in ,

Війна йде на всіх фронтах…

Привіт всім!

Оскільки, між іншим, є голоси, які підраховують щось на кшталт «середній російський темп просування за тиждень», і ми думаємо, що це дещо інше, цього разу Дональд підготував щось нове:

Відстеження бою

Хоча бойові дії ведуться по всій Україні, є тихі сектори, де територія не переходила з рук в руки протягом багатьох місяців, якщо взагалі взагалі, а також є сектори, де або Росія, або Україна активно намагаються просуватися. Ця карта показує, куди кожна сторона намагається просуватися, і зазначає, скільки тижнів вони намагалися просуватися в цьому секторі. Він також містить приблизне значення середньої кількості метрів, які вони набирали щотижня під час атаки.

Коли літній наступ України 2023 року почав згортатися, Росія знову почала атакувати. Вони почали з низьких атак у кількох секторах у вересні, розпочали повну атаку в районі Авдіївки в жовтні та почали атакувати інші сектори в листопаді. З грудня по травень Україні не вистачало артилерійських боєприпасів, що вплинуло на її оборону. У січні Росія просунулася на 2 км на фронті шириною 7 км у бік Піщаного, що поклало початок повільному розкладанню оборони на цьому ділянці.

У лютому Україна зупинила просування росіян на північ і південь від Авдіївки, але за відсутності української артилерії російська піхота почала масовий штурм безпосередньо міста. Україні довелося покладатися майже виключно на безпілотники, які дуже ефективні проти окремих цілей, але вони не такі ефективні, як артилерія проти масових цілей. Цілком можливо, що Авідіївка зрештою могла б впасти, навіть якби боєприпасів було достатньо, але це сталося б через кілька місяців, і Росія заплатила б ще більшу ціну.

Після падіння міста Україна повільно відійшла до Орлівки, щоб віддалитися від панівної території коксохімічного заводу та скористатися невеликою річкою на захід від Орлівки, але плани встановити тут оборонну лінію розвалилися, коли Росія прорвалася до Очеретиного. і відтоді потужні російські напади відтісняли їх зі швидкістю кілометр на тиждень і завжди вели наступ у північно-західному куті виступу.

Росія набрала 6400 метрів, просуваючись до Терни з грудня по березень, але після цього не змогла просунутися більше. Наприкінці червня Україна відкинула їх на 1900 метрів за тиждень, і відтоді цей сектор був статичним, лише з невеликими російськими перестрілками.

Так само Росія атакувала периметр Роботине з жовтня по червень, єдиний сектор, який вони атакували в Запоріжжі. Бойові дії тут характеризуються великими бомбардуваннями та невеликими наземними штурмами. Вони набрали приблизно 2500 метрів, але як тільки вони закріпили символічний центр цього маленького села, вони не могли просуватися протягом п’яти тижнів.

Просування від Бахмута до Часів Яру було ще одним великим зусиллям, яке дорого коштувало Росії, але на південь від району каналу оборона на висоті над Іванівським раптово зруйнувалася. 41-шу бригаду було виведено з цього напрямку, а інші підрозділи взяли на себе оборону скомпрометованої позиції, затримавши її неминуче падіння.

41-у перемістили до Торецька, який вважався спокійним сектором, оскільки лінія фронту не змінювалася з лютого 2023 року, а частина сектору не рухалася з 2015 року. Невдовзі після того, як їх приділили сектору, росіяни відкинули їх на 3,5 кілометри. . Для стабілізації фронту довелося залучити інші підрозділи.

Росія перетнула кордон із Харковом у травні, просунувшись на 5-6,5 км за два тижні. Україна надіслала підкріплення та перехопила ініціативу, але їх просування було дуже повільним.

Україна також здійснила штурм у Кремінському лісі і змогла трохи просунутися.

