in ,

27 лютого. Про українську війну від Тому Купера…

Переглянути в браузері

Доброго ранку всім!

(Необраний, радше «обраний олігархією») президент Комісії ЄС, а потім (обрані… хоча невідомо ким) прем’єр-міністри Бельгії, Болгарії, Канади та Італії відвідали Київ, останній декілька днів. Спасибі комусь, потім до них приєднався і екс-прем’єр-міністр Великобританії…

Цей свербіж у моєму маленькому пальці ноги підказує мені, що найімовірнішою причиною є те, що їм усім потрібні PR-пункти вдома і, отже, кілька «сексуальних фотографій із тим симпатичним хлопцем у оливково-зеленому светрі з України, які подобаються всім тут, у саду Європи».

….а потім тому, що вони впевнені, що тільки вони можуть базікати Зеленського до смерті.

Супернекомпетентний в Єлисейському дворі – персонаж, який лише кілька років тому оголосив про надлишок НАТО – навіть не намагався дістатися до Києва: у типовій манері банкіра із сектору закупівель він просто базікає гучні оголошення з здалеку. Його найновіша геніальна ідея — це те, про що Україна ніколи не просила: «розміщення західних військ в Україні».

….напевно, тому що, знаєте, війська НАТО без бойового досвіду впоралися б набагато краще, ніж українці з 10-річним бойовим досвідом…

З іншого боку, можливо, нам усім просто пощастило, і він, Джонсон, Фіцо та кілька польських генералів, відкликаних у відставку, вирішили зробити всім велику послугу й особисто очолити ці іноземні війська ? Можливо, вони теж горять навчати українців розмінувати російські поля та виживати під майже постійними авіаударами МПК/УМПК/КАБ…?

А тепер серйозно: справжня трагедія в цій історії полягає в тому, що, швидше за все, всі вони надто некомпетентні, щоб зрозуміти кілька простих речей, і тому потребують допомоги.

Наприклад: що їм потрібна порада, як виглядають артилерійські снаряди?

Якщо останнє, дозвольте мені запропонувати трохи допомоги. Для тих із західних політиків, які все ще не зрозуміли, це те, що потрібно Україні:

….і це те, що Україні НЕ ПОТРІБНО:

***

….тим часом, у реальному світі…

У повітрі росіяни тиснуть на Україну нічними атаками до десятка «Шахедів» і дуже малою кількістю крилатих ракет. «Найбільша новина» в цьому відношенні полягає в тому, що в ніч з 25 на 26 лютого більшість шахедів зайшли через повітряний простір Молдови. Повітряно-космічні сили (ВКС) Росії минулого тижня зазнали низки неприємних втрат. однак,

а) тому що українські підрозділи, оснащені PAC-2, «Роумінг 138-а» (бригада протиповітряної оборони) не можуть бути всюди одночасно (читайте: Україна — величезна країна, поле бою величезне, і таких підрозділів надто мало ),

б) тому що західні експерти вважають, що росіяни «не можуть виконувати операції SEAD» (читай: вони серйозно переконані, що росіяни не можуть виконувати операції «придушення протиповітряної оборони противника» і ніколи не проводять їх), тоді як ГРУ та ВКС керують «Операція SEAD» вже протягом кількох днів (і стверджуючи, що, між іншим, «дві системи Patriot плюс дві пускові установки NASAMS і система S-300/SA-10 кожна» знищені),

в) і тому, що у світлі російських ударів БПЛА, реактивних систем залпового вогню БМ-30 та інших засобів на відстані до 50-80 км за лінією фронту СБУ заарештувала групу українських інформаторів,

…ВКС весь час продовжує наносити удари плануючими бомбами МПК/УМПК/КАБ. Вдень і вночі. Іншими словами: навіть якби українці справді збили стільки своїх Су-34 і Су-35, як вони стверджують (і більшість із них тим часом підтверджено; див. ілюстрацію нижче), цього все одно було недостатньо.

