Нацбанк разом з профільним комітетом Верховної Ради готує законопроект про регулювання діяльності колекторських компаній.
Головна мета документа – ввести правила етичної поведінки. Регулятор розробить кодекс етичної поведінки для небанківських фінустанов. Так, у “разі порушення колектором правил етичної поведінки передбачені методи впливу і санкції, в тому числі і виключення з реєстру колекторських компаній”, – заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
Поява реєстру колекторських компаній стане одним з ключових змін цього ринку.У реєстрі будуть систематизовані перелік установ, які можуть займатися колекторської діяльністю.
Виключення компанії з реєстру призведе до заборони укладати з нею договори терміном на один рік.
Така компанія один рік не зможе займатися колекторської діяльністю.
Нацбанк визначає ключові проблеми цього ринку. Одна з них – недостатньо врегульована в самому законодавстві самої суті колекторської роботи.
Протягом першого місяця роботи в якості регулятора небанківського фінансового ринку НБУ отримав 535 звернень громадян, що стосуються роботи колекторських компаній. Близько половини звернень стосувалися неетичної поведінки колектрів по відношенню до боржників.
Потрібно зазначити, що Нацбанк тим самим намагається розширити свій вплив на цей бізнес. Адже сьогодні в принципі, все, що стосується колекторів, досить чітко регламентовано і ЦК та КК.
Те, що намагається створити НБУ швидко перетвориться на корупційну схему, яку НБУ очолити в ролі такого собі регулятора.
Фактично НБУ тим самим вводить окремий вид діяльності з видачи ліцензій і регулювання всього, що з цім повязане.
Нацбанк скоріше за все переслідує якісь інші питання, ніж економічної вигоди. Кодекс етики не має обовязкової сили. А на його розробку витратять кошти, можливо кредити тощо. І зрозуміло, що коли в НБУ побачать, що такий кодекс безперспективний, тоді вже і займуться питанням регулювання ринку. НБУ впливатиме у юридичну діяльність, що не є його предметом діяльності та регулювання.
Коментарі
Loading…