Всім привіт!
Якщо минулий тиждень був «захоплюючим» у Сирії, те ж саме стосується і подій в Україні, звичайно. На наше щастя, поки я був зайнятий першим, добрий Дональд продовжував слідкувати за останнім, і ось ми тут: наступний номер Don’s Weekly готовий!
***
Курськ
Попереду: пам’ятайте, що абзац із номером містить місце події, позначене на наступній карті.
Окупований ФСБ будинок у Тьоткіно потрапив під удар української авіації .
225-й батальйон був переведений на Новий Путь і протягом двох днів відбивав повторні штурми. Ось результати лише однієї дороги .
1) Один батальйон 36-ї бригади морської піхоти веде боротьбу з російськими штурмами в районі Дарино . Морський піхотинець у цьому батальйоні хвилювався про загрозу російських атак, оскільки дві дивізії та дві бригади були поруч. У вівторок російська колона рушила на південь від Зеленого Шляху. Його рота дистанційними мінами та безпілотниками знищила шість броньованих машин , а інші учасники його батальйону — два танки.
2) На південь від Новоіванівки 82-а бригада добила дві виведені з ладу БТРи .
За 2500 метрів на південь від Новоіванівки російські 106 ВДВ обстріляли оборонні позиції стрілецького батальйону 1-ї танкової бригади. Один солдат дивиться на пошкодження після того, як вижив після промахів.
3) За три кілометри на північний схід від Новоіванівки український БТР підбирає загін, який підлягає ротації . У хрестоматійному випадку рампа на M113 була б скинута, загін рухався б по двоє одночасно, і загін був би на БТРі за десять секунд. Натомість вони відчиняють двері й намагаються увійти по одному. Мінометний снаряд падає неподалік, тож вони знають, що за ними спостерігають, але через 18 секунд їх усе ще немає на борту, коли приземляється бомба з дрона. Зараз є поранені, і рампа нарешті опустилася через 21 секунду після прибуття M113. Їм важко затягнути поранених на борт, і на 48-й секунді приземлилася ще одна бомба безпілотника. На 57 секунді у них ще двоє поранених лежать на рампі. Ще один поранений військовий намагається піднятися на пандус, але БТР починає їхати, і він падає. Пандус частково закривається, на ньому все ще знаходяться поранені, а внизу відкриваються двері. Я розумію, що може виникнути плутанина між командою та водієм, але через 40 секунд після того, як від’їхали та залишили пораненого, вони все ще не розвернулися, щоб забрати його.
Можливо, вони повернулися після припинення відео. Це була дружня територія, тож у них були деякі варіанти. Це був гарний приклад того, як рутинна ситуація може перетворитися на напружену за короткий час. Саме тому звичайні вправи з навантаження слід практикувати та виконувати з дисципліною, навіть якщо не здається, що загрози немає.
4) За чотири кілометри на захід від Погребків четверо солдатів 4-го рейнджерського полку влаштували засідку на шістьох росіян на гольф-карі. Троє загинули в автомобілі, а четвертий помер на землі. Двоє тих, хто вижив, ховалися за візком для гольфу, поки безпілотник не добив їх і не спалив візок. Тоді рейнджери, які влаштували засідку, відступили. З березня було сформовано чотири полки рейнджерів , які є частиною Корпусу рейнджерів, але вони не воюють як корпус.
95-та бригада зібрала частину полонених з російської 810-ї бригади морської піхоти.
Українці залишають позицію після промаху російського безпілотника в Мартинівці.
6) Російський розвідувальний безпілотник на великій висоті помічає нерухому українську бронетехніку та викликає артилерію . Єдиний показаний постріл приземляється поруч. Пошкодження транспортного засобу невідомі.
Оператор безпілотника 129-ї бригади територіальної оборони знищує БМП біля Пльохового з бойової позиції. З тих пір 129-ту було виведено на ротацію та замінено підрозділом Національної гвардії, 17-ю бригадою.
Вид з відстані та зблизька на удар ATACMS по аеродрому Халіно. С400, який намагався збити ракети, був підбитий.
Ще у вересні російський Ка-52 розбився на схід від Новоіванівки.
***
Харків
Перед тим, як 92-га бригада перейшла на Куп’янськ, вони знищували російську техніку в районі Глибокого .
101-ша бригада під Старицею (на захід від Вовчанська) знищує російську техніку та особовий склад прицільними безпілотниками.
За 22 км на північний схід від Вовчанська вночі безпілотник знищив російський БПЗ “Бук-М1” .
Західно-Луганськ
Російська переправа через річку в районі Дворічного (і не надто далеко від Дворічної) і утворений плацдарм були обмежені менш ніж кілометром, але також не були відкинуті контратакою. Відсутність місцевих резервів і можливостей контратаки є основною причиною провалу української оборони.
