in , ,

Що таке 36 місяців для звільнення з військової служби …

Особа може знаходитися на передовій або при виконанні тилових завдань. Зрозуміло, що  , строк у 36 місяців для звільнення зі служби має бути рахуватися по-різному.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки у закритому обговорив питання критеріїв можливого звільнення з військової служби в рамках законопроекту 10449 про посилення мобілізації. Як повідомив член Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у Верховній Раді Федір Веніславський, наразі попередньо узгоджена Комітетом загальна тривалість військової служби – 36 місяців. А питання виконання завдань в тилових підрозділах – це те, що буде обговорпюватися.

Відповідно у Комітеті проговорюються різні моделі стосовно зарахування часу безпосередньої участі у бойових діях, наприклад, один до двох, або до 3 днів. Тобто, 1 місяць може бути зарахований за 3, і 36 місяців для особи, яка перебуває у зоні бойових дій, може скоротитися до 12 місяців участі у бойових діях. Але це питання буде остаточно ухвалено, коли будуть проаналізовані всі ризики. Паралельно це питання вирішується шляхом аудиту ефективності використання бойових підрозділів командуванням ЗСУ.

Тому що безпосередню участь у бойових діях одномоментно несе значно менша кількість військових, ніж загальна кількість Збройних Сил. Тому треба переглянути обгрунтованість застосування тих чи інших підрозділів», зазначив він.

Нагадаємо, раніше голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія розповів, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський проводить аудит Сил оборони, за результатами якого буде визначено «внутрішній резерв» української армії. За словами Арахамії, «є підрозділи, які жодного разу не були взагалі на фронті. Армія 900 тисяч, 300 тисяч умовно без ротацій воюють. А де ж тоді 600 тисяч?». Він підкреслив, що вже на початку перевірки Сирський знайшов чималу кількість військовослужбовців, які можуть брати участь безпосередньо у бойових діях. «Умовно вже знайдено 8 тисяч людей, які просто прикомандировані до Генерального Штабу і не воювали», – додав Арахамія.

Відомо, що законопроект можуть прийняти в першій половині квітня. Федір Веніславський акцентував, що питання не лише у живій силі, а й у затримці військової допомоги від західних партнерів.

«Я був у складі нашої делегації у США і розмовляв з представниками ВПК і з представниками політичної влади, з конгресменами. Одні з них прямо говорять, інші завуальовано, але те ж саме – влада США не зацікавлена в ескалації конфлікту.

У мене питання дуже просте: яка ескалація конфлікту може бути більшою, ніж зараз ми маємо?

Тому питання не лише у забезпечення максимальною кількістю живої сили, а у забезпеченні видами озброєння, які мають в своєму арсеналі західні країни, і які їх не надають Україні», зазначив він.

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Раді збираються контролювати Телеграм-канали та обкласти їх податками

Як в Україні працює система екстреної допомоги населенню за єдиним номером 112