in , ,

Дайджест новин від НАЗК

Image description

Олександр Новіков

Голова НАЗК

Два роки тому – 27 жовтня 2020 року – Конституційний Суд України (КСУ) ухвалив рішення №13-р/2020, яке паралізувало е-декларування і роботу НАЗК в цілому. Ухвалення цього рішення фактично визнало окремі частини Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України неконституційними. Понад тисячу посадовців уникнули відповідальності за брехню у деклараціях. Лише завдяки зусиллям влади та громадськості вдалося знешкодити загрозу антикорупційній інфраструктурі.

З 24 лютого 2022 року вже військова агресія рф руйнує не лише нашу країну, але й антикорупційні процеси. Обов’язкове декларування було призупинене на невизначений термін.

«Зараз перед суспільством постали нові виклики у боротьбі з корупцією. Повномасштабна війна консолідувала зусилля для боротьби з зовнішнім ворогом. Водночас без відновлення антикорупційних механізмів корупція зведе всі наші зусилля нанівець», — наголосив Олександр Новіков.

ТОП новини місяця

Головне| Виїзд з України в умовах воєнного стану: як усунути корупцію. НАЗК презентувало дослідження

НАЗК як уповноважений орган здійснило ретельний аналіз процесів перетину кордону, виявило низку схем і корупційних ризиків, недоліки й прогалини в законодавчому регулюванні (наразі заборона на виїзд законодавчо відсутня) та запропонувало рішення для їх усунення.

 

Результати дослідження презентував заступник Голови НАЗК Артем Ситник під час пресконференції «Виїзд з України в умовах воєнного стану: як усунути корупцію».

Дивитися повний брифінг
             Дізнатися більше

Декларування| За матеріалами НАЗК до ВАКС скеровано обвинувальний акт щодо недостовірного декларування народною депутаткою

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за матеріалами НАЗК і результатами дізнання детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) скерував до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) обвинувальний акт стосовно народної депутатки України за обвинуваченням в умисному внесенні завідомо недостовірних відомостей до декларації.

Декларування| За матеріалами НАЗК судді, яка відмовилась подавати е-декларацію «через релігійні переконання», оголосили підозру

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили судді Київського окружного адміністративного суду про підозру в умисному неподанні електронної декларації за 2020 рік. Дії особи кваліфікували за ст. 366-3 Кримінального кодексу України.

 

Розслідування факту неподання суддею декларації було проведено на підставі матеріалів НАЗК.

Конфлікт інтересів | Невідворотність відповідальності: НАЗК направило до суду протоколи на двох народних депутатів

 

Заступник Голови НАЗК Артем Ситник склав адміністративні протоколи стосовно двох народних депутатів України Максима Гузенка та Олександра Гереги через зазначення ними недостовірних відомостей у декларації за 2020 рік.

Також було складено три адміністративні протоколи щодо посадовців з трьох областей у зв’язку із виявленням порушень вимог конфлікту інтересів, а також заборони щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

 

Антикорполітика| НАЗК продовжує проводити обговорення Державної антикорупційної програми з виконання Антикорупційної стратегії

НАЗК провело вже друге та третє громадське обговорення, Державної антикорупційної програми (ДАП), що розробляється на виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року. Обговорення були присвячені питанням фінансового контролю, конфлікту інтересів і запобіганню корупції в судах, прокуратурі та органах правопорядку.

Нагадаємо, перше громадське обговорення було присвячено питанням забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію.

Санкції| «Ухвалене рішення щодо санкцій дозволить Україні бути в авангарді санкційної політики проти росії», — Олександр Новіков

Президент України Володимир Зеленський підписав два укази №726/2022 та №727/2022 про введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про санкції стосовно російських фізичних і юридичних осіб. До переліку увійшло понад 3 800 фізичних і юридичних осіб. Це найбільший санкційний пакет не тільки в Україні, але й у світі.

«В основі цього рішення напрацювання й потужна аналітична робота НАЗК спільно з іншими зацікавленими органами. Завдяки співпраці з Службою безпеки України та іншими відомствами вдалося підготувати санкційні пакети, які затвердила РНБО і підписав Президент», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Санкції| «Оркестр анексії»: НАЗК пропонує долучитися до ідентифікації присутніх на кремлівській церемонії

30 вересня, на 219-й день повномасштабної війни росії проти України, президент рф володимир путін очікувано оголосив про приєднання частини окупованих українських територій до росії, якому передувало проведення так званих «референдумів».

 

НАЗК частково ідентифікувало учасників цього дійства та створило новий розділ на порталі «Війна і санкції» – «Оркестр анексії в георгіївському залі кремля. Принципові порушники принципів ООН», аби виявити всіх, хто підтримує політику кремля щодо війни та включити їх до списків кандидатів на санкції.

Антикорупційна просвіта

З 24 жовтня новий онлайн-курс про електронне декларування «Декларуйся – 2022» доступний на навчальній платформа Study.NAZK.

 

Його мета – підвищити обізнаність усіх зацікавлених щодо правил і повноти заповнення е-декларацій.

 

Курс буде цікавим для тих, хто:

  •  вперше подає декларацію;
  • для декларантів, які хочуть освіжити знання та дізнатися про зміни;
  • для уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції;
  • для всіх, кому цікаво, як працює електронне декларування в Україні.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Міжнародна асоціація юристів (IBA) та  Генеральна прокуратура України  підписали Меморандум про взаєморозуміння

Посилено адміністративну відповідальність за незаконну торгівлю пальним