in , , , ,

Електронний резидент: хто він…

Постановою КМУ від 05.09.2023 р. № 970 затверджені:

  • Порядок набуття та скасування статусу електронного резидента (е-резидента), ідентифікації̈ осіб, які мають намір набути статус електронного резидента (е-резидента), та надання їм кваліфікованих електронних довірчих послуг.
  • Порядок формування та ведення інформаційної системи «Е-резидент» та доступу до неї контролюючих органів і податкових агентів платників єдиного податку.

Встановлено, що набуття статусу електронного резидента (е-резидента) не надає жодних переваг щодо перебування на території України та перетинання державного кордону України, реалізації права на тимчасове або постійне проживання в Україні, прийняття до громадянства України, визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, порівняно з іншими іноземцями відповідно до законодавства.

Органам виконавчої влади доручено забезпечити у разі необхідності, а службі безпеки та банкам рекомендовано:

  • визначити розпорядників персональних даних електронних резидентів (е-резидентів) та осіб, які подали заяви для набуття статусу електронних резидентів (е-резидентів), якими вони володіють, та відповідальних осіб з питань захисту персональних даних електронних резидентів (е-резидентів) та осіб, які подали заяви для набуття статусу електронних резидентів (е-резидентів);
  • привести у відповідність з цією постановою порядків обробки персональних даних або визначення порядку обробки персональних даних електронних резидентів (е-резидентів) та осіб, які подали заяви для набуття статусу електронних резидентів (е-резидентів), які перебувають у їх володінні.

Також постановою внесені зміни до Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, затвердженого постановою від 04.12.2019 р. № 1137, якими у новій редакції викладений термін Портал Дія.

Так, Портал Дія – організована сукупність інформаційно-комунікаційних, інформаційних систем, які діють як єдине ціле та у взаємодії з іншими інформаційними та інформаційно-комунікаційними системами.

Портал Дія організаційно-технічно складається, зокрема, з мобільного додатка Порталу Дія (Дія), Реєстру адміністративних послуг, електронного кабінету користувача, мобільних додатків, інформаційних систем, підсистеми перевірки даних, інших складових.

Особливості створення, ведення, формування складових Порталу Дія визначаються законодавством.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Война на Украине, 26 сентября 2023 года (англ. та рос. мова)

Критерії інвалідності