in , , , ,

Перевірка водія на алкогольне сп’яніння. Що треба знати…

Стала відома статистика застосування до водіїв штрафу за 130 статтею КУпАП. Вона застосовується найчастіше за інших видів відповідальності за адмінправопорушення.

Уникнення необґрунтованих штрафів та позбавлення прав потребує від водіїв по-перше, знання процедури перевірки на алкоголь.

По-друге, огляд на стан сп’яніння можуть проводити: або співробітник поліції або  лікар у спеціалізованому медичному закладі.

З підставами проведення перевірки не так все однозначно. Відповідно до закону, підставою для перевірки на алкоголь в Україні є розсуд поліцейського, якій може базуватися на зовнішніх проявах, зокрема тремтіння рук, запаху з рота, порушенні координації рухів, почервоніння обличчя, нечіткість розмов тощо. Про те непоодинокими є випадки, що  поліцейський може зловживати своїми повноваженнями та примушувати до перевірки водія , якій  не має жодних симптомів сп’яніння. Слід пам’ятати, що відмовляючись від перевірки, водій ризикує отримати адмінпротокол за 130 статтею КУпАП і його штрафують, начебто він був п’яний. Справа в тому, що 130 стаття передбачає крім всього іншого також і штраф за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння.

Таким чином, якщо вимога поліцейського виглядає неприйнятною, пройти огляд все одно потрібно. Огляд може проходити як на місці зупинки (за допомогою приладу Драгер), так і у спеціальній медустанові.

Огляд на місці зупинки Спочатку потрібно попросити у співробітника поліції документи на алкотестер, які підтверджують, що він сертифікований. Далі інспектор має під відеозапис розповісти водієві про його права та порядок застосування спеціальних технічних засобів. Якщо поліцейський не має нагрудної камери, то замість відеофіксації допускається залучення двох свідків.

Підтвердженням сп’яніння є результат вище 0,2 проміле. Якщо алкотестер показав таке значення, то водій може вимагати повторного тесту і, як показує практика, у цьому випадку прилад показує абсолютно інші результати. Результати огляду фіксуються у спеціальному акті, який складають у двох примірниках, один із яких залишається у поліцейського, а другий передають водієві. Слід знати, що якщо акт не складено, огляд вважається не дійсним.

Огляд в медустанові Право на проведення огляду має тут виключно лікар, а для огляду застосовується спеціалізована техніка, яка повинна мати сертифікат відповідності та свідоцтво про перевірку. Предметом дослідження в медустанові може бути виключно сеча, слина, змив зі шкірного покриву обличчя, шкіри та поверхні губ. Якщо немає можливості взяти один із вищезгаданих зразків, то на аналіз можуть взяти кров. У медустанові не можуть провести огляд із використанням приладу Драгер. За результатами медогляду складається акт, виходячи з якого робиться висновок про результати медогляду. Результати повідомляються водію у присутності поліцейського. Акт складають в одному примірнику, який згодом залишається в медустанові. Висновок складають у трьох примірниках, один з яких віддають співробітнику поліції, другий — водієві, а третій залишають у самій медустанові.

Що потрібно знати. Якщо працівники поліції або медустанови не дотримуються вищеописаних процедур огляду на стан сп’яніння, то водій має високі шанси на оскарження протоколу за 130 статтею КУпАП (водіння у нетверезому вигляді) у суді.
За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ринок нерухомості фактично рухнув…

Мінекономіки України затвердило зміни до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій»