in , , , ,

Новини від НАЗК останнього місяця…

На світлому боці: як НАЗК працювало під час війни?

Шістнадцять років тому Україна ратифікувала Конвенцію ООН проти корупції, але фактично справжня боротьба з корупцією почалася завдяки Революції Гідності. Саме тоді почали створювати потужну систему антикорупційних органів, яка зараз працює разом з усіма українцями на перемогу.

 

Після повномасштабного вторгнення росії НАЗК швидко адаптувалося до змін у суспільстві. Попри часткову зупинку функцій, НАЗК не лише продовжує виконувати свої обов’язки, але й перерозподіляє ресурси для потреб воєнного часу.

 

Image description

15 Грудня 2022 року

Декларування| Незаконне збагачення майже на 50 млн грн: НАЗК передає до САП результати моніторингу способу життя нардепки Наталії Королевської

За результатами моніторингу способу життя народної депутатки Наталії Королевської НАЗК передало обгрунтований висновок про виявлення ознак кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією, до САП.

 

Під час моніторингу було виявлено факти, що свідчать про незаконне збагачення Наталії Королевської на суму 49,6 млн грн та умисне внесення нею недостовірних відомостей до декларації за 2020 рік, які відрізняються від достовірних на 3,8 млн грн.

Image description

30 Грудня 2022 року

Декларування| Декларанти можуть дізнатися майже все необхідне про свої активи: НАЗК оновило функцію «Дані для декларації» та додало інформацію про доходи

НАЗК оновило функцію в Реєстрі декларацій «Дані для декларації». Тепер ви можете отримати майже всю необхідну інформацію для заповнення декларації за різні періоди.

Image description

27 Грудня 2022 року

Декларування| За матеріалами НАЗК до суду скеровано обвинувальний акт стосовно нардепа

НАБУ та САП скерували до суду справу за обвинуваченням народного депутата України IX скликання у внесенні недостовірних даних до декларації за 2020 рік.

Підставою став висновок НАЗК, на основі якого якого НАБУ та САП розпочали досудове розслідування, а на початку грудня 2022 року повідомили нардепу про підозру.

Image description

27 Грудня 2022 року

Декларування| За обґрунтованим висновком НАЗК нардеп отримав підозру

НАБУ і САП повідомили чинному народному депутатові про підозру у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 рік.

 

Народний обранець не вніс до декларації за 2020 рік інформацію про квартиру на Печерську, яку орендував протягом двох років – з жовтня 2019 по жовтень 2021 рр. Вартість квартири складає понад 3,6 млн грн. Розслідування цих фактів розпочато на підставі обґрунтованого висновку НАЗК.

Image description

29 Грудня 2022 року

Декларування| За результатами повної перевірки НАЗК місцевий депутат відповідатиме перед судом

За результатами повної перевірки декларації НАЗК, НАБУ та САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого депутата Черкащини. Він звинувачується в умисному внесенні завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Image description

28 Грудня 2022 року

Антикорполітика| Проект Державної антикорупційної програми надіслано до КМУ та очікує розгляду Урядовим комітетом

НАЗК надіслало до Кабінету Міністрів України проект Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки. Із направленим проектом можна ознайомитись за цим посиланням.

 

Цьому передувало декілька тижнів погоджувальних процедур із заінтересованими органами. Загалом НАЗК отримало 121 погоджень від органів влади та державних підприємств, з них: 79 – без зауважень, 42 – із зауваженнями. З позиціями органів можна ознайомитися на сайті у розділі Погодження проекту ДАП..

 

Image description

31 Грудня 2022 року

Антикорполітика| Важливий крок до подолання політичної корупції: у парламенті зареєстрували проект Етичного кодексу народних депутатів

Великою проблемою нашої держави є низький рівень суспільної довіри до парламенту. Це не дозволяє державним інститутам ефективно працювати та загрожує демократичному устрою країни. Етична й відповідальна поведінка представників влади – необхідний структурний елемент демократичної системи.

Група народних депутатів, до якої входять представники майже усіх депутатських фракцій та груп, подала на розгляд парламенту проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил етичної поведінки народних депутатів України (Етичного кодексу)”.

Image description

30 Грудня 2022 року

Запобігання корупції| Зроблено перший крок для зменшення корупційних ризиків у підготовці та дипломуванні моряків: Уряд схвалив оновлений порядок

За даними UNCTAD (Конференція ООН з питань торгівлі та розвитку), у 2021 році Україна посідала 6-те місце у світі за кількістю працюючих моряків. Це понад 4% працівників світової морської галузі.

 

Саме тому НАЗК підготувало спеціальне дослідження «Корупційні ризики у сфері підготовки та дипломування моряків України». На його основі було напрацьовано спільний із Міністерством інфраструктури України план дій з усунення цих ризиків.

Image description

7 Грудня 2022 року

Конфлікт інтересів | Суд виніс рішення за протоколом НАЗК у справі мера Чернігова: штраф та позбавлення права обіймати державні посади

У серпні 2022 року Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав розпорядження своєму водієві вивезти автівку дружини Tesla Model X за кордон. Чиновник діяв в умовах конфлікту інтересів, адже водій забезпечує транспортне обслуговування міського голови виключно в межах виконання ним посадових обов’язків.

Image description

8 Грудня 2022 року

Санкції | 4500 осіб під санкціями, найбільший у світовій історії пакет персональних санкцій та санкційний портал: результати роботи МРГ за 100 днів

Уже 100 днів Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики працює над тим, щоб фізичні та юридичні особи, які розв’язали та забезпечують ведення війни проти України, потрапили під санкції, стали “нерукопожатними” не лише в Україні, а і у всьому цивілізованому світі. За координації Першого віце-прем’єр міністра Юлії Свириденко напрацьовані НАЗК матеріали щодо причетних до війни росіян та білорусів передаються до СБУ, яка верифікує їх та після схвалення МРГ надсилає до РНБО для накладення санкцій.

 

За час роботи МРГ накладені санкції на майже 4500 тис осіб (3113 фізичних та 1374 юридичних), які введені в дію указами президента.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Голова Українського Парламенту Руслан Стефанчук провів перше у новому році засідання Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України.

Загибель керівної команди МВС України не просто трагічний перебіг обставин. Це перша у нашій країні трагедія такого роду