Росіяни обстріляли ракетами східний Куп’янськ , але на лінії фронту змін не відбулося. У цей район рухаються російські вантажівки з фортифікаційними засобами. Розбудова та вдосконалення оборони має бути стандартною практикою для будь-якої армії. Термічними та фугасними гранатами прикордонна бригада знищила чимало автомобілів .
60-та бригада мінами, артилерією та безпілотниками зупиняє російські штурми на південь від Терного.
Це була невелика штурмова група, яка атакувала слабо укріплений рубіж оборони в районі Торського. Зрештою все звелося до одного нападника проти одного захисника. Але це демонструє низьку щільність бойових частин у більшості боїв.
***
Сіверськ
За 7 км за лінією фронту росіяни вдарили ракетним залпом по Серебрянці.
Понад два місяці тому: 8 бійців 4-ї Рубізької бригади з 10 липня по 16 вересня обороняли позиції під Спірним. Ніхто з них до 2022 року не був військовим. Останні три тижні вони перебували в оточенні. Вони відбивалися від російського взводу, який кидав гранати та намагався впритул наблизитися до позиції. Один із них був убитий, і його тіло не дало вбити іншим російським гранатам. Російська штурмова група була знищена. Молодому лейтенанту наказали витягнути своїх людей, але їм довелося залишити мертвого друга. Через день у нього взяли інтерв’ю .
***
Бахмут
24-та бригада знищила 7 БМД-4 вздовж каналу, переважно дистанційним мінуванням .
Російський безпілотник летить на висоті 4000 метрів, щоб уникнути українських безпілотників-перехоплювачів, а ліси на південь від Григорівки обстрілюють РСЗВ. По лісах на південь від Часів Яру та по самому містечку завдано багаторазових авіаударів .
***
Торецьк
На передовій зазнали невеликих змін, і більшість доступних відео були жорстоко ефективними атаками безпілотників. Потім була атака безпілотника на російського солдата.
***
Покровська
Безпілотники 38-ї бригади морської піхоти знищили вісьмох росіян на північному кінці виступу. Єдиний рух у передових рубежах був на південь від Покровська.
***
Курахове
Росія продовжує повільно просуватися через Курахове, але це коштує великої ціни в людях і техніці. Це відео є свідченням напруженості боротьби.
37-ма бригада артилерією зупиняє атаку росіян під Трудовим.
***
Велика Новосілка
Під час літньої наступальної операції України 2023 року українцям знадобилося півроку, щоб пройти на південь від Нескучного до Старомоєрського. Зараз, лише за шість тижнів, Росія просто накочує територію зі сходу. Це відео демонструє рівень інтенсивності російських атак зі сходу. Наступає не орда, а Україна не в змозі створити та скоординувати ефективну оборону, щоб протистояти наступу.
Західніше Великої Новосілки 20-й батальйон Президентської бригади зупинив черговий штурм . Після знищення техніки під час російського штурму безпілотник Queen Hornet з автоматичною гвинтівкою вперше застосували проти піхоти. Безпілотник кілька разів постраждав від обстрілу з землі, але продовжував летіти. Наразі Wild Hornets доставили на передову понад 1000 Queen Hornets. Це найбільші безпілотники FPV, які є в Україні, і вони постійно модифікуються та вдосконалюються на основі відгуків провідних користувачів.
Відео обстрілів безпілотників дорогою на південь від Великої Новосілки .
Команда безпілотників президентської бригади скидає на російський танк термітну гранату , яка прогорає черепахову броню та починає працювати над бронею вежі.
Російську машину знищено на лінії фронту, але зараз це місце знаходиться на 8 кілометрах позаду російського наступу.
***
Херсон
У гирлі Дніпра українські безпілотники збили два російські катери та бліндаж.
***
Крим
Російський радар «Подлет» працює в S-діапазоні і може супроводжувати 200 цілей на відстані від 10 до 200 км , а в режимі висунутої щогли цю дальність можна збільшити до 300 км. Він може виявляти цілі на малих і дуже малих висотах до 10 км. Він забезпечує розташування цілей з точністю до 200 метрів з азимутальною точністю 1,6 градуса. Після виявлення повітряної цілі дані передаються системам протиповітряної оборони, які відстежують і вражають ціль. Минулого тижня в Криму було знищено три радари «Подлет», що є частиною триваючої кампанії з засліплення російської ППО.
Нижче наведено список знищених РЛС «Подлет»:
● 3 х Херсон- 19 та 24 липня та 13 листопада 2022 р .
● 1 х ймовірно біля Авдіївки- 07.06.2023
● 1 х Крим- 23.08.2023
● 2 x Білгород, Росія – 1 листопада 2023 р. та 27 квітня 2024 р .
