Добрий день, шановні читачі!
1. Весь минулий тиждень російська армія кожної ночі випробувала українську протиповітряну оборону масованими обстрілами. Тільки одна атаку 16 травня коштувала ворогу мінімум $140 млн. Українське ППО перехопило майже 20 ракет росіян, шість з них – гіперзвукові ракети «Кинджал».
Уперші місяці широкомасштабного вторгнення українська ППО збивала близько 20–30% російських ракет. Зараз показник сягнув 90%. Володимир Даценко, спецрепортер Forbes Ukraine, який пише про військову тематику, розібрав, як міцнішала україська ППО. Дуже детальний розбір.
Від 20% збитих російських ракет до розвінчання міфу про невловні «Кинджали». Як міцнішала українська ППО
Російська ракетно-дронова істерія показала ще одну проблему – вебкамери в режимі реального часу «засвітили» роботу київської ППО. В Україні таких тисячі. До повномасштабного російського вторгнення лише в рамках програм «розумних міст» в Україні встановили понад 10 000 камер відеоспостереження. Також є публічні вебкамери, що транслюють міські панорами чи пейзажі в YouTube. А ще приватні камери, наприклад на магазинах. Зламати їх і шпигувати за роботою ППО – нескладна задача для хакерів. Наша репортерка відділу “Інновації” Тася Мельник розібралась, що можна зробити з цією проблемою.
Засвітити ППО. Чому заблокувати трансляції вебкамер на другому році війни – проблема
2. Цього тижня побільшало проблем ще у двох учасників найбагатших українців. Підсанкційний мультимільйонер Дмитро Фірташ, який з 2014-го перебуває у Відні, отримав заочну підозру від СБУ. Правоохоронці підозрюють бізнесмена та ще вісьмох керівників його газових компаній у привласненні 18 млрд грн протягом 2016–2022 років. У чому суть звинувачень та як змінилися статки Фірташа під час війни?
«Беню і мене хочуть чикнути».Який бізнес залишився у колись впливового мультимільйонера Дмитра Фірташа
СБУ приголомшила новиною: підсанкційний харківський бізнесмен Павло Фукс, про якого мало хто в Україні чув ще кілька років тому, заволодів активами на 100 млрд грн, або $2,7 млрд. Із цією оцінкою Фукс мав би бути другим після Ріната Ахметова в рейтингу найзаможніших українців. Наскільки реальна ця оцінка правоохоронців та як розбагатів колишній забудовник Москви?
Другий після Ахметова? СБУ нарахувала Павлу Фуксу активів більш як на 100 млрд грн. Наскільки це реально
3. У ще одного найбагатшого українця, засновника агрохолдингу Kernel Андрія Веревського, справи кращі. Він викупив 36% акцій з Варшавської біржі і майже повернув контроль над агрохолдингом. В Kernel досить детально розписали для Forbes причину делістингу – бюрократія гальмує, спекулятивний інтерес і просто немає сенсу. Повний список аргументів – читайте за цим посиланням.
Загалом делістінг з Варшави – це хороша угода для українського мультимільйонера Веревського. Чому? Нижче за посиланням розписала наша спецрепортерка Любов Петрушко.
Агрохолдинг Kernel очікує на рішення польського регулятора з приводу делістинга. Попередньо засновник компанії Андрій Веревський
4. Цього тижня Forbes провів цікавий експеримент – попросив два десятки провідних бізнесменів пройти політичний компас. Тепер ми знаємо про ідеологію керівників бізнесу. Більшість – праві ліберали. Погана новина – історично в українських політиків та у значної частини населення майже протилежні погляди. У чому ризики?
Forbes зʼясував економічні та політичні уподобання провідних бізнесменів України. У політиків та виборців – геть інші. Як їм ужитися в одній країні?
5. Як завжди, кожного тижня на Forbes Ukraine виходять інтерв’ю з топ-спікерами.
Пошук грошей на війну, 30 000 військовим, що буде з податковою та чому відбудова не буде швидкою. Велике інтерв’ю міністра фінансів Сергія Марченка
Країна, варта ризику. Співзасновник Glovo Саша Мішо про €80 млн інвестицій в Україну та наміри щодо поглинання Zakaz.ua
6. І класичо, декілька бізнес-історій від Forbes.
Косметичний бренд Lamel підкорив пострадянський простір, втратив його за кілька тижнів і пішов у битву з гігантами мейкап-індустрії. Історія українки Наталії Яроменко
Єгор Анчишкін продав свій перший стартап Google, в другий залучив Степана Черновецького. Як його нова компанія планує роботизувати склади в Америці
Бонус: Професорка університету Берклі Крістіна Маслак про те, як створити невразливий до вигорання робочий простір. Велике (і корисне) інтервʼю |
Коментарі
Loading…