in , ,

В РФ ув’язнені просять змінити режим на бойовий

В РФ, як повідомляє “Ъ”, засуджений за наїзд на пішохода таксист із підмосковного Одинцово Намік Тагірбеков виявив бажання спокутувати свою провину «участю у бойових діях із захисту державних інтересів Росії, ДНР та ЛНР», але отримав відмову. Формально — через відсутність відповідної норми в КПК, а реально, за даними джерела, тому, що «зеки, які прагнуть під будь-яким приводом вийти на свободу», у спецоперації не потрібні. Інша річ — засуджені за побутові злочини бійці елітних загонів спецназу. З ними умови дострокового звільнення обговорюються приватно та індивідуально.

9 травня 2020 таксист Намік Тагірбеков, добре відзначивши День Перемоги, відправився в рейс на службовому Hyundai Solaris. У підмосковній Немчинівці автомобіль під керуванням п’яного водія вилетів з проїжджої частини, завдавши смертельних травм дівчинці-підлітку, яка йшла тим часом тротуаром разом з батьком. Таксист ненадовго втік, а одразу після затримання визнав провину та покаявся. За словами адвоката Костянтина Воронкова, який захищав його, його клієнт – сам батько трьох дітей, які «потребують турботи і матеріальної підтримки», – важко переживав те, що сталося, але виплатити матері загиблої дівчинки потрібну їй компенсацію моральної шкоди в розмірі 5 млн руб. не зміг. У результаті потерпіла, за словами захисника, чинила на суд «емоційний тиск», і Намік Тагірбеков отримав за «п’яну» ДТП із тяжкими наслідками (ч. 4 ст. 264 КК РФ) майже максимальний термін – сім років шість місяців колонії.

Потерпіла сторона досі сперечається через розмір належної їй компенсації з роботодавцем таксиста в Одинцовському міському та Московському обласному судах, а тим часом сам Намік Тагірбеков звернувся до Новомосковського міського суду Тульської області. У своєму клопотанні ув’язнений місцевої колонії №6 загального режиму попросив замінити йому невідбуту частину покарання «на добровільну участь у бойових діях на захист державних інтересів РФ, ДНР, ЛНР». Суддя Сергій Щегуров, втім, навіть розглядати прохання зека не став. Заява була повернена засудженому із роз’ясненням положень ст. 397 КПК України.

Як випливає з відповіді судді, «перелік питань, що підлягають розгляду під час виконання вироку, не містить пункту про можливість заміни покарання на добровільну участь у бойових діях».

Оперативно прокоментувати відмову в Новомосковському міськсуді не змогли, запропонувавши надіслати судді Щегурову письмовий запит. Тим часом близьке до ФСВП джерело пояснило “Ъ”, що насправді Намік Тагірбеков – далеко не перший з російських ув’язнених, який виявив бажання взяти участь у спецоперації. «Хитрі зеки», за словами співрозмовника “Ъ”, вигадують найскладніші комбінації, аби лише «виявитися по інший бік колючки», тому їхні заяви з проханням дати можливість «кров’ю змити вину» набули останнім часом ледь не масового характеру. Особливо у колоніях, де відбувають терміни колишні правоохоронці.

За даними іншого джерела, на дострокове звільнення в сьогоднішній ситуації в принципі може розраховувати лише одна категорія ув’язнених – бійці спецпідрозділів Міноборони, ФСБ, Росгвардії та інші, що відбувають покарання за побутові злочини.

У російських зонах, за даними співрозмовника, таких не багато, та й змінити барак на передову готові не всі спецназівці, тому переговори з ними ведуться не в судах і не публічно. Зазначимо, що згідно із законом особи з погашеними судимостями за нетяжкі злочини мають право підписати контракти із силовими, але не правоохоронними відомствами.

В Україні, згідно з заявою її президента Володимира Зеленського та повідомленням Генпрокуратури цієї країни, підслідних та ув’язнених, які мають досвід участі у бойових діях та бажають брати участь у них знову, почали звільняти ще наприкінці лютого.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

НАБУ та САП – найбільшій в історії України хабар перераховано на потреби оборони України

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗМІ, ЩО ВИСВІТЛЮЮТЬ ВІДСІЧ РОСІЙСЬКІЙ АГРЕСІЇ