● 2 х Крим – 10 червня , 23 серпня 2024 року
● 1 x Краснодарський край, Росія – 21 вересня 2024 р
● 4 х Крим – 23 жовтня , 28 листопада та два 29 листопада 2024 р.
Також 29 листопада 2024 року в Криму була знищена РЛС «Каста-2Е2» .
Росія
Після падіння рубля до мінімуму з березня 2022 року Росія призупинила купівлю валюти на внутрішньому ринку до 2025 року, щоб зупинити паніку. Він продовжить продавати іноземну валюту зі свого фонду національного багатства в обсязі 8,4 мільярда рублів на день. (Це еквівалентно 74 мільйонам доларів на день станом на 27 листопада). Міністр фінансів Росії каже, що слабкий рубль йде на користь російському експорту. Це також підживлює інфляцію, яка призведе до підвищення процентних ставок центрального банку, що призведе до подальшого зниження економічного виробництва.
Молочні продукти, олія та овочі зросли на 74% з грудня , а масло зросло на 30% з жовтня. З серпня рубль втратив 35% своєї вартості. Центральний банк має вибір підвищити процентну ставку для боротьби з інфляцією, але це душить бізнес. Або вони можуть знизити процентну ставку, щоб розвивати бізнес, але тоді інфляція втече. Тим часом чорний ринок встановить справжню вартість рубля, навіть якщо внутрішня торгівля закрита. Востаннє ринки були закриті після того, як відкрите вторгнення велося в Інтернеті та обмінювалися на вокзалах, оскільки росіяни намагалися зберегти свої заощадження.
Про тиск на російську економіку економісти, в тому числі російські, говорять майже три роки . Вода нагрілася. Лише зараз, коли з’явилися перші бульбашки, почалося збільшення обсягу новин. Ось ще деякі показники:
● Ресурси використовуються максимально. Це означає, що для підприємств вони будуть усе дорожчими, і не всі зможуть їх собі дозволити.
● Ціни ростуть, і ЦБ Росії не може їх зупинити. Минулого тижня, за даними Росстату, інфляція знову зросла: до 0,37% (тижнем раніше було 0,30%). Щоб уповільнити зростання цін, необхідно або зупинити економічне зростання і бюджетні витрати (вливання в ВПК і т. д.), або змиритися з інфляцією вище цільового, заявили в РАН.
● У Росії розвиваються лише деякі галузі, насамперед машинобудування. Тобто те, за що бюджет платить величезні гроші і що йде на знищення в Україні, зростає. Це означає, що гроші, влиті в промисловість, не приносять економіці нічого, окрім приємних владі цифр. Але й це зростання вже вичерпано, оскільки наступного року ВВП зросте лише на 0,5-1%, а темпи зростання інвестицій і приватного споживання можуть піти до нуля.
● Міжнародний валютний фонд прогнозує, що російська економіка сповільниться втричі, з 3,9% зростання цього року до 1,3% наступного. Це в три з половиною рази менше, ніж у розвинених країнах і в 5-6 разів менше, ніж у Китаї чи Індії.
● Всього за шість місяців 2024 року визнано банкрутами 4363 російські юридичні особи, що на 40% більше, ніж за аналогічний період роком раніше. І це при заявленому економічному зростанні в 4%. Що буде при зростанні економіки на 0,5%, як прогнозує ЦБ? Масові банкрутства і економіка початку 90-х – багато танків, нічого їсти?
Нагадуємо: крах економіки не означає нездатність виробляти зброю. Це означає постійне зростання труднощів для російського населення. Однак скорочення військового виробництва полегшить деякі труднощі. А нинішнє російське виробництво не відповідає потребам військового часу.
***
На нафтобазу в Ростові, на яку напали в серпні, знову напали . Наступного дня все ще горіло .
У Калузі потрапила нафтобаза . На протилежному боці вулиці також був атакований завод електроніки . Ось вид на вулицю депо і заводу .
На Саратовському НПЗ сталася пожежа .
Безпілотники атакували російський хімічний завод у Салаваті, що за 1200 км від України. Крім усього іншого, він виробляє гептил, компонент ракетного палива. Після нападу були помічені пожежі . Незабаром у нічному небі летів біплан АН-2, який російські стрілки ППО прийняли за безпілотник і спробували збити. Літак 1947 року все ще використовується північнокорейськими військовими та різними цивільними функціями в Росії, наприклад, прибиранням пилу. Незважаючи на кілька десятків снарядів, які влучили в літак , і один снаряд пройшов через одяг пілота, пілот не постраждав, і літак зміг продовжити політ.
Єкатеринбург знаходиться в 1700 км від України. Як повідомлялося, 18 липня на артилерійському заводі внаслідок аварії на зварювальних роботах згоріло 420 квадратних метрів сусідньої будівлі. 30 липня згоріло 800 квадратних метрів будівлі, яка виробляла системи управління ракетами, коли, як повідомлялося, загорілося хімічне виробництво. 1 грудня згоріло 1500 квадратних метрів на підприємстві з виробництва комплектуючих для дронів та спіненого поліетилену Ecofoam, який використовується для захисту від тепловізій.
