in , , , , , ,

Війна 2022. День 221й. 02 жовтня. Літопис.

Доброго вечора, ми з України!
Війна 2022. День 221й. 02 жовтня. Літопис.
Головне.
Всі підняли ставки.
Путін орголосив про анексію територій, які його армія практично не контролює і з якої безславно втікає. Це верх політичної шизофренії. І зрозуміло, що це політичний та військовий шантаж. Світ його ставку проігнорував.
Зеленський відповів заявкою в НАТО по прискореній процедурі. В інформаційному полі у світі це повністю перебило унилий виступ Путіна на зібранні «білих ходоків».
( під час перегляду в мене зявилася така стійка асоціація, яка не полишає мене по цей час).
Якщо подивитись мій попередній допис, то побачите що я сподівався, що такі дії зкоординовані з нашими союзниками. Але Ніт. Я був оптимістом.
В цьому немає нічого страшного, що це стало несподіванкою для них. Це просто прискорило процеси. Ніякої заявки для вступу в НАТО не потрібно. Потрібна політична згода всіх членів альянсу. Так ось така згода від 9 країн – Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Чорногорії, Польщі, Північної Македонії, Словакії та Румунії – внас вже фактично є.
А «пришвидшена процедура» дозволить проскочити такі бюрократичні інструменти як ПДЧ:)
Але не треба мати невиправдані очікування. Вся цінність НАТО полягає у ст.5 Вашингтонського договору, яка надає захист будь-якому члену організації всіма збройними силами всїх країн в разі агресії проти нього.
І навіть маючи найкращі в Європі збройні сили, реформовані політичні інститути і позбавившись від корупції – ми не станемо членами НАТО поки йде війна..
Детально про це можна прочитати у Сергій Сидоренко на ЄП
Вчора я дивився вечірній виступ Зеленського. Йому треба виспатися. Скажіть йому проце.
І. В світі.
В Болгарії та Латвії проходять парламентські вибори. І після Швеції та Італії тенденції практично зберігаються. Популістські ( проросійські) партії, на фоні падіння рівня життя і зростання цін, збільшують свою присутність в парламентах власних країн..
Наші союзники збільшують підтримку як військову так і фінансову. Сполучені штати виділять вчергове більше 12 млрд.дол на безпекову підтримку і готовінадавати 1,5 млрд щомісячно на підтримку економіки.
Штати наступного тижня планують оголосити про черговий пакет військової допомоги Україні, а зі вчорашнього дня запрацював закон про Ленд-Ліз. Як він буде працювати ми невдовзі побачимо.
Німеччина заявила що перші підрозділи систем ППО IRIS-T миотримаємо вже в цьому місяці. Франція по домовленості з Данією передасть на нові гаубиці Цезарь, які призначалися для неї. А в співпраці з Норвегією профінансують для нас виготовлення словацьких Сюзан -2.
ІІ. В Україні.
Нарешті РНБО 30 вересня ухвалила рішення про запровадження нових пакетів санкцій проти фізичних та юридичних осіб, які причетні до розв’язування агресивної війни проти України чи які підтримують путінський режим.
Під санкції РНБО потрапило 3600 осіб, серед яких російські олігархи, чиновники, пропагандисти, артисти-маріонетки кремля.
Це відкриває шлях до конфіскації майна цих осіб на території України.. І це синхронізує наші санкції з санкціями наших партнерів.
ІІІ. На Росії.
На росіії ґвалт.
Втрата Лиману це не тільки серьйозний військовий програш, але і політична поразка. Путін вже зняв командувача Західного ВО за цЮ поразку. А кадиров з ґпригожиним вимагають голови вищого військового командування.
Навальний у WP випустив статтю де розмірковує щодо політичного устрою Росії після війни. Він помиляється. Росії в сьогоднішніх кордонах із такою назвою після війни не буде. А от політичним устроєм Московії після війни цілком може бути парламентська республіка.
До речі, оцей дебільний заклик «гойда» я перший раз прочитав у книзі-антиутопії Володимира Сорокіна «День опричника»
ІV. Бойові дії.
Лиман під повним контролем ЗСУ. Очевидно що наступними можуть бути Сватове- Старобільк та Креміна, Рубіжне, Сіверодонецьк.
Руйнування логістичних маршрутів росіян на цьому напрямку голосне відгукнеться на всьому Донбасі і зменшить тиск на Бахмут.
На Херсонщині ЗСУ продовжують повільне просування вперед, перехоплюючи на фарш останні ПДД Росії.
Мені здається, що наступний великий наступ наших військ почнеться в місці де ніхто не чекає, але наслідки від якого будуть мати стратегічний характер.
В інституті вивчення війни ( ISW) вважають, що Путіну важливіше посилити та зберігати окуповані території на Херсонщині та Запоріжжі ніж в Луганській області. Стратегічно це так.
Бережіть себе! Вірте ЗСУ і все буде Україна!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Представники ВС долучилися до обговорення явища колабораціонізму як виклику судовій системі

Авторитет судової влади – це персональний авторитет суддівського корпусу