Таким чином, карта вище відображає понад 10 місяців бойових дій. Росія досягає від 400 метрів у Білогорівці до 20 км від Авдіївки. Швидкість просування коливається від 10 метрів на тиждень до кілометра на тиждень. Це не «маневрена війна»: це війна на виснаження, і за ці десять місяців Росія втратила стільки бронетехніки, що тепер вона використовується лише в невеликій кількості за межами секторів від Авдіївки до Вугледару. На південному сході Росія все ще використовує – і втрачає – багато транспортних засобів.

Росія усвідомлює нестачу свого обладнання та збільшила рівень атак порівняно з періодом до наступу України у 2023 році. Мета – напружити українську армію. У цьому відношенні немає сумнівів, що росіяни досягають певних успіхів. Українські військові кажуть , що їхні бійці втомлені, а частини неукомплектовані. Водночас Зеленський каже, що у них є 14 бригад, які не можуть бути розгорнуті через брак техніки. Особливо встановлювати нові блоки, коли існуючі блоки потребують заміни.

Загалом, це зараз змагання за те, яка армія зламає першу, але: навіть з пораненнями, завданими собі Україні, українці все ще перебувають у набагато кращому становищі.

Північний Харків

Росія досі контролює центр Глибокого і навіть намагається наступати звідти. Його підкріплення та постачання йдуть по смугах дерев, які атакують українські безпілотники та снаряди. Незважаючи на бойові дії, лінії фронту залишалися нерухомими.

Росія атакувала в центрі та на сході Вовчанська, але Україна відтіснила їх від будь-яких здобутків. На заході російське бомбардування свідчить про те, що Україна виштовхується з південної частини «цитаделі» і, можливо, також звузила «коридор» з півдня. Ця територія часто переходить з рук в руки, тож час покаже, чи є контроль України тимчасовим, чи є більш стійким. На карті не показано спроби Росії перетнути невелику річку та атакувати індустріальний парк. Більшість російських військ вели бойові дії на північ від річки, і MT-LB, який перевозив війська, було знищено, але невелика кількість росіян перетнула, перш ніж їх було знищено.

Російські військові використовують протитанкові міни як ранцеві заряди у Вовчанську. Тепер вони використовують довші запали, що дозволяє користувачеві уникнути зони вибуху. У місті є мікрорайони, які дуже схожі на поля, бо забудова зрівняна. У цьому відео попередніх зарядів банкоматів, що використовуються в різних секторах, показано, як вони вирівнюють будівлі.

Україна направила наземний безпілотник з 200 кг вибухівки для підриву проти борту однієї з будівель агрегатного заводу. Коли вибухнув, дрон досяг східної частини комплексу. Це не було безпосередньо поруч із будівлею, тому це було схоже на близький промах від авіаційної бомби.

Бійці 82-ї бригади розповідають про те, що пережили у Вовчанську.

***

Західно-Луганськ

Бойові лінії здебільшого залишилися там, де вони були, і Росія розширила свій контроль над Піщаним. Вони встановили прапор на межі свого контролю в Піщаному, а потім втекли в укриття. Друге відео в тому ж пості цікаво тим, що воно відбувалося за 17 км на південь на ділянці місцевості, яка була понад кілометр від фронту…і на ділянці лінії фронту, яка не рухалася місяцями.

Міст через річку Оскіл у Куп’янськ-Вузловому нещодавно вибили, тож українці побудували понтонний міст, який зруйнувала авіаудар російської авіації .

63-я бригада відправляє наземний безпілотник для атаки російської траншеї. Вони не обов’язково повинні бути дронами-камікадзе, вони можуть скинути корисний вантаж і підірвати його дистанційно.

Україна знайшла російський Т-80, який довго стояв за 3 км на схід від Ямполівки.

Сіверськ

Після наступу на цей район з кількох напрямків з квітня-травня 2022 року Росія майже не просунулася. Особливо не за останні 11 місяців. Останні три місяці вони атакували з півдня і повільно просувалися. Це знову було правдою минулого тижня.

Сіверськ знову під ударом РСЗВ.