У 2024 році щонайменше 156 бомб FAB не спрацювали належним чином і впали на російську землю. Більшість із них не вибухнули. Оскільки за тиждень може бути запущено до 900 таких бомб , це становить десь 1% усіх плануючих бомб.
***
Україна
«Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно взяти під парасольку НАТО територію України, яку ми контролюємо, — сказав Зеленський . Треба зробити це швидко. А потім на [окупованій] території. України, Україна може повернути їх дипломатичним шляхом». Знаючи, що НАТО (мінімум Угорщина та Словаччина) і Росія не погодяться на членство України, це є маркером переговорів для якоїсь іншої мети.
Сирський знизив ситуацію на Кураховому та Прокровському напрямках із критичної до складної та каже, що Україна там чисельно 5:1. Росія має власні проблеми з живою силою, оскільки її втрати виявилися більшими, ніж очікувалося. За його словами, на бронемашинах, які раніше перевозили вісім-десять росіян, зараз перевозять трьох. Він також зазначив, що перемога неможлива, якщо Україна буде лише захищатися, тому потрібно буде перехопити ініціативу та контратакувати .
На додаток до майбутнього формування корпусу в тій чи іншій формі, успішні командири отримали вищі командні та дорадчі посади:
● Генерал-майор Михайло Драпатий – новий командувач сухопутними військами Сирського замість генерал-лейтенанта. Останні десять років був командиром батальйону 72-ї бригади, був начальником штабу 30-ї бригади, командиром 58-ї бригади, був залучений для організації оборони частин на харківському напрямку після російського вторгнення. у травні.
● Командир 93-ї бригади (воював проти Вагнера в Бахмуті, нині розташована на південь від Часів Яру) Павло Паліса тепер є заступником голови Офісу президента України, яким керує Андрій Єрмак, якого багато хто вважає правим Зеленського. -рука і влада. Як пояснюється в цій статті , Єрмак не позбавлений суперечок серед олігархів, але також має здатність вносити зміни. Чи відбудуться суттєві зміни у війську за порадою успішного командира бригади – покаже час.
● Полковник Олег Апостол, командир 95-ї бригади (тримає Погребки в Курську), змінив генерал-лейтенанта і тепер є заступником Головнокомандувача Збройних Сил України, працюючи безпосередньо на Сирського.
Голова Ради резервістів повідомив, що базову військову підготовку проходитимуть усі чоловіки віком 18-25 років . Сказали, що процес не мобілізація і не пов’язаний з мобілізацією. Через значні втрати у Другій світовій війні в цій віковій групі дуже мало людей, і ця демографічна ситуація є проблемою для населення та економіки без додаткової проблеми війни. Україна чинить опір зовнішнім закликам знизити призовний вік до 18 років, але навчатиме цю вікову групу, щоб підвищити її рівень готовності. У листопаді-січні Україна планує мобілізувати 160 тисяч осіб.
Після масованих ракетних ударів і ударів безпілотників 17 листопада Україна почала відключення електроенергії 22 листопада, щоб задовольнити попит за рахунок скорочення виробництва енергії.
Гендиректора енергокомпанії “Укренерго” звільнили за те, що він не побудував бункери для зменшення шкоди підстанціям під час російських атак. Члени наглядової ради “Укренерго” назвали звільнення політично мотивованим. Звільнений гендиректор зазначив, що понад 60 оборонних споруд збудовано за міжнародну допомогу, а не за українські гроші. Є твердження, що мотивом звільнення стало бажання міністра енергетики взяти під контроль “Укренерго”.
Є повідомлення , що хоча 155-та бригада завершила навчання і незабаром відправляється на фронт, у них немає бюджету на безпілотники чи системи РЕБ.
В українських прикордонних загонах і підпорядкованих їм підрозділах близько тисячі осіб, і під час ведення бою вони покликані охороняти закріплену за ними ділянку кордону легким озброєнням і, можливо, катерами та іншими засобами. Нині їх переформовують у бригади та закріплюють за артилерією та іншими системами озброєння штатних бойових частин.
Попередні дрони Shahed мали касетні боєприпаси. Безпілотники, які нещодавно обстріляли Суми, мали осколкові боєголовки , призначені вбивати людей, а не руйнувати будівлі.
***
Дипломатія
Обраний Трампом на посаду спеціального посланника в Україні – 80-річний генерал у відставці, який раніше заявив, що допомога США Україні залежить від готовності України вести переговори про мир. Він вважає, що тільки сила і непередбачуваність Трампа запобігли б вторгненню і могли б досягти мирної угоди.
