in

У Києві вітали нових членів НАПрНУ

У Київському регіональному центрі відбулося розширене засідання Президії Національної академії правових наук України. Присутні науковці обговорювали стан справ у галузі й заодно вітали новообраних дійсних членів і член-кореспондентів НАПрНУ з отриманими посвідченнями. Як кажуть, від сьогодні і на завжди. Відтак на сьогодні загальна чисельність членів академії складає: 53 дійсні члени (академіки) та 93 члени-кореспонденти.

Про основні здобутки провідних вчених-юристів, ситуацію в праві й галузевих академіях говорили в своїх виступах президент НАПрНУ Олександр Петришин, вчені-секретарі наукових відділень, директори інститутів. Як вказувалося, нині вчені працюють задля зміцнення й розбудови незалежності нашої держави, розвитку правової науки, забезпечення законності, правопорядку, вдосконалення правової освіти в українському суспільстві. Разом із тим, наразі перед Академією постають нові завдання, зокрема, доробка проекту змін до Конституції України, підготовка проектів нормативних актів, спрямованих на реформування судових органів, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Під час засідання члени президії НАПрНУ також одноголосно затвердили концепцію розвитку НДІ інституту інтелектуальної власності, яка стане базовою для подальшого розвитку інших наукових закладів. Вчені звертали увагу й на чергове намагання урядовців урізати держбюджет за рахунок науки і науковців.

Особливістю цього зібрання було те, що в столиці науковці-юристи практично не збираються. В юридичній столиці України — Харкові все проходить більш спокійно. Цього разу на продуктивність промов і прийнятих рішень впливало й наближення ювілею академії, а також бажання відбитися від урядових планів «поховати» Національну академію правових наук України. Вчені були одностайними — уряду потрібно прислухатися до пропозицій та проектів НАПрНУ, а чутки про її ліквідацію мають припинитися, принаймні не перебільшуватися.

Лесь Курінний, оглядач ЮВУ

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Новий закон про освіту: що він нам дає?

Інноваційне право в третьому тисячолітті