in

Новини від Forbes

Добрий день, читачі Forbes!

1. Топ-новина тижня – держава націоналізувала Сенс Банк (колишній Альфа-банк) російського підприємця Фрідмана і його партнерів. Це довгоочікуване рішення до якого йшло вже майже рік. Що це означає для клієнтів, у якому стані перебуває установа та що на неї чекає у статусі чергового державного банку? Forbes зібрав відповіді на головні питання навколо націоналізації.

Націоналізація Сенс Банку Михайла Фрідмана: п'ять ключових питань — Forbes.ua 

Пʼять ключових питань про націоналізацію Сенс Банку. Чому лише зараз, хто стане СЕО, чи будуть суди з Фрідманом та чи зможе держава продати банк?

 

2. 17 липня Росія заявила, що відмовляється продовжувати дію зернового коридору, яким Україна експортувала свою агропродукцію через Чорне море. А вже 19 липня РФ обстріляла морські порти, що були задіяні в «зерновій угоді», – Чорноморськ і Одеса. Пошкоджено зернову інфраструктуру та знищено 60 000 т зерна. Ось за цим посиланням можете почитати, як це може вплинути на український агроринок.

А ось тут розбір, як Україна може експортувати агро, якщо здичавілий сусід Росія продовжить блокувати зерновий коридор.

Росія заблокувала продовження зернового коридору. Як Україні вивозити зерно на експорт? — Forbes.ua 

Росія відмовилась продовжувати багатостраждальну зернову угоду. Які альтернативи мають українські аграрії

 

3. Міністр культури України Олександр Ткаченко вже вдруге йде з посади, хоча його давно хотіли звільнити. Його аргумент – непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Яка насправді причина звільнення міністра?

Міністр культури України йде з посади. Чому звільнили Олександра Ткаченка? — Forbes.ua 

Чим міністр культури Олександр Ткаченко недогодив індустрії та владі

 

4. До повномасштабного вторгнення майже всі українські книгарні продавали книги російського виробництва. Нещодавно підписаний президентом закон про заборону імпорту літератури з Росії та Білорусі мав би відчутно зменшити доходи книжкових магазинів. Проте цього не відбулось. Як книгарні позбуваються російської літератури та що замінить її на полицях?

Заборона продажу книг з Росії не вплинула на дохід українських книгарень: чому так сталось — Forbes.ua 

В Україні заборонили продавати книги з Росії, але бізнес книгарень майже нічого не втратив. Чому так відбувається

 

5. Державна система екстреного інформування має попереджати про небезпеку, але натомість провокує здебільшого шквал мемів у соцмережах. Держоргани перекладають відповідальність одне на одного, а українці дізнаються про загрози із волонтерських застосунків та Telegram-каналів. Forbes розібрався, чому так відбувається.

Чому майже не працюють сповіщення про тривогу від ДСНС. Розбір Forbes — Forbes.ua 

На другий рік війни досі повноцінно не запрацювала система екстрених сповіщень від ДСНС, її замінили Telegram-канали та волонтерські додатки

 

Традиційно, щотижня на Forbes виходить декілька топ інтерв’ю:

Перше інтервʼю Олени Думи, яка нещодавно очолила АРМА. Про скандали навколо себе, непрозоре управління російськими активами та вплив ОП

Навіщо освітній стартап Preply залучив $70 млн під час венчурного спаду і будує свого ШІ-асистента. Інтерв’ю із CEO Кирилом Бігаєм

«Санкції – церковні. Не розумію, як вони стосуться нас». Як Юлія Кірʼянова рятує бізнес підсанкційного мільярдера Вадима Новинського. Інтервʼю

Австралійська European Lithium хоче заробити на літієвому бумі, один з проєктів – українське родовище. Інтерв’ю з керівником Тоні Сейджем

Forbes продовжує розповідати про малі та середні компанії зі списку Next250. Оксана Тимків з нуля побудувала найбільшу мережу центрів дитячого розвитку «Мудрик». Основа бізнесу – спільнота жінок, яким вона допомагає реалізувати себе як підприємниць. Мами купують у Тимків франшизу і віру у власні сили.

Як Оксана Тимків побудувала мережу центрів раннього розвитку «Мудрик» — Forbes.ua 

Як Оксана Тимків побудувала екосистему, яка робить з жінок підприємниць. Історія мережі центрів раннього розвитку «Мудрик»

 

Бонус: Цього тижня в український прокат вийшли два потенційні кинохіти – «Барбі» та «Оппенгеймер».

«Оппенгеймер» – нетиповий для Крістофера Нолана фільм про батька ядерної бомби про Роберта ОппенгеймераForbes попросив фізика, кінооглядача і продюсера пояснити, чому це кіно варто подивитися.

А вихід фільму про відому ляльку «Барбі» може стати новим етапом у розвитку бренда, що належить компанії Mattel. Чому? Читайте в тексті за цим посиланням.

Дякуємо, що ви з нами!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Рынок секс-услуг переживает кризис или об эмоциональном состоянии и образе мысли воюющих в Украине российских солдат… (рос. мова)

Покарати Росію за терор – це історичне завдання сучасного покоління лідерів світу – звернення  Президента України