ДБР розслідує справу щодо нардепки від «Слуги народу» Третьякової про дітей «дуже низької якості»
Печерський суд Києва продовжив строк досудового розслідування щодо публічних висловлювань нардепа від «Слуги народу» Галини Третьякової, що спрямовані на порушення рівноправності громадян за ознаками рівня статку, походження, освіти.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 10 вересня.
Справу розслідує Головне слідче управління Державного бюро розслідувань. Кримінальне провадження № 42020000000001838 від 28.09.2020 за ч. 2 ст. 161 ККУ розпочато на підставі ухвали слідчого судді, якою уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора зобов’язано внести відомості до ЄРДР за заявою громадянина, відповідно до якої народний депутат України Третьякова у травні 2020-го під час виступу на вебінарі, організованому Київською школою економіки, допустила зі свого боку публічні висловлювання, спрямовані на порушення рівноправності громадян за ознаками рівня статку, походження та освіти.
На 51 хв. 10 секунд відеозапису вебінару нардеп Третьякова заявила: «Коли демографічно надаємо такі кошти, які використовуються сім’єю, і народження дитини відбувається не для того, щоб надати йому рівні права, освіту, а для того, щоб отримати матеріальну допомогу, то ми отримаємо, скажу жорстко, дітей дуже низької якості. Вони призводять до того. Що теж сідають на державні кошти».
За рік розслідування проведено такі слідчі дії:
- проведено огляд інтернет-ресурсів, цифрових ЗМІ щодо висловлювань ймовірно члена депутатської фракції партії «Слуга народу» Третьякової на вебінарі, організованому в травні 2020-го Київською школою економіки, з приводу коштів, виділених на дітей;
- проведено огляд офіційного сайту Верховної ради України, в тому числі відомості щодо складу членів депутатської фракції політичної партії «Слуга народу»;
- призначено лінгвістичну експертизу.
Наразі про підозру жодній особі не повідомлялося.
ДБР не встигало завершити розслідування до кінця вересня, посилаючись виняткову складність справи і тяжкість кримінального правопорушення, кількість свідків по даному провадженню, необхідність значної кількості тимчасових доступів до речей і документів та слідчих (розшукових) дій.
Слідчий має також встановити місцезнаходження документів щодо учасників, які брали участь у вебінарі Київської школи економіки і здобути оригінал відеозапису виступу Третьякової, встановити можливих свідків та допитати їх встановити можливих потерпілих від вчиненого злочину.
Досудове розслідування наразі неможливо закінчити протягом року, оскільки, зокрема, висновок лінгвістичної експертизи на адресу Державного бюро розслідувань ще не надходив. Тривалість такої експертизи може становити понад 90 днів.
Слідчий просив продовжити строк досудового розслідування до 28.03.2022.
Печерський суд наразі погодився продовжити розслідування тільки до 28 листопада 2021 року включно.
У відповідь на критику її коментаря щодо Полякова Третьякова відповіла: «Люди, які борються за свободу слова, яка гарантована кожній людині тут в залі Конституцією, і вважають, що можуть накидати комусь платки на рота, то мені здається, що позор – це вам». Після цього їй відключили мікрофон.
За попередніми даними, в ніч на 8 жовтня депутата в непритомному стані виявили на задньому сидінні автомобіля таксі, який зупинили працівники патрульної поліції за порушення правил дорожнього руху.
Чоловіку нібито стало зле дорогою в таксі, його намагались реанімувати лікарі швидкої, але констатували смерть.
За фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України з приміткою «Природна смерть».
Поліція інформувала про результати розтину тіла нардепа: смерть настала внаслідок гострої коронарної недостатності, гострої ішемічної хвороби серця.
Згодом начальник Головного управління Національної поліції в місті Києві Іван Вигівський заявив, що правоохоронці розглядають кілька версій смерті народного депутата. Це хронічне захворювання Полякова, яке могло призвести до смерті, а також отруєння невідомою речовиною: як самостійно, так і невідомою особою.
9 жовтня народна депутатка від «Слуги народу» Галина Янченко повідомила, що, за результатами токсикологічного дослідження, смерть Полякова настала у результаті реакції га організм алкоголю і метадону.
Джерело: https://sudreporter.org/
Коментарі
Loading…