Три російські бомби впали в північному передмісті Сіверська.

Недалеко від Спірного росіяни розбомбили смугу дерев .

***

Бахмут

Росія проводить невеликі зондувальні дії в окремих точках уздовж каналу, а також на флангах, сподіваючись розширити фронт. Великих штурмів не було, але щоденні бомбардування продовжували палити місто.

Після російського обстрілу Часів Яр горить у кількох місцях.

У інший день, ніж на зображенні вище, на цьому відео горить більше Часів Яру . На відміну від бетонної забудови району каналу, більшість будівель у Часовому Яру просто згорить .

***

Торецьк

Росія тисне перед Торецьком, але останній тиждень не здобула жодної території. У Нью-Йорку Росія має чотири кілометри завдовжки та два кілометри завширшки, що є потенційно вразливим, але Україна не змогла його відрізати, і Росія захопила ще три смуги дерев довжиною від 400 до 1000 метрів. У самому Нью-Йорку Росія тримається за квартал житлових будинків і відбивається від потужних українських атак.

Опублікувавши 20 липня відео зі збитим літаком, 110-та бригада опублікувала ще одне відео 23 липня . Пілот був врятований російськими сухопутними військами за 8 км на південь від Ніу-Йорка. Обидва збиті, схоже, були здійснені французькими системами ППО “Містраль” малої дальності. Вони мають дальність стрільби приблизно 8000 м/8 км, що майже вдвічі більше, ніж у звичайних ПЗРК (наприклад, Ігла, Стінгер, Старстрік тощо).

Українські війська розчистили житловий будинок у Північному. Вони знали, що в цьому кварталі були російські солдати, але не були впевнені, яка з будівель була зайнята. Вони використовують пригнічувальний вогонь через стіни та двері перед тим, як увійти, не підозрюючи, чи будуть росіяни з іншого боку. Ключовим аспектом очищення будівлі є захист сходів, щоб ворог не міг переходити між поверхами та повертатися на територію, яка вже була очищена.

Початковий колапс у секторі стався, коли 41-шу бригаду було направлено до «тихого сектора» (також тому, що, очевидно, Генштаб-У «знав» про наміри Росії на цей рік краще, ніж те, що було очевидно). Командир взводу в бригаді стверджував, що вони є підрозділом територіальної оборони з автоматами та мінометами та не так багато іншої техніки, що їм не вистачає особового складу і більшість особового складу – старші люди. Його заступник командира батальйону погодився, сказавши, що ці недоліки ігноруються, а особовий склад виснажений роками боїв.

Як і 47-ма бригада, 425-й спеціальний десантно-штурмовий батальйон також оснащений Бредлі. Через це їх відправили на торецьку ділянку для стримання наступу росіян. Бредлі вже помітили біля Дружби на іншому кінці торецького напрямку. Зараз вони воюють у центрі міста Ніу-Йорк, за 12 км. Цей Бредлі спрямований вниз по вулиці, а його вежа повернута праворуч, щоб стріляти по росіянам у будівлі за 60 метрів. Місце вказано на карті вище.

***

Авдіївка-Покровськ

Росія остаточно зайшла в Яснобродівку і завершила окупацію Новоселівки Першої. Від Прогресу також відштовхнулися аж на 3500 метрів. А Україна продовжувала виявляти та блокувати транспорт, який збирався на коксохімічному заводі та рухався на фронт, про що свідчить слід уламків. Російський репортер сказав, що рік тому росіяни сходили з коней за кілометр від фронту, щоб атакувати Роботину. Тепер їм доводиться злізати за 8-10 км від фронту. Біля Авдіївки російську техніку перекривають на відстані до 20 км від лінії фронту.

