in ,

Шахрайські схеми мають бути локалізовані…

Шахрайські схеми мають бути локалізовані. Шахраї діють професійно. Вони умовляють  підписати петицію про присвоєння звання Героя України посмертно, або розповсюджують фішингові посилання.

Вони надсилають прохання в повідомлення та роблять відповідні публікації в соцмережах.

Аферисти створюють правдоподібні тексти, візуальне оформлення, зазначають прізвище, ім’я, по батькові військового та можуть вказувати справжній номер петиції тощо.

Аферисти намагаються дізнатися логін та пароль до сторінок у соціальних мережах, щоб надалі отримати до них доступ. І людина переходить за шахрайським посиланням, щоб підписати петицію, шахрайський сервіс просить ввести дані для входу на сторінку в соцмережах нібито для авторизації.

Треба уникнути шахрайства

Не можна переходити за посиланнями від незнайомців, навіть з такими важливими проханнями, як підписання петиції. Посилання на петицію має виглядати природньо: https://petition.president.gov.ua/petition/ (+ номер петиції), всі інші посилання є шахрайськими, на які не варто переходити.

При отриманні прохання від знайомої людини треба безумовно допомагайти, але будьте обачними. Ні в якому разі не переходьте за посиланнями навіть від друзів, адже шахраї можуть просто зламати сторінку в соцмережах та писати від чьогось імені. Щоб підписати петицію, треба перейти на офіційний сайт Президента України чти іншого органа влади: https://petition.president.gov.ua/ за її номером. Також в пошуку (в Google) можна ввести прізвище, ім’я та по батькові Героя та звідти перейти на офіційний сайт.

Щоб підписати петицію, необхідно дійсно авторизуватися, але в жодному разі  не через соцмережі. Адже підписавши справжню петицію ви таким чином підтверджуїте свою особу, використовуїте електронний підпис чи BankID.

Якщо опинилася в стані жертви шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомляйте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Можливості для українців від країн ЄС

В Україні – потужний снігопад: яка ситуація у столиці та регіонах