in

ФОП – не попереджає працівника про припинення трудового договору і не виплачує вихідну допомогу лише в одному випадку…

За бажанням ФОП-роботодавець може розірвати трудові договори з найманими працівниками, у нього є можливість припинити трудові відносини з найманими працівниками, але лише на підставі п. 10 ст. 40 КЗпП. Так, згідно із зазначеною статтею – трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем у випадку призову або мобілізації роботодавця – фізичної особи під час особливого періоду. Дана норма може застосовуватися тільки під час особливого періоду та у разі мобілізації ФОП – роботодавця.

Законодавством не передбачено обов’язку ФОП – роботодавця заздалегідь попередити працівника про припинення трудового договору за п. 10 ст. 40 КЗпП. Також, не передбачена виплата вихідної допомоги найманим працівникам у випадку такого звільнення.

Роботодавець зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у ст. 116 КЗпП, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

Відсутність ФОП не є перешкодою для продовження діяльності найманих працівників відповідно до їхніх функціональних обов’язків за відповідними посадами. Для розв’язання питання щодо підписання звітності та інших документів, ФОП має визначити уповноважену особу згідно зі ст. 237 ЦКУ та, якщо ФОП, як платник податків, веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника згідно з п. 19.1 ПКУ, наголошує Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про особисту приватну власність

Договір про дистанційну роботу