Доброго вечора, ми з України!
Людина, яка сьогодні не користується Інтернетом, не спроможна адекватно оцінювати реальність а тим більше ухвалювати державні рішення.
Але Нажаль такий викопуваний екземпляр в світі є. Він реально існує і не дає спокійно жити світу.
Російський президент Володимир Путін лякає, що у відповідь на “загрози” від країн Заходу російська армія готова нанести “блискавичні удари”.
Йому напевно ніхто не доповів що вчора 40 країн, які контролюють 60% світового ВВП , домовились «зрушити небо і землю» тільки для того, щоб довести Росію до стану, коли вона нікому не зможе нічим загрожувати.
Путін досі запевняє, що всі завдання війни проти України, яку він називає “спеціальною військовою операцією”, будуть виконані. Хоча ці «завдання» вже не один раз змінювались.
Я весь час думаю, як, в який спосіб Путін зможе «вийти» з нашої війни. І чим далі, тим більше в мене переконання, що жодного способу для нього особисто не існує. Жодного, в якому він залишається живим.
1. Після вчорашнього засідання консультативної групи по Україні в Рамштайні стало зрозуміло, що зброї буде достатньо і в тій номенклатурі, яка нам потрібна.
От і сьогодні міністерка закордонних справ ВБ Ліз Трас закликала Британію та інші західні країни надати Україні бойові літаки.
Вчора наш Міністр Кулеба, сказав, що Україна переходить на натівськи зразки зброї, тому і літаки напевно можуть бути теж більш сучасні.
Для цього Міністерство оборони США створило центр управління для координації постачання та оптимізації доставки військової допомоги Україні у німецькому Штутгарті, в зоні відповідальності Європейського командування США.
А ще сьогодні о 21.00 по Києву Палата представників Кнгресу США розпочне розгляд проекту закону «про ленд-ліз на захист демократії в Україні.
Впевнений, що його приймуть і Байден його негайно підпише.
2. Європейська комісія запропонувала призупинити на рік імпортні мита на весь український експорт до країн Європейського Союзу.
Відповідна заява розміщена на сайті ЄК, пише “Європейська правда”.
“Ця пропозиція, яка є безпрецедентним жестом підтримки країни у стані війни, також передбачає призупинення на один рік усіх антидемпінгових та захисних заходів ЄС щодо експорту української сталі”, – йдеться у заяві.
Зазначається, що цей крок покликаний допомогти збільшити експорт України до ЄС і полегшити скрутне становище українських виробників та експортерів в умовах військового вторгнення Росії.
Щоб наші «гетьманцеви» не заважали б нашій економіці розвиватися.
3. Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала вважає дії РФ по припинення газу в ЄС порушенням договорів та аргументом на користь енергетичного ембарго.
Як повідомляє “Європейська правда”, про це Фіала пише на своїй сторінці у twitter.
“Російська Федерація вирішила припинити поставки газу до Польщі. Таким чином Росія загострює ситуацію і порушує діючі договори. Це ще один доказ того, що ми повинні поступово позбутися залежності від російського викопного палива”,- зазначає він.
Постріл в ногу – так це називається.
4. На 31 рік незалежності парламент хоче повернутися до питання люстрації за політичними мотивами.
У Раді зареєстрували законопроєкт №7318. Він може зачепити велику частину українського топполітикуму, а з деякими конкурентами влади чи незручними чиновниками дозволить взагалі розпрощатися.
Парламент може заборонити колишнім регіоналам, комуністам та вихідцям із низки антиукраїнських партій балотуватися у президенти, нардепи, мери, а також на посаду сільського і селищного голови та навіть у депутати місцевої ради.
5. Ті хто боїться очної зустрічі Зеленського і Путіна можуть поки що спокійно видихнути.
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що станом на 27 квітня час та контекст можливої зустрічі президентів України та Росії не визначені.
Із того, що вчора Путін заявив генсеку ООН, що Україна не погоджується на визнання Криму російським і незалежність ордло, мені здається що «контекст» залишиться не погодженим.
6.. Харківський міський голова Ігор Терехов пообіцяв, що на першій сесії міської ради після української перемоги у війні запропонує перейменувати всі назви в Харкові, які пов’язані з Росією.
Геть від Москви.
Наші партнери говорять про таке:
Україна зберігає контроль над більшою частиною свого повітряного простору, у той час як Росії не вдалося ефективно знищити українські ВПС чи придушити українську систему ППО.
Про це йдеться у опублікованому у середу розвідувальному огляді Міноборони Британії.
Американська розвідка ділиться оперативними даними з українським військовим командуванням щодо того, куди націлені ракетні удари росіян, щоб українці могли швидко перемістити системи ППО.
Чинні й колишні чиновники американської адміністрації кажуть, що США безперервно передають українському військово-політичному керівництву інформацію щодо місця й часу російських повітряних атак.
Через це українське керівництво вчасно переміщує свої системи ППО та авіацію, тож російські ракети нібито влучають у пусті поля.
А Генеральний штаб повідомляє наступне.
Противник продовжує наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утримання сухопутного коридору між зазначеними територіями та окупованим Кримом.
7. На Слобожанщині ворог здійснював систематичні обстріли із артилерії, зокрема і реактивних систем залпового вогню, по містах Харків і Дергачі та населеному пункту Прудянка.
На напрямку Ізюм – Барвінкове окупанти здійснили спробу наступу в районі Нової Дмитрівки. Успіху не мають, зазнали втрат та відійшли.
Противник оволодів північно-східною околицею населеного пункту Велика Комишуваха, а також взяв під контроль населений пункт Заводи.
З метою нарощування угруповання військ окупанти перекинули з території Бєлгородської області до міста Ізюм дві батальйонних тактичних групи зі складу 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ. Крім того, у районах населених пунктів Бєлгородської області противник розгорнув два ракетних дивізіони ОТРК “Іскандер-М”.
На тимчасово захопленій території Харківщини, в районі селища Левківка Ізюмського району, противник організував пункт збору пошкодженої техніки, де здійснюється ремонт та відновлення військової техніки. Російські загарбники продовжують проводити так звані “фільтраційні заходи” в окремих населених пунктах, тимчасово непідконтрольних українській владі.
8. На Донецькому і Таврійському напрямках ворог продовжує обстріли позицій наших військ вздовж лінії зіткнення із мінометів та ствольної артилерії.
Противник здійснив невдалу спробу прориву оборони наших військ в районі Курахового.
Основні зусилля противника зосереджені на веденні наступальних дій на Сєверодонецькому, Попаснянському і Курахівському напрямках з метою взяття під повний контроль Попасної, Рубіжного та розвитку наступу на Лиман, Сєверодонецьк і Слов’янськ.
На Лиманському напрямку противник встановив контроль над населеним пунктом Зарічне, здійснював штурмові дії у районі населеного пункту Ямпіль.
На Сєверодонецькому напрямку загарбники встановили контроль над населеним пунктом Новотошківське, ведуть наступ у напрямку населених пунктів Нижнє та Оріхове.
Увечері 26 квітня та вранці 27 квітня російські окупанти обстріляли Авдіївку фосфорними снарядами, також вранці завдали по місту авіаудару – щонайменше одна людина отримала поранення.
9. На Південнобузькому напрямку підрозділи окупаційних військ, під прикриттям вогню артилерії, продовжують удосконалення інженерного обладнання позицій, поповнюють запаси матеріально-технічних засобів, боєприпасів та пального, проводять повітряну розвідку. Російські окупанти намагалися покращити тактичне положення своїх військ в напрямку Запоріжжя. Успіху не мають, із втратами відійшли.
Збройні сили України завдали ударів по позиціях ворога на острові Зміїний, влучили в пункт управління і знищили зенітно-ракетний комплекс “Стріла-10”.
На тимчасово захопленій території Запорізької області окупанти оглядають будинки місцевих жителів з метою виявлення місць проживання представників силових структур України. Здійснюють перепис місцевого населення, пересування по тимчасово захопленій території без документів, що засвідчують особу, заборонене.
На тимчасово захопленій території Херсонської області окупантами проводиться підготовка до проведення так званого “референдуму”, друкуються бюлетені, уточнюються особисті дані місцевих громадян України. При цьому, російські загарбники продовжують перешкоджати виїзду за межі захопленої території мирним жителям.
10. В придністровському регіоні Республіки Молдова, у зв’язку з численними провокаціями з боку росії, запроваджено “червоний” рівень терористичної небезпеки. Особовий склад силових структур переведено на “казармений стан”, посилено контроль на блокпостах, скасовано підготовку до проведення святкового параду 9 травня.
11. Українськими воїнами за попередню добу було уражено сім повітряних цілей: літак Су-25, вертоліт Ка-52, три БПЛА оперативно-тактичного рівня та дві крилаті ракети.
Тільки на території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито дев’ять атак ворога, знищено дев’ять танків, одинадцять артилерійських систем, чотири одиниці спеціальної та сімнадцять одиниць броньованої техніки, три одиниці спеціальної інженерної та шістнадцять одиниць автомобільної техніки, чотири паливозаправники та одну зенітну установку.
Ворог деморалізований. У особового складу, який звозять для поповнення втрат з окупованих територій Донецької та Луганської областей, вилучають особисті документи, що не дозволить ідентифікувати цих осіб у разі загибелі. Почастішали випадки пошуку військовослужбовцями противника нових способів уникнення участі в бойових діях. Особовий склад вдається до дезертирства, здачі в полон та самокаліцтва.
Бережіть себе і все буде Україна!
Коментарі
Loading…