***

На місці, і, як описано раніше, після того, як ЗСУ зіткнулися з критичною нестачею артилерійських боєприпасів (і це навряд чи зміниться раніше квітня – принаймні), протягом останніх 6-7 тижнів росіяни переконцентрували свої зусилля від здійснення тиску на стільки (6-7) точок уздовж лінії фронту до трьох ділянок: Бахмут, Авдіївка-Шахтарськ і Роботине. Дивіться: замінили потрощені одиниці новими, а потім знову атакували.

….і це настільки, що тим часом можна прочитати їхні усвідомлення, що «зараз час» (наступати, бо в українців закінчилися артилерійські боєприпаси), навіть у російських соцмережах. Один висновок неминучий: не можна заперечувати, що навіть росіяни, які з радістю йдуть за Пудингом і добровільно хочуть бути вбитими тисячами в Україні, розумніші за політиків, які керують великими державами «Сполучених Штатів Абсурдистану»…

***

Бахмут… станом на початок 26 лютого російські штурми Богданівки та Іванівського перетворилися на масове кровопролиття, коли поля на схід від обох сіл швидко заповнювалися обгорілими залишками бронетехніки та сотнями трупів ВДВ . Звичайно, війська та 11- ї бригади ВДВ закріпилися на східній околиці Іванівського, але далі на захід звідти просуватися не можуть.

Причина в тому, що між Богданівкою, через Іванівське, аж до Кліщівки на півдні ЗСУ розташувала частини 56- ї мото, 42  мех, 93  мех, 5  штурмової та 92  повітряно-десантної (колишня 92  мех.) , плюс 241- а тд бригада, три підрозділи БПЛА, 17 -та танкова та одна артилерійська бригада. Це те, з чим ВДВ не може подолати самостійно… тому ВКС продовжує посилено бомбити Часів Яр і в тилу.

Шахтарськ… 25 лютого 47-й мех (ЗСУ) втратив свій перший M1A1 Abrams. Його знищили бійці 15-ї ОМСБр РФ з’єднанням БПЛ і РПГ приблизно за 2 кілометри на схід від Степового під час однієї з локальних контратак.

Південніше, з 24 по 26 лютого, у зв’язку з наступом росіян з району Красногорівки (під контролем 15- ї та 21  ОМСБр) та Авдіївки (див. список підрозділів нижче), ЗСУ відвела свої війська. з кількох точок, «обмін часом». Наприклад, два батальйони 3- го десантно-штурмового складу, які брали участь в евакуації Авдіївки – і які фактично мали повністю вийти з цього напрямку – на час передислокувалися на нову лінію оборони, побудовану вздовж лінії, що сполучає села Бердичі. (на захід від Степового), Семенівка, Уманське, Яснобродівка (5-10 км на захід від сучасної лінії фронту). Подібним чином 53- й мех, який утримував лінію, коли 3  марширував на захід, відступив до Тоненке, щоб уникнути оточення: а саме, російські «банзай-атаки» в напрямку цього села – і це одночасно зі сходу. і Південь, загрожували відрізати українські позиції в Ласточкиному та Сіверному. Тому 24-25 лютого ВСРФ (30- а , 35  , 55  та 74 – а ОМСБр) захопили останні два села, а потім – вранці 26 лютого – і Тоненьке. Від Тоненьке, Ласточкиного та коксохімічного заводу в Авдіївці росіяни почали штурм Орловки зі сходу та півдня.

Роботине… як повідомлялося вже пізно ввечері 24 лютого, до ранку 26 лютого було підтверджено, що росіяни відступили з південного Роботине. Їх було закинуто такою кількістю українських БПВ, що вони не змогли втримати жодної позиції: ЗСУ (33-й та 65  мех) зайняли всі вихідні позиції. Російська спроба підсилити закінчилася модою, яку можна побачити тут і на відео, яке додається нижче. Російські контакти підтверджують, що угруповання сил ЗСУ, яке утримує лінію фронту на південний схід від Роботиного (підрозділи  танкової , 14  штурмової, 82  повітряно-десантної, 118-ї мех , Кара-Даг та ін.) не тільки утримали свої позиції, але але навіть відновили місцевість, втрачену минулого тижня.

 

 

 

 ЛЮБЛЮ
 КОМЕНТАР
 ПЕРЕУКЛАДІТЬ

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як перерахуватимуться пенсії…

В Україні діятиме інформаційна система щодо поводження з військовополоненими