Добрий день, читачі Forbes!
1. Топ-новина тижня – держава націоналізувала Сенс Банк (колишній Альфа-банк) російського підприємця Фрідмана і його партнерів. Це довгоочікуване рішення до якого йшло вже майже рік. Що це означає для клієнтів, у якому стані перебуває установа та що на неї чекає у статусі чергового державного банку? Forbes зібрав відповіді на головні питання навколо націоналізації.
Пʼять ключових питань про націоналізацію Сенс Банку. Чому лише зараз, хто стане СЕО, чи будуть суди з Фрідманом та чи зможе держава продати банк?
2. 17 липня Росія заявила, що відмовляється продовжувати дію зернового коридору, яким Україна експортувала свою агропродукцію через Чорне море. А вже 19 липня РФ обстріляла морські порти, що були задіяні в «зерновій угоді», – Чорноморськ і Одеса. Пошкоджено зернову інфраструктуру та знищено 60 000 т зерна. Ось за цим посиланням можете почитати, як це може вплинути на український агроринок.
А ось тут розбір, як Україна може експортувати агро, якщо здичавілий сусід Росія продовжить блокувати зерновий коридор.
Росія відмовилась продовжувати багатостраждальну зернову угоду. Які альтернативи мають українські аграрії
3. Міністр культури України Олександр Ткаченко вже вдруге йде з посади, хоча його давно хотіли звільнити. Його аргумент – непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Яка насправді причина звільнення міністра?
Чим міністр культури Олександр Ткаченко недогодив індустрії та владі
4. До повномасштабного вторгнення майже всі українські книгарні продавали книги російського виробництва. Нещодавно підписаний президентом закон про заборону імпорту літератури з Росії та Білорусі мав би відчутно зменшити доходи книжкових магазинів. Проте цього не відбулось. Як книгарні позбуваються російської літератури та що замінить її на полицях?
В Україні заборонили продавати книги з Росії, але бізнес книгарень майже нічого не втратив. Чому так відбувається
5. Державна система екстреного інформування має попереджати про небезпеку, але натомість провокує здебільшого шквал мемів у соцмережах. Держоргани перекладають відповідальність одне на одного, а українці дізнаються про загрози із волонтерських застосунків та Telegram-каналів. Forbes розібрався, чому так відбувається.
На другий рік війни досі повноцінно не запрацювала система екстрених сповіщень від ДСНС, її замінили Telegram-канали та волонтерські додатки
Традиційно, щотижня на Forbes виходить декілька топ інтерв’ю:
Перше інтервʼю Олени Думи, яка нещодавно очолила АРМА. Про скандали навколо себе, непрозоре управління російськими активами та вплив ОП
Навіщо освітній стартап Preply залучив $70 млн під час венчурного спаду і будує свого ШІ-асистента. Інтерв’ю із CEO Кирилом Бігаєм
«Санкції – церковні. Не розумію, як вони стосуться нас». Як Юлія Кірʼянова рятує бізнес підсанкційного мільярдера Вадима Новинського. Інтервʼю
Австралійська European Lithium хоче заробити на літієвому бумі, один з проєктів – українське родовище. Інтерв’ю з керівником Тоні Сейджем
Forbes продовжує розповідати про малі та середні компанії зі списку Next250. Оксана Тимків з нуля побудувала найбільшу мережу центрів дитячого розвитку «Мудрик». Основа бізнесу – спільнота жінок, яким вона допомагає реалізувати себе як підприємниць. Мами купують у Тимків франшизу і віру у власні сили.
Як Оксана Тимків побудувала екосистему, яка робить з жінок підприємниць. Історія мережі центрів раннього розвитку «Мудрик»
Бонус: Цього тижня в український прокат вийшли два потенційні кинохіти – «Барбі» та «Оппенгеймер».
«Оппенгеймер» – нетиповий для Крістофера Нолана фільм про батька ядерної бомби про Роберта Оппенгеймера. Forbes попросив фізика, кінооглядача і продюсера пояснити, чому це кіно варто подивитися.
А вихід фільму про відому ляльку «Барбі» може стати новим етапом у розвитку бренда, що належить компанії Mattel. Чому? Читайте в тексті за цим посиланням. |
Коментарі
Loading…