Проте під Лозуватським українські фронтові форпости 31-ї бригади були відрізані, оскільки глибоке проникнення через Лозуватське та Прогрес дозволило Росії просунутися їм у тил. Якщо зв’язок між усіма підрозділами працює добре, підрозділам на передовій можна сказати відступити, коли їхнім флангам буде загрожувати. Цього не сталося. Насправді є повідомлення , що коли вони потрапили в оточення, командир бригади не віддав їм наказ прориватися і не вжив жодних заходів для підтримки їх прориву. Йому протистояли командири батальйонів, які за допомогою 47-ї бригади зуміли вирвати війська з оточення.

Починаючи з Очеретиного, Росія продовжує досягати успіхів проти українських підрозділів у північно-західному куті виступу. Кожен російський успіх на північному заході руйнує українську оборону на півдні – і загрожує головній лінії постачання з Покровська на північ: росіяни тепер менш ніж за 19 км від неї.

Мар’їнка

Росія повільно й неминуче просувається через Красногорівку, але вони все ще повинні транспортувати піхоту в місто, а їхні машини все ще зазнають пошкоджень .

Росіяни зібрали 57 броньованих машин , 12 мотоциклів і 200 піхотинців. Україна помітила великі сили та почала вражати їх щонайменше за 7 км за лінією фронту за допомогою безпілотників та артилерії, а згодом мінами та ПТРК. Було знищено щонайменше 6 танків, 7 БМП та всі 12 мотоциклів, 40 осіб загинули та 37 отримали поранення. Коли першу хвилю було знищено, решта сил відступила.

Це був найбільший напад за останні тижні. Тим не менш, були й інші великі напади. Від Мар’їнки до Водяного в Росії пошкоджено або знищено 55 одиниць техніки. Російська піхота також супроводжувала цю атаку, і коли вони втратили свій транспорт, за ними годинами полювали безпілотники та зазнали багато вбитих і поранених. У минулих війнах на кожного вбитого солдата зазвичай припадало троє поранених. Коли російська піхота втрачає транспорт і виявляється на відкритому повітрі, співвідношення наближається до одного пораненого на кожного вбитого солдата.

Українська артилерія б’є по російських штурмових групах на підході до Костянтинівки . Якщо ви подивіться на карту, то побачите, що там було пошкоджено або знищено 21 автомобіль.

Пару тижнів тому український танк був підбитий безпілотником і підпалений. Танк розвернувся і під час руху на дружні рубежі командир вийшов із вежі та загасив пожежу вогнегасником.

***

Десь в Україні…

Відео , як ЗРК Vampire з лазерним наведенням збиває дрон Shahed. За 27 500 доларів такі ракети відносно дешеві. Дальність ракети, випущеної з наземної системи, була описана лише як «набагато менша», ніж дальність 5 км, коли вона випущена з вертольота.

***

Крим

У 2018 році в Росії було чотири пороми в Чорному морі, які могли перевозити потяги та вагони, переміщаючись безпосередньо від колії до порома методом Roll On, Roll Off (RORO). У травні того ж року один із цих поромів, Анненков , зіткнувся з причалом у порту Кавказ, але виявився неушкодженим. Менш ніж через два місяці вантаж із залізничного вагона впав на палубу, пом’явши корпус і прорвавши десять отворів, що спричинило затоплення машинного відділення. Після ремонту він продовжив експлуатацію, але у 2020 році через витоки його доставили на берег у Аліага на узбережжі Середземного моря Туреччини.

8 жовтня 2022 року на мосту підірвалася вантажівка, яка перевозила закладену Україною вибухівку. На сусідньому залізничному мосту просто випадково їхав потяг з паливом, і паливні вагони горіли кілька годин після вибуху. Тепло від тих пожеж назавжди послабило залізничний міст навіть після його ремонту. У своєму ослабленому стані міст регулярно підтримував рух пасажирських поїздів, але важкі вантажі з паливними автомобілями більше рідко перетинали міст. Замість цього росіяни перемістять паливні вагони до порту Кавказ, завантажать їх на три пороми РОРО, що залишилися, і розвантажать в іншому порту, розташованому за 4,5 км через Керченську протоку.

Через те, що рух російської військової техніки здійснювався переважно дорогами через Запоріжжя, а російська залізниця – переважно залізничними поромами, військове значення Керченського мосту було зменшено.

Атаковано «Авангард» ( ліворуч), «Конро Трейдер» (у центрі) та нафтові резервуари в порту Кавказ (праворуч).

30 травня 2024 року залізничні пороми Avangard і Conro Trader були вражені ATACMS і пошкоджені. Нафтові резервуари в порту Кавказ також були атаковані, чотири танки були спалені . Оскільки його здатність транспортувати нафту через Керченську протоку знизилася на 66%, росіяни 9 червня відправили через Керченський міст потяг із нафтовагонами . Це було вперше з лютого. Керченський міст став трохи важливішим.

Це залишило «Слов’янин» єдиним залізничним поромом, що залишився в Чорному морі. Він перевозив вантаж із Болгарії до Туреччини 8 листопада 2023 року, коли зіткнувся з іншим судном , пошкодивши його поручні та баластні цистерни, які набрали води. 23 липня його збив і пошкодив безпілотник.

Огородження та баластні цистерни «Слов’янина» постраждали після зіткнення з судном у 2023 році (зліва). Потім, 23 липня, його збив дрон (праворуч).

Супутниковий знімок пошкодження “Слов’янина”.

Немає опублікованих оцінок того, скільки часу займе ремонт поромів, але поки вони не будуть відремонтовані, Росія втратила один із маршрутів доставки нафти до Туреччини, і вона повинна доставляти нафту через Запоріжжя, в зоні дії HIMARS/MLRS, або користуватися Керченським мостом.

НАТО регулярно відправляє в Чорне море пілотовані та безпілотні літаки-розвідники. Місяць тому вони відправили літак з Великої Британії в міжнародні води Чорного моря, щоб виявити джерело російського радіоелектронного випромінювання та визначити тип пристрою, який надсилав сигнали. Минулого тижня вони відправили ще один літак з Великобританії з двома винищувачами супроводу. НАТО направило інші літаки в Чорне море, щоб забезпечити більше трафіку для російських операторів радарів. Коли літак-розвідник і його ескорт наблизилися до Криму, вони вимкнули транспондери на 90 хвилин, оскільки, ймовірно, підійшли ближче, щоб виявити російську ППО. Росіяни підняли Су-27 на перехоплення, але розвідувальна група проігнорувала це і виконала свою місію. Росіяни знають, що НАТО передає Україні розвідувальні дані про те, що протягом двох днів після розвідувального прольоту Україна завдає удару по виявлених цілях.

Водночас Атеш – українська група опору на окупованих територіях, повідомляє, що Росії не вистачає ППО для захисту всього Кримського півострова, тому вони зосереджуються на обороні Керченського мосту.

***

Україна

В окупованому Маріуполі російські повідомили, що пара пропонувала російським військовим кавун на знак подяки за службу. Він був просякнутий миш’яком. 12 померли, 4 потрапили до лікарні. Росіяни повідомляють, що з початку травня в Маріуполі від отруєння, вогнепальних і ножових поранень загинули ще 7 військових.

У квітні минулого року 4,2 мільйона українських біженців отримали ще один рік продовження для отримання послуг у приймаючій країні та роботи там. У Польщі, Німеччині та Чехії перебуває більшість біженців. У Польщі працює від 225 до 350 000 біженців, що становить приблизно 0,7-1,1% ВВП Польщі. Шість мільйонів українських біженців знаходяться в Європі, а 500 000 – деінде. 10% біженців хочуть оселитися за межами України, але 66% хочуть повернутися додому . Україна має 35% енергодефіциту, що спричиняє як планові, так і позапланові відключення електроенергії. Повітряні бомбардування по всій країні також викликають занепокоєння щодо життя в зоні бойових дій.

