in , ,

Зареєстровано законопроект, який вносить зміни до Податкового Кодексу України та низку інших законів. Законодавча ініціатива викликала резонанс через низку норм, що скасовують послаблення, які були прийняті для підтримки економіки в період воєнного стану.

У Верховній Раді України зареєстровано новий законопроект, який вносить чергові зміни до Податкового Кодексу України та низку інших законів – законопроект №7311. Законодавча ініціатива вже викликала великий резонанс у суспільстві через низку спірних норм, що скасовують ті послаблення для бізнесу, які були прийняті для підтримки вітчизняної економіки в період воєнного стану.

Змінити у Податковому кодексі України пропонується, зокрема:

скасовуються встановлені пільги з акцизу та ПДВ на пальне.
Тобто норму, що встановлювала ставку акцизного податку у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів, ПДВ за ставкою у розмірі 7% на період воєнного стану пропонується виключити.

Відшкодування ПДВ за деклараціями за січень та уточнюючими розрахунками до них здійснюватиметься облігаціями внутрішньої державної позики шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики строком на обіг п’ять років.
Повертається обов’язок нарахування та сплати ПДВ на імпорт платників єдиного податку 3 групи зі ставкою 2%. Так, пропонується виключити із норми звільнення від обов’язку нарахування та сплати ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України для платників єдиного податку 3-ї групи, які обрали ставку 2%.
Тут слід зазначити, що норма, яка встановлювала звільнення від оподаткування ПДВ, не застосовується до операцій з постачання на митній території України товарів, що мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаною державою-агресором в Україні відповідно до законодавства, також пропонується виключити.

У разі, якщо термін повернення суми отриманої фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, перевищує 12 календарних місяців з дня її отримання, платник єдиного податку 3-ї групи, який обрав ставку 2%, включає до складу доходу суму, яка не повернена протягом 12 календарних місяців. фінансову допомогу. При цьому в період повернення такий платник єдиного податку має право зменшити дохід на суму поверненої допомоги.

Ставка військового збору встановлюється у вигляді 3% (нині 1,5%).
Умови звільнення від відповідальності, передбаченої Податковим кодексом, встановлені у Перехідних положеннях:

  • звільнення від відповідальності для всіх стосується лише строків реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального чи спирту етилового. Обов’язкове виконання таких обов’язків – протягом шести місяців після припинення чи скасування воєнного стану в Україні;
  • звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату податків і зборів та порушення термінів подання звітності поширюватиметься лише щодо платників податків, що перебувають на тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації територіях або територіях, на яких ведуться бойові дії.
    Будуть дозволені додаткові камеральні перевірки платників податків, що є поза тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації територіях чи територіях, у яких ведуться бойові дії: камеральні перевірки податкових декларацій (розрахунків), своєчасності подання податкових декларацій (розрахунків), своєчасно.
    Встановлено винятки, на які не поширюється перебіг строків, встановлених Податковим кодексом:

дотримання термінів подання звітності, сплати податків і зборів платниками податків, що знаходяться за межами тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації територій або територій, на яких ведуться бойові дії;
терміни проведення камеральних перевірок;
терміни складання актів;
терміни подання та розгляду заперечень;
терміни прийняття, відправлення та оскарження податкового повідомлення-рішення за результатами камеральних перевірок;
терміни проведення фактичних перевірок, складання актів, подання та розгляду заперечень, додаткових документів та пояснень, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення, адміністративного арешту майна за результатами фактичних перевірок.
Також скасовуються пільги щодо звільнення від ПДВ та акцизного податку угод із ввезення фізичними особами.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Малий бізнес поступово відновлюється!

Війна 2022. День 63й. Літопис від Віктора Чумака