У квітні він написав статтю для America First Policy Institute, у якій сказав: «В інтересах Америки було укласти угоду з Путіним щодо приєднання України до НАТО, особливо до січня 2022 року, коли були ознаки того, що російське вторгнення неминуче. Це був час, коли адміністрації Байдена слід було відмовитися від своєї одержимості публічною критикою Путіна та працювати над компромісом. Пропозиції США відкласти вступ України до НАТО на десять років могло бути достатньо, щоб переконати Путіна скасувати вторгнення, але представники адміністрації Байдена відмовилися зробити таку пропозицію».
«В обмін на дотримання режиму припинення вогню, створення демілітаризованої зони та участь у мирних переговорах Росії можуть запропонувати деякі обмежені санкції. Від України не вимагатиметься відмовитися від мети повернути всю свою територію, але вона погодиться використовувати дипломатію, а не силу, розуміючи, що це вимагатиме майбутнього дипломатичного прориву, який, ймовірно, не відбудеться до того, як Путін піде з посади. Поки цього не станеться, Сполучені Штати та їхні союзники пообіцяли повністю скасувати санкції проти Росії та нормалізувати відносини лише після того, як вона підпише мирну угоду, прийнятну для України. Ми також закликаємо ввести податки на продаж російських енергоресурсів для оплати реконструкції України».
«Українському уряду та українському народу буде важко прийняти досягнутий шляхом переговорів мир, який не повертає їм всю їхню територію або, принаймні на даний момент, не покладає на Росію відповідальність за бійню, яку вона заподіяла Україні. Їхні прихильники також будуть. Але, як сказав Дональд Трамп у мерії CNN у 2023 році, «я хочу, щоб усі припинили вмирати». Це і наше бачення. Це хороший перший крок».
У будь-якому випадку Росія не зацікавлена в заморожуванні конфлікту .
Повний документ тут . Стефан Коршак порівнює та протиставляє папір із реальністю.
Це також повністю відрізняється від того, що сказав Келлог два роки тому : «У підсумку, українці хочуть воювати. Все, що їм потрібно, це обладнання, і вони збираються боротися з цим до кінця. Я вважаю, що дуже важливо отримати обладнання для бою. Це буде боротьба до кінця. Україна не йде на переговори. Вони хочуть викинути російські війська з України. Мені байдуже, чи це Донбас. Мені байдуже, чи це Крим. Я думаю, що це боротьба до кінця.
Я думаю, що в українців вистачає бойового духу, щоб це зробити, якщо ми дамо їм комплект, тому що я думаю, що росіяни у них принаймні в глухому куті і, можливо, йдуть їм на п’яти. Якщо українці зможуть перемогти Росію в полі і вигнати її з Донбасу чи Криму, Путін падає. Це змінює Європу на майбутнє покоління. Я не думаю, що буде про що вести переговори. Зелінський не збирається цього робити, і Путін теж».
Російська логістика
Арміям потрібні «кулі, боби та газ» — читай: боєприпаси, їжа, вода, медичне приладдя та багато інших предметів на передовій, щоб дати змогу підрозділу вести бій. Росія покладається на залізниці для перевезення великих обсягів вантажів як для цивільної економіки, так і для армії. Вантажівки потрібні, щоб перевозити постачання від залізниці до лінії фронту, і чим далі російська армія знаходиться від залізниці, тим важче її постачати. Існує обмежена кількість транспортних засобів, а більші відстані означають, що вони можуть робити менше поїздок туди й назад, щоб з’єднати залізничні лінії з лініями фронту.
УАЗ-452 в тій чи іншій формі випускається з 1965 року. Через те, що він схожий на буханець хліба, їх називають «буханками» (а не батонами). Цей має екран для захисту дронів. Прибиті до автомобіля протектори шин запобігають подряпинам фарби.
Транспортні засоби зношуються та знищуються артилерією, особливо безпілотниками. Запчастини до військової техніки не передбачені. У 2023 році російське виробництво вантажівок як цивільного, так і військового призначення досягло 143 000 одиниць, але, оскільки економіка розвалюється, виробництво, за прогнозами, скоротиться приблизно до 120 000 у 2024 і 2025 роках. Цифри 2023 року щодо виробництва неброньованих транспортних засобів військових було лише 10600 .
Транспортні втрати Росії перевищують їх виробництво, і це помітно на лінії фронту. Коли російські війська в Криму не були забезпечені водою, важким і великогабаритним вантажем, вони використовували місцеві ґрунтові води, і в результаті спалах холери поширився на деякі міста. Українські атаки на російські склади та транспортні засоби спричинили дефіцит їжі, води та боєприпасів у Харкові минулого літа.
Як і Україна, російські війська звернулися до цивільних транспортних засобів, щоб заповнити порожнечу. 96% з них були особистою власністю або подаровані. Вантажівки ефективніші, оскільки одна вантажівка може перевезти стільки ж вантажу, скільки десять цивільних автомобілів.
Завідомо корумпована російська військова поліція отримала наказ конфіскувати будь-які незареєстровані транспортні засоби, які використовувалися військовими частинами. Перші накази надійшли від місцевих окружних начальників, стурбованих кількістю аварій , іноді через нетверезих водіїв. Для нардепів – це можливість отримати хабарі, або отримати бензин для власних автомобілів, або перепродати їх комусь іншому. Замість того, щоб транспортувати поранених і провізію, багато часу витрачається на те, щоб ховати машини від депутатів, тим більше, що штрафом є відправка водія та його командира на штурм .
Оформлення подарованого або особистого автомобіля у військовій частині займає 3-4 місяці. Оскільки їм бракує транспорту, вони не можуть так довго чекати. Крім того, деякі командири продають техніку, що належить підрозділам, і кладуть гроші в кишені. Деякі навіть не намагаються зняти встановлений пристрій глушіння РЕБ. Це після того, як багато російських солдатів платять за машину, технічне обслуговування та паливо своїми грошима.
Одним словом, дефіцит транспорту поблизу фронту реальний і це впливає. Дефіцит не зупиняє наступальні операції, але може сповільнити їх, що корисно.
Чим далі від лінії фронту, тим більшими стають центри постачання, оскільки це підвищує ефективність. Це також створює більш ефективний спосіб знищення великої кількості матеріально-технічного потенціалу. Під час розгортання HIMARS було вражено багато російських складів , що змусило Росію перемістити їх за межі 80-кілометрового діапазону зброї або розосередити їх на менші склади, щоб уникнути виявлення або мінімізувати шкоду, якщо її виявлять. HIMARS і РСЗВ все ще атакують матеріально-технічні об’єкти в міру можливості.
На наступальні операції витрачається більше запасів, ніж на оборонні операції. Стовпець червоного кольору ліворуч вказує на тип операції, за якою вказується кількість транспортних засобів матеріально-технічного забезпечення, необхідних для підтримки операції, і те, звідки вони повинні брати запаси: чим більше потрібно запасів, тим далі вони походять. Далі вказується, яка зброя має діапазон для атаки на різні матеріально-технічні компоненти.
Логістика починається на промислових майданчиках. Українські безпілотники вражали склади боєприпасів , нафтопереробні заводи та бази , заводи на відстані до 1100 км від України та авіабази, знищуючи як запаси , так і, іноді, літаки . Цілей більше, ніж безпілотників, але виробництво українських безпілотників зростає.
Хоча дрони ефективні проти будівель, нафтопереробних заводів і резервуарів, вони неефективні проти твердих цілей, таких як бункери. Їхній успіх проти складів боєприпасів був досягнутий не завдяки проникненню в бункери, а завдяки враженню боєприпасів, що зберігалися поза бункерами, або потягів, які прибули, щоб завантажити або розвантажити боєприпаси. Проте українські ракети можуть пробивати і пробивали бункери.
ATACMS і Storm Shadows тепер можна використовувати на території Росії, які є додатковими інструментами з додатковими можливостями. Наприклад, Storm Shadow може проникати в бункер таким чином, що не можуть дрони. Тим не менш, вартість набагато вища, а доступність набагато нижча для цих боєприпасів порівняно з безпілотниками. Ці цінні боєприпаси потрібно використовувати проти цілей, які безпілотник не може ефективно знищити, таких як системи ППО та захищені цілі.
Одним із прикладів цього було використання 10-12 «Штормових тіней» проти бункерного комплексу в Курську. Ціль вже була в зоні дії ракет HIMARS/MLRS, але ці ракети не змогли пробити бункери. Оскільки було витрачено так багато дорогоцінних Штормових тіней, ціль можна вважати цінною, а центр зв’язку з десятками командного персоналу, як повідомляється, було знищено.
Іншим прикладом є те, що ATACMS знищила російську систему протиповітряної оборони в Курську, полегшивши іншим ракетам і безпілотникам проникнення в російський повітряний простір.
Україна продовжить атакувати пункти доставки з тактичних безпілотників і вантажівок з артилерією. Вони продовжуватимуть атакувати точки виробництва, стратегічними безпілотниками знищувати фабрики та нафтопереробні заводи. А в середині вони використовуватимуть стратегічні безпілотники для м’яких цілей, таких як нафтосклади та ешелони з боєприпасами, що прибувають на склади. Ракети будуть використовуватися для атаки протиповітряної оборони, щоб відкрити шлях для стратегічного бомбардування, а також для важких цілей, таких як бункери великої вартості.
