольством та боєприпасами. Широко розповсюджених повідомлень про таку поведінку не було, але це підкреслює небезпеку, з якою стикаються російські водії.

Продажі російських автомобілів цього року зросли на 76% порівняно з 2023 роком. Дев’ять із десяти найкращих моделей є китайськими, а продажі в Китаї зросли з 43% ринку минулого року до 58% ринку цього року. Китайські автомобілі поки становлять лише 4% від усіх автомобілів Росії. Через дефіцит запчастин ремонт автомобіля може тривати до півроку. Деякі запчастини не підходять до тієї самої моделі автомобіля, виготовленого на іншому заводі. Оплата запчастин ускладнена через санкції і може тривати до двох місяців. Є плани обмінювати зерно на запчастини . І 35% запчастин на ринку є контрафактними. Також порушується доступність і довговічність деталей для вітчизняних моделей, оскільки вони вимагають імпорту комплектуючих. Ці проблеми впливають на вантажівки та приватні автомобілі, які використовуються російськими військовими для матеріально-технічного забезпечення.

Бонуси за підписання контрактників продовжують зростати. Це відображає зростаючі труднощі з підписанням контрактів і сприятиме інфляції. Звичайно, триваючий потік чоловіків в армію сприятиме дефіциту робочої сили в економіці. Дефіцит робочої сили викликає вищу оплату праці, що призводить до вищих темпів інфляції.

Навіть якщо бонуси за підписання подвоєні, кількість призовів зменшується і може не відповідати рівню втрат . У зв’язку зі зростанням бонусної ставки та невизначеністю того, скільки було виплачено за старішою (нижчою) ставкою та за новою (вищою) ставкою, кількість новобранців у третьому кварталі 2024 року може коливатися від 40 000 до 83 000. Найімовірніший діапазон нових контрактів становить від 45 000 до 54 000 . За скромними підрахунками «Медузи» втрати росіян у середині 2024 року можуть становити від 54 тис. до 67,5 тис. безповоротних втрат (поранених, які не можуть повернутися до бою та загиблих).

Кількість загиблих росіян з 2022 року, ймовірно, становить 120 тис. Документально підтверджено 57 000 загиблих, а цифра 120 000 є екстраполяцією даних. В одному регіоні Meduza підтвердила 1585 загиблих, а регіональний політик заявив, що загиблих понад 3000. Цей звіт підтверджує прогнози Meduza. У статті також повідомляється, що 48 тисяч родичів російських солдатів надали ДНК для пошуку зниклих безвісти.

Зеленський каже, що 198 тисяч росіян загинули та 550 тисяч отримали поранення.

Посуха і морози призвели до рекордних втрат озимих в Росії. 8% – це нормальний показник неврожаю , а цього року по пшениці він становив 37%. Буде достатньо пшениці для внутрішнього споживання, оскільки Росія виробляє таку велику кількість пшениці, але експорт скоротиться до 11 мільйонів тонн у 2025 році порівняно з 29 мільйонами тонн у 2024 році. Це може означати збиток у 4 мільярди доларів. Це зменшить дохід росіян і ускладнить забезпечення продовольством деяких частин світу. Через ці втрати багато російських фермерів заявили, що перейдуть на більш прибуткові культури, такі як горох, сочевиця або соняшник. Прогноз урожаю пшениці в Росії в 2025 році (як влітку, так і взимку) подібний до 2024 року. Хоча пшениці все ще буде достатньо для внутрішніх ринків, це призведе до більшого дефіциту пшениці та вищих витрат на світовому ринку в 2026 році.

На Росію припадає 15% світових запасів вугілля, 5% його видобутку і 18% світового експорту . Їхня 300-річна вугільна промисловість також на межі банкрутства. У 2023 році 33% компаній були збитковими, але галузь у цілому все ще отримала 2,9 мільярда доларів прибутку. У 2024 році 51,6% компаній втратили гроші, а галузь втратила 73 мільйони доларів. Війна не допомагає, оскільки Росія скасувала допомогу в розмірі 3,1 долара на транспортування вугілля (це єдина причина, чому вони отримали прибуток у 2023 році), а нові експортні мита коштували промисловості 770 мільйонів доларів. Санкції є важливим фактором, і деякі азіатські країни користуються цим, вимагаючи великих знижок, перш ніж погоджуватися на покупку. Міністерство енергетики Росії заявило, що працює над пакетом допомоги вугільній промисловості . Ймовірно, це передбачатиме закриття деяких шахт за підтримки держави та реструктуризацію шахт, що залишилися.

Маючи запас у 20 000 локомотивів, Росії не вистачає 3500 локомотивів після покупки 557 минулого року , але ці нові закупівлі часто виходять з ладу. Наступного року збираються закупити ще 500 . Більше половини локомотивного парку старше 20 років. З 15 категорій товарів, які вони відстежують, 11 з них мали менший тоннаж транспортування. Перевезення вугілля становлять 28% усіх вантажів і скоротилися на 6,2%. Чорні метали подешевшали на 9,9%, будівельні матеріали – на 14,4%, цемент – на 4,7%, зерно – на 3,3%. Середня швидкість поїздів є індикатором ефективності , і вона падає з максимуму 2020 року в 41,6 км/год до 36,5 км/год у 2024 році. Окрім нестачі та поломки локомотивів, нестача персоналу дедалі більше обмежує та майже паралізує логістичну роботу на станціях. Їм не вистачило 3000 водіїв , але підвищення зарплати призвело до найму 1000 за 45 днів. Через невизначеність у прогнозуванні того, коли локомотиви будуть доступні, багато відправлень було скасовано. Незважаючи на всі труднощі російської економіки, російські залізниці знаходяться в гіршому стані і не можуть транспортувати все, що виробляє економіка . Це гальмує економіку. Численні джерела кажуть, що ситуація буде тільки погіршуватися.

Колишній заступник міністра енергетики Росії сказав, що війна є рушійною силою багатьох причин інфляції: надзвичайні військові витрати, брак робочої сили, дефіцит виробництва, який не відповідає попиту, відсутність доступу до міжнародних ринків і дешевих іноземних позик і технологій. Центральний банк знає корінні причини інфляції, але діє так, ніби він діє в нормальній економіці, яку можна регулювати монетарними засобами, а високі процентні ставки усувають інвестиції та позики. Промисловці лобіюють зниження процентних ставок, але тоді це призведе до гіперінфляції. Він каже, що єдиним рішенням для обох сторін є припинення війни, але це не на столі. Натомість Росія витрачає свої фінансові резерви, щоб відстрочити неминуче. У лютому 2022 року вони мали $89 млрд резервів. До листопада 2024 року його скоротили до 56 мільярдів доларів. З огляду на дефіцит бюджету він, ймовірно, скоротиться до 25-30 мільярдів доларів. У Росії закінчуються варіанти. Для обговорення робочої сили та інших питань ось повне інтерв’ю .

***

Обладнання

Після випробувань в Україні Німеччина відправляє 4 тисячі безпілотників HX-2 . Вони мають радіус дії 100 км, швидкість 220 км/год, вагу 12 кг, стійкі до РЕБ і використовують ШІ для роботи в обмежених ситуаціях зв’язку. Ціна не розголошується, але він був розроблений для масового виробництва, щоб значно знизити витрати.

Шахта ПТМ-3

Міни можуть зіграти величезну роль у зупинці нападу техніки чи піхоти. Спроба зупинити російський напад лише за допомогою безпілотників залежить від того, коли буде помічено російський напад, скільки доступних одиниць безпілотників і скільки безпілотників вони можуть підняти в повітря одночасно. Міни — це метод пасивного захисту, який зупиняє або знищує транспортні засоби на ймовірних шляхах наближення, і їх можна поєднувати з безпілотниками, щоб ефективніше зупиняти напади. Після припинення штурму безпілотники можуть знищувати знерухомлені транспортні засоби. Україна виробляє власні міни на основі ПТМ-3 і розгортає їх дистанційно за допомогою безпілотників і транспортних засобів.

Міна ПТМ-3 — протитанкова міна прямокутної форми. Металевий транспортний засіб спрацює магнітне поле та вибух кумулятивного заряду з усіх чотирьох сторін і з одного кінця. Ось безпілотники, які встановлюють міни ПТМ-3 і ТМ-62, деякі з них закамуфльовані. Це Humvee з системою дистанційного мінування мін ПТМ-3. На цьому відео показано заряджання БТР та дистанційне ведення стрільби мінами ПТМ-3.

Підрозділ безпілотників Magyar’s Birds очолює роботу з виробництва мін на основі PTM-3. Це карта одного сектора, який замінували безпілотниками. На відео показано виробничий процес (починаючи з третьої хвилини), який включає вилучення вибухівки з поля бою. Наразі вони будують 20 000 шахт на місяць, а за фінансування вони можуть збільшити це до 30 000 шахт на місяць.

Український військовий модифікує міну для збільшення її вибухової потужності перед тим, як розгорнути її за допомогою безпілотника. Зусилля росіян по розмінуванню ПТМ-3 тротиловими блоками. На цьому відео вони використовують рушничний вогонь і підривні заряди . У них є таймери, які можуть самодетонувати через певну кількість годин, і можуть мати пристрої проти зачеплення, але на цій міні розрядилася батарея , і вони змогли її розібрати.

Оскільки підірвати міни може будь-який метал, російські сапери ставлять підривники біля мін гілками. Рік тому український військовий не впізнав міну і йому пощастило, що він не спрацював її металом, який мав на тілі. Приблизно в цей же час російський солдат оглядає закамуфльовану міну ПТМ-3. Можливо, це була міна ПТМ-3, а може й ні, але вона, безумовно, приблизно відповідає потужності міни .

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Оксана Кваша виступила з доповіддю на тему «Відновлення справедливості національними судами: потенціал перехідного правосуддя»

Суддя ВС проаналізував судову практику щодо позбавлення та поновлення батьківських прав