in

Суддівська незалежність, міжнародна співпраця у сфері судочинства та розв’язання глобальних правових проблем: Секретар ВП ВС виступив під час діалогу, організованого Global South Network

Повномасштабна агресія рф проти України торкнулася кожного українця та всіх сфер життя. Сума збитків, завданих росією внаслідок бойових дій населенню та бізнесу, оцінюється в більш як 500 млрд євро. Розмір шкоди, спричиненої діями рф довкіллю, становить понад 71 млрд євро.

З низкою непростих правових питань, пов’язаних з війною, зіткнулися і українські суди. Найскладніше з них – притягнення держави-агресора до відповідальності.

Про це іноземним колегам розповів Секретар Великої Палати Верховного Суду Віталій Уркевич під час діалогу «Північ і південь: суддівська співпраця між Сполученим Королівством та Глобальним Півднем». Обговорення відбулося в межах серії гостьових лекцій суддів, організованих Global South Network – міжнародною міждисциплінарною мережею для обміну знаннями в соціальній, релігійній, політичній, правовій, економічній сферах.

Віталій Уркевич зазначив, що у квітні 2022 року ВС висловив правову позицію про можливість ігнорування українськими судами імунітету рф як держави-агресора у справах про компенсацію шкоди, завданої внаслідок збройної агресії. Збереження юрисдикційного імунітету рф позбавить позивачів ефективного доступу до суду для захисту своїх прав, що суперечить ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Секретар ВП ВС висловив сподівання, що з таким підходом погодяться й іноземні суди, зокрема при вирішенні питання про визнання і виконання рішень українських судів про стягнення збитків, завданих унаслідок війни.

Щодо суддівської незалежності та захисту судової влади від зовнішнього тиску спікер наголосив, що для українського судочинства надважливим є підхід Верховного суду Великої Британії до забезпечення незалежності суддів.

Так само для українських судів одним із пріоритетних завдань є побудова належної комунікації із суспільством і медіа. Відкрита комунікація гарантує прозорість національної судової системи та формує довіру громадян до суду.

Резюмуючи, Секретар ВП ВС наголосив на значущості міжнародного обміну досвідом і спільного пошуку відповідей на глобальні запитання. «У сучасному світі саме співпраця та діалог можуть забезпечити ефективне правосуддя і захист інтересів кожної людини. Я вірю, що спільна робота для побудови справедливого суспільства – це не лише можливість, а й наша відповідальність», – переконаний Віталій Уркевич.

Джерело:

https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1740922/

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Апеляційний суд, переглядаючи судове рішення у справі, в якій він є учасником, повинен належно дослідити питання про наявність підстав для відводу або самовідводу – ОП КЦС ВС

Суддя ВП ВС розповіла про регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану