in

Європротокол: за і проти

Якщо винуватець ДТП пропонує вам не чекати поліцію, а швиденько оформити Європротокол і роз’їхатися, то потрібно пам’ятати про наступне.

Підроблені або недійсні поліси — це не рідкість. Перевірити поліс й автомобіль дуже легко прямо на місці ДТП зі свого смартфона. Просто збережіть у себе цю публікацію і в разі необхідності перейдіть за посиланням на сайт МТСБУ.

Отже, дійсні поліси «автоцивілки» повинні мати обидва учасники ДТП, а оформляти європротокол можна лише у випадку, якщо немає потерпілих і всі тверезі.

Учасники ДТП повинні прийти до єдиної думки про обставини аварії й вини одного з них. Європротокол не можна складати з формулюваннями «ніхто не винен», «обидва винні», «нехай страхові розберуться» тощо.

Ліміт відшкодування за європротоколом (за шкоду, заподіяну майну) — всього лише 50 000 грн, в той час як ліміт відшкодування за звичайною «автоцивілкою» — 100 000 грн.

На сьогодні оформлення європротоколу — справа абсолютно добровільна. Якщо потерпілий усе ж погодився на його оформлення, в нього обов’язково повинні залишитися копії (фото) всіх документів винуватця ДТП, включаючи його поліс, паспорт із пропискою та ідентифікаційний код.

Якщо ви скористалися такою послугою, як «пряме врегулювання», то обов’язково треба запитати в своїй страховій компанії, чи проведе вона виплату по європротоколу.

Не покладайтеся на інтуїцію в таких випадках, краще попередньо тримайте консультацію адвоката по ДТП.

Джерело: ЛІГА.net

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Миколаєві відкрито відреконструйоване приміщення апеляційного суду

Саркозі підозрюють в отриманні хабарів від Катару