Турецька влада затримала, звільнила або відсторонила від роботи щонайменше 45 тис. людей після спроби військового перевороту в країні.
Серед них, крім військових і поліцейських, вчителі, декани університетів і журналісти, яких влада вважає недостатньо лояльними до президента Реджепа Ердогана, повідомляє ВВС.
Усього звільнено 15 тис. вчителів і викладачів, 1,5 тис. деканів, близько 9 тис. співробітників МВС, 1,5 тис. співробітників Міністерства фінансів, близько 250 співробітників офісу прем’єр-міністра.
Затримано близько 6 тис. військових, звільнено 9 тис. поліцейських, відсторонені від роботи 3 тис. суддів. Влада заявляє, що вони підтримували проповіднику Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара вважає організатором заколоту.
Сам Гюлен, який живе в США, заперечує свою причетність до спроби військового перевороту. Туреччина вимагає від США його екстрадиції.
Нагадаємо, спроба військового перевороту була здійснена у ніч на 16 липня. До ранку влада відновила контроль над країною. Жертвами заколоту стали понад 260 людей, майже 1,5 тис. отримали поранення.
Коли вже верстався номер, стало відомо, що в Туреччині на три місяці введено надзвичайний стан, про це повідомило агенство «Анадолу».
«Президент Ердоган оголосив про введення надзвичайного стану строком на три місяці відповідно до статті 120-ї Конституції з метою якнайшвидшого усунення всіх чинників терористичної організації, яка здійснила спробу держперевороту», – сказано в повідомленні.
Мета оголошення надзвичайного стану полягає в здійсненні активних і прискорених заходів, спрямованих на усунення загрози проти демократії, правової держави, прав і свобод громадян, заявив Ердоган. «Цей захід жодним чином не спрямований проти демократії, прав і свобод. Навпаки, його мета полягає в тому, щоб захистити і зміцнити ці цінності», – додав він.
Як пише DW. com., під час надзвичайного стану, згідно з турецькою Конституцією, обмежуються основні права громадян. Президент керує країною, видаючи декрети. Крім того, Кабінет Міністрів Туреччини може вводити комендантську годину та забороняти мітинги і демонстрації. Крім того, друковані ЗМІ можуть виходити тільки за наявності офіційних дозволів, а джерела аудіо- та візуального мовлення мають контролюватися державою. Розширюються підстави конфіскації транспортних засобів та об’єктів власності.
Коментарі
Loading…