in ,

Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України повідомлено про підозру групі посадовців комунальних підприємств. За понад 154 млн грн збитків на будівництві Подільського мосту.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України повідомляє, що повідомлено підозру групі посадовців комунальних підприємств.                                        За понад 154 млн грн збитків на будівництві Подільського мосту.

Серед підозрюваних – посадовці профільного комунального підприємства та двох  ТОВ  – генпідрядник та субпідрядник. Їм ставлять у вину привласнення коштів територіальної громади міста Києва та службову недбалість.
Злочинну схему вчинення злочинів з розтрати коштів місцевого бюджету та осіб причетних до її організації викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в місті Києві, слідчі слідчого управління столичної поліції спільно з Подільською окружною прокуратурою міста Києва.
У ході слідства поліцейські отримали докази причетності підозрюваних декількох фактів злочинної діяльності, в наслідок яких було завдано збитків на загальну суму 154,3 млн грн.
Так, у квітні 2017 року посадові особи комунального підприємства та комерційної структури уклали три договори на виконання робіт з будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві.
У липні 2020 року керівники комунального підприємства та підрядні організації підписали акт приймання виконаних будівельних робіт та внесли до них роботи, які фактично не були виконані, та виконувалися з порушенням технологічного процесу. Зокрема – роботи по ґрунтуванню зварювальних швів та фарбуванню низу залізобетонних прогонових плит автопроїзду, які проводилися упродовж квітня-травня 2020 року. Такі дії зловмисників призвели до безпідставного виділення з бюджету 4,5 млн грн.
У вересні та жовтні поліцейські отримали висновки ще судових будівельно-технічних експертиз, згідно з якими встановлена відсутність лакофарбових матеріалів, покриття на прогоновій частині автопроїзду, як результат завдано збитків на 1,8 млн грн. А в наслідок завищення вартості робіт під час монтажу системи контролю напруги деформаційного стану вантового аркового мосту було завдано  збитків на загальну суму у 148 млн грн.
На підставі отриманих нових доказів протиправної діяльності керівникові та начальнику відділу технічного нагляду комунального підприємства повідомили про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, а директорам генпідрядного та субпідрядного товариств – за ч. 5 ст. 191(привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ДБР розслідує справу щодо нардепки від «Слуги народу» Третьякової про дітей «дуже низької якості»

Батьком японської Конституції був Альберт Мосс. Його 175-річчя святкують в Японії цього року.