in

ЄСПЛ нарешті визнав відповідальність російської влади за отруєння Олександра Литвиненка

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) нарешті визнав відповідальність російської влади за отруєння в Великобританії колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка. Його вдові ЄСПЛ присудив компенсацію в 100 тисяч євро.

Як говориться в  рішенні  суду, Росія відповідальна за отруєння Литвиненка радіоактивним полонієм на території Великобританії в 2006 році.

Суд постановив, що Росія не провела ефективного розслідування справи і не забезпечила залучення до відповідальності Андрія Лугового і Дмитра Ковтуна, яких британські слідчі назвали виконавцями вбивства.

ЄСПЛ наказав Росії виплатити його дружині Марії Картер (раніше Марина Литвиненко) 100 тисяч євро в якості компенсації моральної шкоди, і ще 22500 євро як компенсацію судових витрат.

Також суд врахував відмову Москви передати документи про російському внутрішньому розслідуванні смерті Литвиненка і нездатність Росії пред’явити докази того, що вона не причетна до отруєння.

смерть Литвиненка

Олександр Литвиненко помер в лікарні Університетського коледжу Лондона 23 листопада 2006 року в віці 43 років. Його смерть спричинила за собою охолодження відносин між Москвою і Лондоном.

Литвиненко пропрацював майже 10 років в радянському КДБ, а потім в російській ФСБ, де дослужився до чину підполковника. Однак він став критиком російської влади і у 2000 році втік до Великобританії, побоюючись за свою безпеку. Незадовго до смерті він отримав британське громадянство.

Він був отруєний радіоактивною речовиною полоній-210, коли прийняв його дозу з чаєм в барі лондонського готелю “Міленіум” 1 листопада 2006 року. Як заявив очолював громадську дізнання сер Роберт Оуен, “він зробив це не випадково і не з метою вчинити самогубство. Він був навмисно отруєний”.

Дізнання прийшло до висновку, що безпосередніми виконавцями вбивства Литвиненка були колишній співробітник російських спецслужб Андрій Луговий і бізнесмен Дмитро Ковтун. “Вони, ймовірно, діяли під керівництвом ФСБ і з схвалення глави цієї організації Миколи Патрушева і президента Росії Путіна”, – йдеться в матеріалах дізнання. Російська влада, а також Луговий і Ковтун завжди заперечували свою причетність до смерті Литвиненка.

У минулому році вдова Литвиненка Марина подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії, вимагаючи виплатити компенсацію 3,5 млн євро за його вбивство.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

З 2023 року власникам та орендарям земельних ділянок, які знаходяться за межами населених пунктів, почнуть розраховувати “мінімальне податкове зобов’язання” (МПЗ).

Профілактика простудних захворювань