in

Російські журналісти потрепають від дій поліції в ході висвістлення несанкціонованих митингів.

Глава Спілки журналістів Росії направив звернення Міністру внутрішніх справ РФ
генералу поліції В. О. Колокольцеву 

Шановний Володимире Олександровичу!            

У суботу, 23 січня 2021 року, в ході висвітлення несанкціонованих протестних акцій, що пройшли в більшості регіонів країни, співробітниками поліції були затримані журналісти, які виконують свій професійний обов’язок.
    

Разом з тим наголошуємо, що затримані журналісти не брали участі в мітингах (публічному заході), а висвітлювали вищевказані події, проте в зв’язку з їх затриманням їм не вдалося виконати редакційні завдання, тобто здійснити в повній мірі свою професійну діяльність.

            У значної частини затриманих журналістів був видимий відмітний знак (ознака) представника засобу масової інформації, або жилет з написом «Преса».

            За наявною інформацією в Уфі був затриманий шеф-редактор радіостанції «Ехо Москви в Уфі» член РПЛ при голові Башкирії Руслан Валієв, в Казані – журналісти ІА «Татар-інформ», кореспонденти та оператори телеканалу «Ефір», Progorod, Kazanfirst, «Казанського репортера ». У Єкатеринбурзі більше двох годин не виходив на зв’язок фотограф порталу 66.RU Олексій Школа. Є інформація про затримання журналістів у Курську, Петрозаводську, Рязані.

            Також є інформація про те, що стосовно ряду журналістів зареєстрованих ЗМІ було застосовано фізичне насильство співробітниками поліції, а саме щодо журналіста «Медузи» Христини Сафоновой, кореспондента «Нової газети» Єлизавети Кірпановой і ряду інших журналістів.

            Під час висвітлення зазначених подій в центрі Москви протестуючими скоєно напад на кореспондента Царгород ТВ, йому порвали куртку, облили фарбою та піддали його побиттю.

            Законом РФ від 27.12.1991 № 2124-1 «Про засоби масової інформації» встановлено, що пошук, отримання, виробництво і поширення масової інформації не підлягають обмеженням, за винятком випадків, встановлених законом.

            В даному випадку, журналісти, виконуючи свій обов’язок перед суспільством, зазнали фізичного насильства. Це, на жаль, не перший випадок, коли виявляється фізичний тиск на журналіста і відбувається перешкоджання його професійній діяльності.

            У зв’язку з тим, що одним із пріоритетних завдань Спілки Журналістів Росії є захист професійних прав журналістів, просимо Вас взяти під особистий контроль проведення перевірок за фактом затримання журналістів на предмет законності, а також за фактом застосування насильства і перешкоджання здійсненню журналістської діяльності при висвітленні несанкціонованих акцій , які пройшли 23.01.2021 року.

З повагою,
Голова Спілки журналістів Росії                                      
Член Громадської ради МВС Росії В.Г. Соловйов

Друкується за матеріалами newrezume.com

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Феномен Лермонтова крізь 200 років від дня народження

В 2021 році звітність із ПДФО та ЄСВ має подаватися разом.