in , ,

Зміни повноважень ДПС…

Постановою від 18 жовтня 2024 р. № 1185 КМУ вніс зміни до Положення про Державну податкову службу України.

Так, ДПС отримувати від Національного банку України інформацію щодо дотримання встановлених НБУ граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, а на підставі рішення суду — інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках, договори боржника про зберігання цінностей або надання йому в оренду індивідуального банківського сейфа.

Право отримувати таку інформацію закріплено в пункті 20.1.5 ПКУ.

Крім того в Законі «Про валюту і валютні операції» (стаття 11) визначено органами валютного нагляду Національний банк України та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (ДПС).

Під час проведення перевірок з питань дотримання вимог валютного законодавства органи валютного нагляду мають право вимагати від агентів валютного нагляду (банків, фінансових небанківських установ і поштових відділень) та інших осіб, які є об’єктом таких перевірок, надання доступу до систем автоматизації валютних операцій, підтвердних документів та іншої інформації про валютні операції, а також пояснень щодо проведених валютних операцій.

Важливо, що інформація, яка збирається:

про банки та (або) клієнтів банків становить банківську таємницю;

про небанківські фінансові установи та операторів поштового зв’язку — є інформацією з обмеженим доступом.

Також встановлено, що органи валютного нагляду обмінюються інформацією щодо виявлених порушень валютного законодавства, але їх посадові особи зобов’язані запобігати розголошенню комерційної таємниці та іншої інформації, доступ до якої є обмеженим та яка стала їм відомою під час здійснення ними своїх повноважень.

За розголошення такої інформації органи валютного нагляду та агенти валютного нагляду, їх посадові особи несуть відповідальність, передбачену законодавством України.

Згідно зі статтею 232 Кримінального кодексу умисне розголошення комерційної, банківської таємниці або професійної таємниці на ринках капіталу та організованих товарних ринках карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 – 51 000 грн) або пробаційним наглядом на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, постановою № 1185 внесено інші зміни до Положення про Державну податкову службу України:

за ДПС закріплено повноваження здійснювати комплаєнс (на виконання Закону 3813 про «клуб білого бізнесу»).

Ті, хто потрапить до цього переліку, отримають свого персонального комплаєнс-менеджера, тобто закріпленого за платником податкового інспектора.

виключено повноваження ДПС виступати засновником засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції ДПС.

“Відомчий журнал «Вісник податкової служби України» у податкової був з 1995 по 2022 роки, але ДПС була засновником не його безпосередньо, а ДП, що його видавало, тому ця зміна — не зрозуміло для чого.”, – коментує цю норму народний депутат Ніна Южаніна.

За матеріалами Ніна Южаніна, народний депутат

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Спадщина. Право на обов’язкову частину.

Релігійні переконання та військовий обов’язок: Суд розглядає справу за конституційною скаргою Зелінського Д.Б.