Міжнародний форум, який об’єднав суддів і представників суддівської освіти з усіх континентів, відбувся 3–7 листопада 2024 року в Сеулі (Республіка Корея). Цьогорічна, одинадцята, конференція була зосереджена на питаннях підготовки суддів в еру технологій та штучного інтелекту, розвитку і зміцнення інституцій у системі правосуддя, суддівського лідерства, а також на відповідях суддівської освіти на сучасні виклики правам людини. У заході взяли участь суддя Великої Палати Верховного Суду Костянтин Пільков і судді ВС у Касаційному господарському суді Олена Кібенко та Іван Міщенко.
Суддя ВС Олена Кібенко виступила на сесії, присвяченій інноваційним підходам до написання судових рішень. Суддя поділилася досвідом Верховного Суду з формування нової культури написання процесуальних документів в Україні.
Розроблення суддями Верховного Суду чіткої структурованої моделі судового рішення, використання таких нових елементів, як вступ та ключові питання, і технік простої мови покращило сприйняття рішень читачами. На думку спікерки, факт добровільного використання такої структури суддями нижчих інстанцій та адвокатами свідчить про ефективність обраного підходу.
Під час сесії, на якій ішлося про суддівське лідерство та посилення спроможності інституцій системи правосуддя, Іван Міщенко відзначив важливість розвитку менеджерських і лідерських якостей суддів, особливо тих, яких обрано до органів суддівського врядування.
Суддя повідомив, що зараз триває активна підготовка до організації спільного проєкту «Judicial leadership for Ukraine» з підготовки українських суддів за цим напрямом із використанням методик National Centre for State Courts, що об’єднує експертів з організації судочинства, ефективності правосуддя та підготовки суддів у США.
Зі спеціальною доповіддю щодо досвіду впровадження тренінгів для розвитку управлінських здібностей для керівників судів та апаратів судів в Україні виступив також керівник програми USAID «Справедливість для всіх» Девід Вон.
Суддя ВС Костянтин Пільков долучився до обговорення проблем стосовно забезпечення доступності мови судочинства для широкого загалу, а також зауважив про багатовимірність проблеми лідерства суддів, на яких у сучасних умовах викликів правам людини та верховенству права покладається моральний і навіть правовий обов’язок публічно виступати на захист цих фундаментальних цінностей.
Організаторами цьогорічної конференції були Міжнародна організація з підготовки суддів (International Organization for Judicial Training), яка об’єднує національні організації із суддівської освіти в понад 50 країнах світу, і Суддівський дослідницький та тренінговий інститут Кореї (JRTI).
В рамках візиту судді також відвідали Верховний суд Республіки Корея, його Центр інформаційних технологій, Суддівський дослідницький та тренінговий інститут Кореї, Сеульський центральний окружний суд, а також Посольство України у Республіці Корея, де зустрілися з Надзвичайним і повноважним послом Дмитром Пономаренком.
Участь суддів у цьому авторитетному форумі стала можливою завдяки підтримці програми USAID «Справедливість для всіх».
Джерело:
https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1699744/
Коментарі
Loading…