***
Повітряний бій
Точний перевірив оприлюднені відео перехоплення безпілотників-розвідників (в основному) безпілотниками FPV. З того, що він бачив, було перехоплено 870 російських безпілотників і 8 українських. 766 російських безпілотників було перехоплено вдень і 104 – вночі. Можливо, якась невелика кількість відео перехоплення не була опублікована або переглянута Точним. 20 із 870 безпілотників були фактично ударними, а не розвідувальними.
У багатьох українських перехопленнях один безпілотник відстежував російський розвідувальний безпілотник, а інший дрон таранив російський безпілотник, як правило, з вибухівкою. Другий безпілотник спостереження корисний для протидії російським безпілотникам-перехоплювачам, а також маневрам ухилення російського безпілотника-мішені.
Російські групи безпілотників вживали пасивних заходів із застосуванням камуфляжних схем і навіть використання української розпізнавальної символіки, але з жовтня їхні безпілотники почали використовувати маневри ухилення при наближенні українських FPV. Оскільки камери дронів спрямовані лише вперед, російські оператори можуть побачити FPV, що наближається, лише якщо він переміщається в поле його зору. У російських безпілотників є датчики, які виявляють радіохвилі під час наближення українських безпілотників. Деякі з російських безпілотників активують засоби перешкод ближнього радіусу дії, щоб порушити зв’язок українських безпілотників. Інші також використовують алгоритм для виконання автоматичних маневрів ухилення , коли датчики виявляють радіохвилі FPV.
Іноді російські групи безпілотників виявляють за допомогою радіохвиль або українських розвідувальних безпілотників і знищують ракетою HIMARS вартістю 180 тисяч доларів.
Місцезнаходження, вихідні відео та типи перехоплених дронів показано на цій інтерактивній карті .
***
Обладнання
Через місяць Німеччина надішле ще дві системи SAM IRIS-T .
Україні хронічно не вистачає мінометних снарядів різного калібру, хоча повідомлялося, що в 2024 році Україна виготовила 1 мільйон снарядів (і 2,5 мільйона снарядів усіх калібрів, включаючи міномети). Було оприлюднено відео, на якому видно несправні мінометні снаряди Укроборонпрому, які застрягають у трубах або пролітають лише кілька метрів перед тим, як приземлятися, не розриваючись. 90% партії бракованих 120-мм мінометів вийшло з ладу. Було відкликано 100 000 патронів. Журналіст сказав, що 100 000 мінометних снарядів – це приблизно півроку боєприпасів, що не відповідає мільйону снарядів, які виробляються на рік.
Система THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) призначена для перехоплення балістичних ракет на відстані до 200 км і на висоті до 150 км. Батарея складається з шести пускових установок, кожна з яких має вісім ракет вартістю 12,6 мільйона доларів. Оскільки балістичні ракети важкі та швидкі, вибухові боєголовки з осколками мали б невеликий вплив на них, тому ракета THAAD є кінетичною, або «вдари до вбивства», як показано тут . Його радар може відстежувати цілі на відстані до 3000 км. У США є лише 7 і ще один на замовлення. Україна хотіла батарею рік тому. Вони не отримали, але Ізраїль отримав. Після того, як Росія використала його в РСДРП, Україна знову просить . Є ознаки того, що Росія запустила другу ракету , але ракета відмовила незабаром після запуску. Несправні російські ракети не рідкість. Ще в 2017 році 9 із 27 випробувальних пусків Росії були невдалими. Випробувана МБР у вересні вибухнула в шахті .
Щоб укомплектувати батарею THAAD, потрібно майже 100 осіб . У США 10% кращих операторів Patriot навчаються на THAAD і отримують великі бонуси. На створення сайту потрібні години або дні, і це не залишається непоміченим.
Прем’єр-міністр Грузії призупинив процес подачі заявки країни на членство в ЄС до кінця 2028 року . Опозиція відмовляється визнавати легітимність парламенту через фальсифікації виборів і не зайняла свої місця. Президент Грузії каже, що конституційний переворот завершено, а нелегітимний уряд оголосив війну власному народу. Перед парламентом знову збираються натовпи , і сутички здавалися неминучими . На вулицях встановили барикади та вибили вікна в офісах правлячої партії .
Безпілотники були помічені над військовими базами в США протягом кількох місяців, а нещодавно над базами США у Великобританії.
Якір китайського корабля Yi Peng 3 підозрюється в перерізанні двох підводних кабелів і має ознаки затягування. Навряд чи капітан не помітив би, що його якір спустили і волочили. Рух корабля і час перерізання кабелів відповідають. Невдовзі після того, як другий кабель було перерізано, корабель маневрував, наче піднімав якір. Судно стоїть на якорі в протоці Каттегат, де воно проходить перевірку, а його екіпаж перевіряють.
