Сергій Лавров відверто вказав на належність білоруських земель до Росії. Про це не варто було б зайвий раз нагадувати. Але зава С. Лаврова прозвучала із Криму у відповідь на події щодо “Кримської платформи”. Міністр іноземних справ С. Лавров прибув в Крим, де вступив з президентом Білорусії в заочну суперечку щодо Криму. Про це написала газета “Коммерсант” №143 від 13.08.2021.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров відвідав Крим з гібридним візитом: в ході зустрічі з учасниками арт-кластеру «Таврида» він серед іншого припустився до полемики з Олександром Лукашенко, якій на думку керманича МЗС, “просто зобов’язаний визнати півострів частиною Росії”. Про те зі статусом участі Сергія Лаврова в арт-кластері «Таврида» відразу трапилася плутанина. Ведучий молодіжного форуму чомусь вирішив, що це перший візит російського міністра в Крим, та ще й офіційний. З цим, звичайно, було не посперечатися, але в цілому формат візиту був кілька незвичний. З одного боку, Сергій Лавров в основному говорив про зовнішню політику, а сам захід анонсувалося і транслювалося МЗС. В основному він говорив про зовнішню політику, причому з упором на Крим. Нагадавши, що влада України через тиждень збирають в Києві міжнародну конференцію «Кримська платформа» (за допомогою якої президент Володимир Зеленський сподівається започаткувати «деокупацію» півострова), глава МЗС РФ заявив: «Це черговий шабаш, на якому Захід буде продовжувати пестити неонацистські, расистські настрої сучасної української влади ».
Напередодні глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що участь в установчому заході «Кримської платформи» підтвердили високопоставлені представники 38 держав і міжнародних структур. Як очікується, на форум приїдуть президенти Польщі, Литви, Латвії, Естонії та лідери ряду інших країн, а також глава Євроради і керівник зовнішньополітичної служби Євросоюзу. США представить міністр транспорту. Зрозуміло це не сподобалося керманичу МЗС Росії. На його думку “на Заході «прекрасно усвідомлюють, що Крим російський», і «виключно для того, щоб виводити Росію з рівноваги, намагаються підігравати відверто расистським, неонацистських діям і планам нинішнього київського режиму». І
«Якщо наші західні партнери змушені ховати своє повне усвідомлення реальності за прагненням підігравати ось цим печерним інстинктам нинішньої української влади, то мені їх просто шкода. Вони себе заганяють в кут, звідки потім буде дуже важко виповзати, а виповзати все одно доведеться », – додав Сергій Лавров. Позицію західних країн по Криму він назвав «ганебною».
Втім, з подальших пояснень міністра з’ясувалося, що Москву не влаштовує і ставлення до статусу Криму і її найближчого союзника – Мінська. Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко в понеділок під час «Великого розмови» заявив, що «визнає Крим», коли «останній олігарх в Росії почне поставляти туди продукцію» (“Комерсант” від 10 серпня). Сергія Лаврова попросили прокоментувати цей вислів. Він сказав, що «У нас є договір про Союзну державу з Білоруссю, він діє з 1999 року. Відповідно до цього договору територією Союзної держави є територія Республіки Білорусь і Російської Федерації відповідно до їхнього законодавства. За нашим законодавством Республіка Крим – це територія Російської Федерації і входить до Союзної держави разом з нашими білоруськими друзями », – констатував він. У Мінську поки не знайшли що на це відповісти. Як то кажуть “No komment”.
Коментарі
Loading…