Доброго вечора, ми з України!
Війна 2022. День 142. 15 липня. Літопис.
Думаю, що нам повезло що напередодні війни керівниками МО і ЗСУ стали люди із абсолютно адекватною системою цінностей та розумінням процесу прийняття рішень. Почитайте інтерв’ю Резнікова ВВС Україна. Там багато цікавого. Навіть прогнози по закінченню війни є.
Але найбільш цінними є його слова, що він «не вчить Залужного воювати». Рідкісна риса для міністра оборони воюючої пострадянської країни.
Саме тому міністр повинен бути цивільним. Щоб не заважати воювати військовим
1. Палата представників США ухвалила законопроєкт про оборонний бюджет США на 2023 рік, який передбачає виділення 1 млрд доларів для забезпечення безпеки України. ( це не на зброю)
В рамках цих коштів конгресмени схвалили поправку про виділення 100 мільйонів доларів для програми тренування українських пілотів на літаках F-15, F16 пише видання The New York Times.
2. Парламенти 15 із 30 країн, що входять до Організації Північноатлантичного договору, схвалили протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО.
Про це повідомила в Twitter глава МЗС Швеції Анн Лінде.
Швидко!
3. Європа обійшла Азію та стала найбільшим споживачем американської нафти вперше за шість років.
Про це пишуть у Bloomberg.
З січня по травень цього року Європа отримала в середньому близько 213,1 мільйона барелів сирої нафти, тоді як Азія отримала 191,1 мільйона барелів.
Востаннє обсяги Азії відставали від Європи за той самий п’ятимісячний період у 2016 році, коли США скасували заборону на експорт сирої нафти.
Ця зміна потоків нафти підкреслює, наскільки суттєво вторгнення Росії в Україну переорієнтувало постачання енергоресурсів. Намагаючись припинити фінансування війни Путіна, США та інші країни запровадили санкції щодо російської нафти.
4. Міністр соціальної політики Марина Лазебна подала у Верховну Раду заяву про відставку.
5. Ситуація з наповненням ринків скрапленого газу й дизельного палива вже покращилась, бензиновий ринок наповниться за 1,5-2 місяці.
Про це розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков в інтерв’ю РБК-Україна.
6. В спільній заяві органів влади в Україні визначено перелік ТГ каналів, які контролюються з Росії та міститься поклик їх не читати та не розповсюджувати інформацію від них.
Серед таких каналів Telegram-канали “Легитимный”, “Сплетница”, “Картель”, “Резидент”, “Наблюдатель”, “MediaPost”, “Женщина с косой” та інші.
За оцінками британської розвідки, найближчими цілями російських військ будуть Сіверськ та Бахмут.
Про це йдеться в огляді про війну в Україну за 15 липня.
Російські джерела почали заявляти, що вже вийшли на околиці Сіверська. У розвідці зазначають, що це не підтверджено, але відомо, що російські війська поступово просувалися на захід, вдаючись до обстрілів і спроб наступальних дій у напрямку Сіверська.
Якщо Сіверськ буде взятий під контроль, скоріш за все наступною ціллю буде Бахмут.
Американський Інститут дослідження війни (ISW) пише, що Росіяни, імовірно, незабаром почнуть більш масштабний і рішучий наступ уздовж лінії Слов’янськ-Сіверськ-Бахмут. Водночас поки невідомо, як почнеться цей наступ або де саме він буде зосереджений.
Завдяки американським ракетним артилерійським системам HIMARS українські військові знищили вже більше 30 логістичних воєнних об’єктів росіян.
Про це повідомив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник в ефірі телемарафону
7. На Сіверському напрямку, з метою демонстрації присутності та сковування дій Сил оборони, ворог утримує в прикордонних районах Брянської та Курської областей до чотирьох батальйонних тактичних груп. Окупанти обстріляли наші позиції поблизу Кучерівки та Покровки Сумської області.
8. На Слобожанському напрямку противник задіяв ствольну та реактивну артилерію для обстрілів районів Харкова, Старої Гнилиці, Руської Лозової, Українки, Руських Тишків, Перемоги, Микільського, Слатиного, Золочева, Криничного, Чепіля, Новомиколаївки, Нової Дмитрівки, Дібровного, Богородичного та Карнаухівки. Завдав авіаудару поблизу Верхнього Салтова.
Українські воїни знову успішно відбили штурм, під час якого окупанти намагалися встановити контроль над Богородичним.
9. На Донецькому напрямку, на окремих ділянках, ворог активізував застосування авіації, ствольної та реактивної артилерії з метою розширення тимчасово зайнятої території та виходу на адміністративний кордон Донецької області.
Противник завдавав авіаударів в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Івано-Даріївка, Краматорськ, Берестове, Білогорівка, Покровське, Соледар, Нова Камʼянка, Парасковіївка, Бахмут, Весела Долина та Нью-Йорк. Ракетно-авіаційні удари зафіксовані неподалік Білогорівки, Ягідного, Бахмута, Авдіївки та Новоселівки.
Окупанти намагалися взяти під контроль ділянку дороги Бахмут – Лисичанськ. Вели штурмові дії в напрямку Нагірного та Білогорівки. Українські воїни вогнем зупинили всі ці недолугі спроби ворога та відкинули його назад.
Також загарбники провели декілька безуспішних спроб покращити своє тактичне положення на напрямках Миколаївка – Спірне, Миронівка – Вуглегірська ТЕС та Відродження – Вершина. Як результат – окупанти зазнали втрат та відкотилися назад.
В районах Павлограда та Покровська противник вів повітряну розвідку БпЛА.
10. На Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Новомихайлівка, Павлівка, Пречистівка, Новопіль, Мирне, Малі Щербаки.
Значними втратами для російських окупантів завершилась спроба покращити тактичне положення на напрямках Солодке – Водяне, Володимирівка – Водяне, Єгорівка – Павлівка. Під вогнем українських воїнів залишки ворожих сил відійшли.
З метою виявлення змін в положенні наших військ та корегування вогню артилерії противник вів повітряну розвідку БпЛА в районі Малої Токмачки.
11. На Південнобузькому напрямку противник обстрілює позицій наших військ із танків, ствольної і реактивної артилерії по лінії зіткнення. Намагається вести повітряну розвідку БпЛА.
12. В акваторії Чорного моря окупанти утримують в готовності до застосування три носії високоточної зброї.
Бережіть себе! Вірте в ЗСУ і все буде Україна!
Коментарі
Loading…