in , , , ,

Економіка росії продовжує скорочення випуску продукції на тлі війни з Україною

Економіка прискорює скорочення в умовах наростання невизначеності.
Стиск економіки Росії прискорюється. За оцінкою Мінекономіки, у червні ВВП скоротився на 4,9% у річному вираженні після зниження на 4,3% у травні та 2,8% у квітні 2022 року — і за підсумками першого півріччя економіка стиснулася на 0,5%. Випуск продукції та послуг з базових видів економічної діяльності у червні знизився на 4,5% (після 3,2% у травні та 2,4% у квітні 2022 року), додатковий негативний внесок у економічну динаміку зробив фінансовий сектор. Має стабільність випуску продукції лише видобуток і сільське господарство, а військова операція РФ в Україні невідомої тривалості — основний чинник падіння економіки  для компаній.

Обробна промисловість продовжує компенсувати зростання у видобутку та АПК зниженням власного випуску продукції.

«У червні економічна активність підтримувалася покращенням показників добувної промисловості та збереженням позитивної динаміки у сільському господарстві»,— констатують у Мінекономіки. На цьому фоні прискорилося падіння обсягів оптової торгівлі та вантажообігу транспорту (за рахунок трубопровідного — через скорочення експорту газу — та залізничних перевезень), а зростання у будівництві зупинилося. «Це природна реакція, тому що об’єкти з високим ступенем готовності дешевше добудувати, ніж заморожувати, – коментують динаміку будівництва аналітики телеграм-каналу MMI. нерухомість), багато девелоперів ставлять на паузу. У найближчі квартали спад у галузі, мабуть, почне швидко посилюватись». Через ремонт та техобслуговування турбін Siemens ситуація у трубопровідному транспорті  у найближчій перспективі навряд чи зміниться, а погіршення обсягів перевезення вантажів і залізницею може свідчити про складнощі переналаштування логістики на Схід.

У Мінекономіки визнають, що «ситуація в галузях нерівномірна»: у деяких, орієнтованих на внутрішній попит (фармацевтика, виробництво будівельних матеріалів), випуск вищий за рівні 2021 року, але прискорився спад в експортно орієнтованих галузях (деревообробка, хімічна галузь, металургійне виробництво), а також галузях із значною часткою проміжного імпорту (автомобілебудування, легка промисловість, виробництво меблів). За оцінкою експертів (вона, нагадаємо, не включає військову та суміжну з військовою промисловістю), випуск за червень з урахуванням сезонності знизився на 0,6% після зниження на 1,3% у травні і 3,6% у квітні (див. графік). «За загальним уповільненням зниження випуску продукції в червні ховаються різноспрямовані галузеві тенденції: різке відновне зростання видобутку нафти (і частково нафтопродуктів та вугілля) на тлі стабільної харчової промисловості та подальшого зниження випуску переважної більшості непродовольчих товарів» , – укладають у центрі.

У липні ж, нагадаємо, більшість кон’юнктурних опитувань компаній (крім опитувань ЦП) фіксують зниження ділової активності в промисловості та її намір повернутися до підвищення цін (див. “Ъ” від 28 липня). «Продовження “спеціальної військової операції” та заявлена ​​необхідність досягнення її цілей без обмеження за часом зберегли перше місце чинника “незрозумілість поточної ситуації та її перспектив” у рейтингу обмежень другий квартал поспіль. Негативний вплив цього фактору збільшився з 61 до 65%. Затяжний характер самої військової операції та розкручування взаємних санкцій створюють реальну можливість подальшого зростання згадок про зазначений чинник», — фіксують липневі опитування Інституту Гайдара. Друге і третє місця як обмеження посіли фактори попиту — внутрішнього та експортного.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Чи повинен роботодавець виплачувати середній заробіток працівнику, який  уклав контракт на проходження  військової служби у 2021 році за час служби та чи має він право на щорічну відпуску за час проходження служби?

Як комунальники наживаються на мешканцях