В останні дні правління адміністрації Байдена Блінкен каже, що США продовжуватимуть підтримувати Україну до 2025 року . Багато нових співробітників адміністрації Трампа кажуть, що США витрачають занадто багато грошей на Україну. Згідно з опитуванням Pew Research Center Poll , 27% американців вважають, що США занадто багато дають Україні, а 29% не впевнені.
Північна Корея розширює свій завод , який виробляє ракети KN-23, які вона відправляє до Росії.
У гонитві за особистою владою прем’єр-міністр Словаччини віддає перевагу товариству Путіна і відвідає 9 травня в Москві церемонію пам’яті Другої світової війни , яка поклала початок 40-річному домінуванню його країни на чолі з нацією, яка його прийматиме.
На саміті ОДКБ у Казахстані Путін сказав своєму союзнику по обороні, що Казахстан є практично російськомовною країною , і всі його сусіди визнають це як пасивну загрозу. Президент Казахстану заговорив казахською, змусивши всіх російських присутніх пориватися за навушниками. Після розмов про це з 1990-х років Казахстан розробив план переходу з кирилиці на латиницю в 2017 році, починаючи з 2025 року. Вони склали ще один план у 2021 році, але його ще не ухвалили. Офіційно кажуть, що кирилиця спотворює казахську фонетичну структуру та традицію. Для носіїв казахської мови перехід на латинський алфавіт означає відновлення національної та культурної ідентичності та відрив від колоніального минулого. Крім попереджень з Росії, 15% жителів Казахстану є етнічними росіянами. 71% – етнічні казахи.
ВМС України передали голландський тральщик . Невідомо, як вони дістануться до Чорного моря, оскільки Туреччина заблокувала два британські міношукачі , надані Україні ще в січні. Ці оборонні військові кораблі усунуть російські міни, які загрожують морським шляхам, але Туреччина вирішує, чи зможе військовий корабель пройти через її протоку Босфор відповідно до Конвенції Монтре. Підписана в 1936 році Конвенція Монтре гарантує мирний прохід цивільних суден. У війні без участі Туреччини військові кораблі не можуть проходити через протоки, окрім випадків, коли повертаються на свою базу. Він не забороняє російським вантажним кораблям перевозити через протоки військову техніку. Водночас Туреччина, Румунія та Болгарія підписали угоду про очищення Чорного моря від плавучих мін. У той же час Туреччина побудувала два корвети для України в Стамбулі, обидва з яких проходять ходові випробування. Чи блокуватимуть вони передачу Україні побудованих ними кораблів – незрозуміло.
Пару тижнів тому США ввели санкції проти Газпромбанку та десятків інших банків. Усі, хто користується цими банками, також підпадають під санкції. Ці банки раніше не потрапили під санкції, щоб дозволити європейським країнам оплачувати російський газ. Санкції проти них зараз ускладнять Росії ухилитися від санкцій. Туреччина імпортує 40% природного газу з Росії та веде переговори зі США про створення винятку, щоб вони могли продовжувати використовувати Газпромбанк для оплати природного газу.
Після того, як Росія припинила постачання газу до Австрії, його низькі ціни дозволили швидко продати його іншим країнам . Його добовий обсяг перевезення 42,4 млн кубометрів на добу залишається стабільним. Значні обсяги продаються до Словаччини, Угорщини та Чехії. Менші обсяги продаються до Італії та Сербії. На Австрію припадало 17 з цих 42 мільйонів кубометрів на добу. Подача газу українськими трубопроводами припиниться в кінці року, коли закінчиться термін дії контракту. Словаччина та Угорщина, як і раніше, отримуватимуть газ через турецькі трубопроводи.
Прибуток Росії від усього експорту викопного палива впав з 2022 року. Найбільше скоротилися доходи від газу з трубопроводів і суден (СПГ).
Китай, Індія, Туреччина та ЄС є найбільшими джерелами доходу Росії від викопного палива. Більшість закупівель ЄС – це газ із морських перевезень (СПГ) і трубопроводів.
Станом на 2023 рік залежність ЄС від природного газу трохи зменшилася, але джерела газу, який він купує, змінилися. Російський газ скоротився зі 150 млрд кубометрів (млрд кубометрів) до 43 млрд кубометрів. Закупівлі Норвегії зросли з 79,5 до 87,9 млрд кубометрів. Різні інші джерела зросли з 41,6 до 62 млрд куб. А імпорт СПГ США зріс з 18,9 до 56,2 млрд кубометрів.
Саудівська Аравія оголошувала та відкладала плани щодо збільшення виробництва з червня. Ці плани призупинені на невизначений термін, оскільки ціни на нафту залишаються низькими в міру деескалації ізраїльсько-іранського конфлікту. Якщо ціни все-таки зростуть у майбутньому, Саудівська Аравія може збільшити виробництво, що підірве прибутки від російського експорту.
Коментарі
Loading…