Росія

Після атаки на авіабазу Енгельс поблизу Саратова в березні Росія перекинула свої бомбардувальники на авіабазу Оленя на Кольському півострові. Це збільшило відстань від України з 700 км до 1800 км, але Україна завдала удару по цій авіабазі за допомогою безпілотників і, як повідомляється, збила бомбардувальник Ту-22М . Також були уражені авіабаза Дягілево , де дислокуються бомбардувальники в 160 км на південний схід від Москви, і авіабаза Енгельс. Результати були незрозумілими, але повідомлялося про дим у Дягілевому. Полевавська нафтобаза складається з десяти резервуарів. Два були знищені в лютому , ще три – минулого тижня . 24 липня на аеродромі Кряж (900 км від України) горів вертоліт Мі-8, а 21 липня пролунали вибухи на вертолітному заводі під Москвою. Аналітик підтвердив місце пожежі, а Україна повідомила, що були знищені вертоліт Мі-28 і вертоліт Ка-226 .

Під Волгоградом самовільно впав Су-34 . Екіпаж вижив.

Три дні тому також один з ударних вертольотів Мі-28 розбився під час проведення операцій по пошуку БПЛА в Російській Федерації, приблизно за 20 км за кордоном з Україною. Водночас цей тип сумно відомий своєю низькою механічною надійністю та сприйнятливістю авіоніки до поганих погодних умов: таким чином, ВКС тримає його подалі від передової (або, якщо розгортає його там, то завжди супроводжує Ка-52), і використовує його решта Мі-28 полювати на українські БПЛА.

Туапсинський НПЗ знову атакували з безпілотників. Росія заявила, що збила 75 безпілотників, переважно в Ростовській і Краснодарській областях, а також над Чорним і Азовським морями. У статті є відео , на якому видно, як літаючий безпілотник врізався в НПЗ.

Атака на російську енергомережу триває: підстанції в Білгороді потрапили під удар .

Російська армія здебільшого набирала бідних верств населення та представників меншин для підтримки своєї сили, тоді як жителі Санкт-Петербурга та Москви були представлені недостатньо. Зараз Росія пропонує жителям Москви 22 тисячі доларів, якщо вони приєднаються. Якщо вони будуть травмовані, вони отримають від 5690 до 11390 доларів, залежно від типу травми. Їх сім’ї отримають 34 150 доларів, якщо їх уб’ють.

Ту-160М, на якому Путін літав у лютому, розбився у квітні через проблеми з обслуговуванням.

Су -34 був підбитий ЗРК, але зміг повернутися на базу та приземлитися.

Уламки трьох російських безпілотників опинилися на румунській землі .

***

Дипломатія

ЄС має заморожені російські активи на загальну суму 210 мільярдів євро, які приносять відсотки приблизно на 3 мільярди євро на рік. Перші 1,5 мільярда євро з цих грошей були перераховані до європейського фонду. 90% цих грошей буде спрямовано на відшкодування країнам, які надіслали Україні зброю чи боєприпаси. 10% будуть спрямовані на будівництво оборонної промисловості України або загальну реконструкцію, якщо країни-члени, такі як Угорщина та Словаччина, будуть заперечувати проти того, щоб кошти спрямовувалися на відправку зброї та боєприпасів в Україну.

Після зустрічі НАТО за участю Японії та Південної Кореї китайські війська провели 11-денні спільні військові навчання в Білорусі . Вони погодилися «протистояти зовнішньому втручанню та протистояти одностороннім залякуванням», заявивши, що альянс «продовжує виходити за межі своїх кордонів, розширюючи свій мандат, розпалюючи конфронтацію та діючи як хуліган на світовій арені». … НАТО не має використовувати Китай для виправдання свого входження в Азіатсько-Тихоокеанський регіон і намагатися порушити регіональну динаміку». Китайський лідер Сі також відвідав Сербію та Угорщину, оскільки їхня співпраця поглиблюється.

Іноді російські ракети ненадовго перетинали територію Польщі. У 2022 році двоє поляків загинули через падіння уламків збитої Україною ракети. За їх словами, Польща хоче застосувати ракети до того, як вони увійдуть на територію Польщі, щоб захистити своїх громадян.

