Добрий день, шановні читачі!
1. Головна економічна новина України цього тижня – вперше з початку великої війни з Росією НБУ відмовляється від фіксованого курсу долара та повертається на шлях ринкового курсоутворення. Поки йдеться про «керовану гнучкість обмінного курсу», коли Нацбанк дозволяє міжбанківському ринку впливати на курс, але значно обмежує його коливання. Перший день «керованої гнучкості» пройшов з певний ажіотажем, але наступні дні тижня закріпили курс в режимі 36,6 (буквально).
Щоб зрозуміти чому НБУ відмовився від фіксованого курсу саме зараз та на що це вплине варто прочитати інтерв’ю голови Нацбанку Андрія Пишного для Forbes. Одразу попереджаю – розмова велика (36 000 знаків), але насправді вийшов гайд про майже всі важливі економічні питання України. До того ж, Пишний рівно рік очолює НБУ, тому було про що поговорити: про перемовини з МВФ, ризики повернення до емісії гривні, облікову ставку, стратегію відновлення кредитування та відносини з Офісом Зеленського. Рекомендую:
Гроші в обмін на реформи. Велике інтервʼю Андрія Пишного, який уже рік очолює Нацбанк
2. В Офісі президента готують закон про перезавантаження Бюро економічної безпеки. Це має допомогти Бюро стати єдиним органом, відповідальним за перевірки бізнесу. Схожий закон є й у фінансовому комітеті Верховної Ради. Forbes розібрався, яких змін очікувати бізнесу:
В Офісі Зеленського взялися за перезавантаження БЕБ, яке (знову) має стати єдиним органом перевірок бізнесу. Forbes дізнався деталі можливих змін
3. Ви можете знати Олексія Арестовича як шоумена, військового експерта, спікера, що видає сексистські цитати. А ще він непоганий підприємець, дохід Арестовича за час великої війни зріс на порядок. Forbes порахував, скільки може заробляти Арестович.
Гроші на хайпі. Як слава і скандали зробили з Олексія Арестовича одного з найбагатших тренерів особистісного зростання
4. З початку великої війни H&M виділив близько $12 млн на підтримку українців. «Ми постійно оцінюємо, які подальші дії можемо вжити для підтримки України», – говорить керівниця комунікацій H&M Ukraine Вероніка Притиковська. З листопада 2023 року H&M Group поступово планує відновлювати роботу магазинів у Києві та Львові. Чому ритейлер вирішив повернутися в Україну саме зараз і з якими проблемами вже зіштовхнувся?
Що переконало шведського ритейлера H&M відновити роботу і які проблеми він мають вирішити першочергово
5. Forbes US випустив черговий рейтинг «400 найбагатших американців». Цьогоріч до списку потрапили 69 техногуру. Більшість – завдяки ШІ-технологіям. Ось 10 техномільярдерів, які заробили найбільше у 2023 році.
Також у списку 18 новачків, серед яких Майкл Джордан, Джош Кушнер та Елізабет Делука зі Subway, а сфера фінансів додала сім мільярдерів. Ось за цим посиланням ви можете почитати про новачків серед найбагатших США.
Особливо хочу порекомендувати дві історії від Forbes про українських підприємців нової генерації:
Українська кіберспортивна команда Monte з першої спроби опинилась у десятці найкращих команд світу, дійшовши до чвертьфіналу головного турніру з Counter-Strike: Global Offensive у Парижі. Як їм це вдалося?
Українські кіберспортсмени Monte за рік залетіли в топову десятку команд світу з Counter‐Strike. Ось складові їхнього успіху
І історію про молодого гравця української fashion-індустрії, який вже робить топколаборації:
Український бренд Nué одягав у топи за $1000 селебріті, а тепер випустив колекцію окулярів із британцями Linda Farrow. Як він доріс до топколаборації
Бонус для МСБ:
Гроші для бізнесу: легкі й корисні. 21 грантова програма для малого та середнього бізнесу, що діє просто зараз
23 франшизи, які з’явилися на ринку під час великої війни (і що потрібно, аби інвестувати в них)
BrandVoice
Як WhiteRock Management продовжує експансію Європою – інтерв’ю з СЕО Енді Лонгом
Сталевий фронт. Штаб. Як працює проєктний офіс Метінвесту — головний штаб групи SCM з допомоги армії.
|
Коментарі
Loading…