in

Штаб-квартира НАБУ відкрилася в Одесі

Днями в Одесі відкрилося третє територіальне управління Національного антикорупційного бюро України. Одеське представництво НАБУ, так само як і аналогічні управління у Львові та Харкові, забезпечуватиме комунікацію з громадськістю, опрацьовуватиме інформацію від свідків та заявників щодо корупційних правопорушень, підслідних бюро, а також надаватиме організаційну підтримку детективам у здійсненні розслідувань у південних регіонах України.

«Сьогодні, так би мовити, «останній день» формування Національного бюро, адже відкриття Одеського територіального управління означає, що всі його структурні підрозділи нарешті запрацювали, — зазначив під час прес-конференції директор НАБУ Артем Ситник. — Звичайно, більшість корупційних ризиків у південних регіонах так чи інакше пов’язані з наявністю берегової лінії. Особливу увагу детективи приділятимуть усуненню корупційних схем на державних підприємствах, а також в органах влади».

У свою чергу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, присутній на брифінгу з нагоди відкриття Одеського територіального управління (ОдТУ), підкреслив важливість консолідації зусиль та активних дій з боку новостворених антикорупційних органів. «Недоторканих немає. Це довели понад півтора року спільної роботи НАБУ і САП. Подавайте заяви. Якщо інформація про корупцію високопосадовців буде підтверджуватися, ми будемо розслідувати їхні злочини професійно та неупереджено», — сказав Н. Холодницький.

А голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов пообіцяв усіляко сприяти НАБУ і САП у боротьбі з корупцією в регіоні, особливо в світлі необхідності гарантування проведення прозорої приватизації державних підриємств Одещини. «Що стосується державних підприємств, то тут шаленими темпами потрібно провести приватизацію і таким чином раз і назавжди зняти питання корупції», — наголосив очільник ОДА.

Згідно з Законом «Про Національне антикорупційне бюро України», НАБУ може мати в регіонах не більше семи теруправлінь. Однак через обмежений штат правоохоронного органу (гранична чисельність — до 700 осіб), було прийнято рішення створити три територіальні управління — у Львові, Харкові та Одесі, юрисдикція яких поширюватиметься на західні, південні та східні регіони України відповідно. Штаб-квартира у Львові відкрилася торік у липні. Теруправління у Харкові запрацювало в липні цього року. Із відкриттям Одеського територіального управління процес формування підрозділів на місцях можна вважати завершеним. Це стало можливим у тому числі завдяки підтримці міжнародних партнерів — Консультативної місії ЄС з питань цивільної безпеки та «Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні», які надають підтримку в облаштуванні приміщень ТУ необхідною оргтехнікою.

«Інвестиція в антикорупцію — це найголовніша інвестиція. Ми готові й надалі підтримувати розвиток територіальних управлінь НАБУ, зокрема, їхнє облаштування комп’ютерною технікою та навчаннями співробітників», — зазначила Еляна Концевічуте, старший радник з питань боротьби з корупцією «Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні».

Нагадаємо, Одеське теруправління утворене 10 грудня 2015 року. Його юрисдикція поширюється на Одеську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області. Штатна чисельність працівників ОдТУ — сім осіб: директор, заступник директора та п’ять головних спеціалістів. Наразі призначено заступника директора — Вікторію Скорикову, яка й виконуватиме обов’язки керівника теруправління, поки не буде обрано його директора. Переможці конкурсів на посади спеціалістів наразі в процесі призначення. Для розслідувань на територіях, що входять до юрисдикції ОдТУ, сформована окрема команда з десяти детективів, яка за необхідності може збільшуватися.

Джерело: НАБУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Українські суди заповнені на 60 відсотків

МВФ рекомендує скоротити кількість податківців