У жовтні 2022 року німецькі залізниці були саботовані в двох місцях одночасно за сотні кілометрів. У день відкриття Олімпіади французькі залізничні системи були саботовані одночасно в трьох місцях, а четверта спроба була провалена.

Після заяв, що Україна може використовувати ракети Storm Shadow в Росії, а потім уточнення, що вони не можуть, Велика Британія ще раз підтверджує, що Україна може використовувати ракети Storm Shadow в Росії , заяву, яку вони ще не скасували.

У Малі цього тижня повстанці-туареги запропонували відправити російських полонених до України, сказавши: «Дорогі українські брати! Ми, збройні сили CSP-DPA, хочемо висловити нашу солідарність з вами у вашій боротьбі з російськими злочинцями. Ми захопили значну кількість найманців Вагнера і хочемо передати вам цих в’язнів на знак підтримки та солідарності, щоб допомогти вам у вашій боротьбі за справедливість і свободу спільна перемога, Збройні сили CSP-DPA».

У 2012, 2020 і 2021 роках у Малі сталися державні перевороти. ООН, ЄС і Африканський союз засудили переворот, режим попросив миротворців ООН залишити країну, а в січні 2022 року на підтримку режиму прибули найманці Вагнера. Повстанці-туареги на півночі влаштували засідку на конвой , убивши та захопивши в полон уряд і війська Вагнера . Повідомляється, що один із убитих росіян був російським командиром, відповідальним за наступ на Бахмут і Соледар, битву, в якій домінувала участь Вагнера. На пропозицію бойовиків відправити російських полонених в Україну українські приватні громадяни відповіли вдячністю, а один запропонував відправити їм безпілотники .

У травні лідер партії «Грузинська мрія» звинуватив США у «фінансуванні насильства» та підтримці «революційних процесів» після ухвалення протестів проти інспірованого Кремлем законопроекту про іноземних агентів. Партія часто звинувачує США в бажанні відкрити другий фронт проти Росії для підтримки України. Через ці звинувачення США проводять повний перегляд своїх двосторонніх відносин з Грузією і не будуть проводити спільні військові навчання з Грузією. ЄС заморожує 32 мільйони доларів військової допомоги , зупиняючи вступ Грузії до ЄС, і перенаправить ці гроші на громадянське суспільство країни та ЗМІ. Міністр закордонних справ Грузії називає це рішення “незрозумілим”. Грузія була однією з найбільш прозахідних радянських спадкоємців.

***

Обладнання

Безпілотник Gebera використовується Росією для «картографування» протиповітряної оборони України, спонукаючи їх до активації та розкриття їхніх позицій.

Росія почала використовувати недорогі безпілотники ($10 тис. або менше) у своїх стратегічних бомбардуваннях. Вони можуть літати на висоті до 1000 метрів, поза межами стрільби кулеметів, використовуються як приманки та для виявлення дислокації українських ППО.

Boeing і Україна тепер разом створюватимуть безпілотники. Компанія Boeing десятиліттями виробляла безпілотники високого класу з високою ціною. Буде цікаво подивитися, що вони розроблять щодо бюджету України та який вплив це матиме на армію США.

122-мм гаубиця D30, укомплектована протидронною решіткою та динамічною бронею .

Обладнання, яке США відправили в Україну, переоцінили на 2 мільярди доларів . Таке трапляється не вперше. Згідно з правилами бухгалтерського обліку в США, старе обладнання, яке дарується, оцінюється за нижчою вартістю в доларах.

Короткий огляд бойової машини Бредлі .

Більше повітряних боїв між дронами.

Втрати російської техніки з серпня 2023 року, зафіксовані Ендрю Перпетуа

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Міненерго зробили прогноз щодо відключення світла восени

Колишнього суддю Ленінського райсуду Полтави визнано винуватим та засуджено до 6 років позбавлення волі