in ,

Обговорюється питання щодо доцільності запровадження дистанційного голосування у Верховній Раді України

Обговорюється питання щодо доцільності запровадження дистанційного голосування у Верховній Раді.
При цьому потрібно мати на увазі, що такий режим роботи вже широко практикується в країнах Європи.
У Польщі ?? в умовах надзвичайного і воєнного стану, пандемії або стихійного лиха голова парламенту може прийняти рішення про його роботу із застосуванням електронного зв’язку після консультацій із представниками фракцій. Відповідними положенням Регламенту Сейму передбачені гарантії гласності, колегіальності і особистої участі парламентарів,зокрема, щодо права і тривалості виступів, записів засідань тощо.
У парламенті Іспанії ?? забезпечено дистанційне голосування і вже є наявна практика прийняття законів за дистанційної участі парламентарів.
У Румунії ?? парламент запровадив можливість дистанційного голосування: передбачається, що рішення про проведення засідань у такий спосіб прийматиметься постійним бюро (президіумом) палати парламенту після консультацій з лідерами фракцій.
У Європарламенті ?? (законодавчий орган ЄС) передбачена можливість “гібридної” роботи – за якої парламентарі можуть брати участь у засіданнях і дистанційно, і особисто.
У Бельгії ?? за певних умов парламентар може брати участь у засіданнях парламенту дистанційно – і голосувати за допомогою електронних засобів або навіть і через Е-mail.
У Хорватії ?? парламент приймав рішення про участь у роботі комітетів і засіданнях дистанційно – за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.
У Латвії ?? передбачена можливість дистанційної роботи парламенту – для чого розроблено спеціальне ПЗ “Е-Сейм”, за допомогою якого парламентарі можуть як обговорювати питання порядку денного, так і голосувати.
Olena Ovcharenko, Станислав Новиков и ещё 10
Комментарии: 4
Нравится

Комментировать
Поделиться

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

З Днем Міліції!

Позиція ВП ВС щодо поширення ч.12 ст. 137 ГПК України на відносини забезпечення позову шляхом зупинення стягнення