in ,

Чи повинен роботодавець виплачувати середній заробіток працівнику, який  уклав контракт на проходження  військової служби у 2021 році за час служби та чи має він право на щорічну відпуску за час проходження служби?

Чи повинен роботодавець виплачувати середній заробіток працівнику, який  уклав контракт на проходження  військової служби у 2021 році за час служби та чи має він право на щорічну відпуску за час проходження служби?

З 19 липня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352,яким внесено зміни до частини третьої статті 119 Кодексу про працю України, в якій  слова “зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток” замінено словами “зберігаються місце роботи і посада”.

От же, починаючи з дати набуття чинності Закону України 2352 (з 19.07.2022) роботодавець зберігає за працівником, який проходить службу, місце роботи і посаду. Середній заробіток має бути виплачений такому працівнику по 18.07.2022 включно, у найближчий строк, установлений для виплати заробітної плати (стаття 115 Кодексу законів про працю України

Також, даним законом пункт 2 частини першої статті 9 Закону України “Про відпустки” викладено в такій редакції: час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (у тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу), крім випадків, коли за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігалися місце роботи і посада на підприємстві на час призову”.

Таким чином, право на щорічну відпуску за час проходження служби працівник  має право частково – з дня початку служби за контрактом і до дня набуття чинності тобто по 18.07.2022 включно.

Проінформовано, що більше інформації та відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час, розміщено   на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

27 липня набрав чинності закон про відстрочку переходу на кіловат-годинник у розрахунках за газ

Економіка росії продовжує скорочення випуску продукції на тлі війни з Україною